Ulan İstanbul

#1
Ulan İstanbul

İstanbul'da bir dolandırıcılık çetesinin lideri olan Kandemir, yanında yetiştirdiği ekibiyle kendine özgü tarzı ve ilkeleri olan soygunlar yapmaktadır.

Ekibin temel felsefesi; “Adaletli Çalmak”tır. İhtiyacı olmayandan, ihtiyaçları kadarını, ihtiyaçtan araklarlar. Ferdi, Karlos, Yaren ve Bahadır'dan oluşan bu tayfayı birbirine bağlayan en temel şey dostluktur. Ancak Kandemir’in eski ve değerli dostu olan Ali Rıza Kaptan'ın kendisi yüzünden tuzağa düşürülüp cezaevine girdiğini öğrenmesi her şeyi değiştirir.

Kandemir ve çetesi İstanbul'un eski mahallelerinden birine yepyeni kimliklerle yerleşirler. Bu yalandan ailenin babası Kandemir ve sözde çocuklarının eve yerleşecekleri gün, bir sürpriz misafir daha katılır aralarına… Derya'nın da ekibe katılmasıyla Kandemir ve 5 çocuğundan oluşan Nevizade Ailesi son şeklini alır. Ekibin sakin ve olaysız zannedip yerleşmeye karar verdikleri mahallede ise hiçbir şey uzaktan göründüğü gibi değildir.

Hepsi, bu şehre en sinkaflısından birer 'ULAN' çekip gelmişlerdir. Kendi hayatında bir kaybeden olduktan sonra, kızının karşısına bir gün tertemiz çıkmak isteyen Kandemir, yetiştirme yurdundan birlikte kaçıp İstanbul'a gelen ve şehrin sokaklarının tüm dertlerini üzerlerinde taşıyan kan kardeşler Ferdi ve Karlos, şarkıcı olma ümidiyle geldiği İstanbul'da, hayallerini pavyon kulislerinin aynalarına akıtan Yaren, ÖSS'de Türkiye derecesi yaparak Boğaziçi'nde okumaya hak kazanmış bir dahiyken parçalanmış ailesi yüzünden sosyal problemli birine dönüşen ve tüm zekasını hacker'lıkta kullanarak sistemden intikam alan Bahadır ve oyunculuk okumak için geldiği İstanbul'da, sahnelerde gösterme şansı bulamadığı yeteneğini, babasını kurtarmak için kullanmaya başlayan Derya… Bu yeni aile çatısında onları bitmek bilmeyen bir macera, her anı eğlence dolu bir hayat, bütün suçların içinde masum kalabilmiş sevdalar ve kalabalık yalnızlıklar beklemektedir…

İlginizi Çekebilir
 • Ah Ulan Gençtik...
  AH ULAN GENÇTİK Ah ulan gençtik canımız ...

 • Ah Ulan Günlük...
  aslında burda günlük yazmam da neyse bi arkadaşı kırmamak için yazıyım dedim :p 1 hafta tatil 1 haft...

 • Ah ulan rıza...
  Neden halâ gelmedi, yoksa Saati mi şaşırdı hıyar? Gerçi hiç saati olmadı ama En azından birine so...

 • =-| ÇøK Gêç KâLDın uLâN |-=...
  The seLam .. Bilmem bu şiir daha önceden paylaşıldı mı ama yine bende paylaşmak istedim ... --------...#2
Dizi Oyuncuları

Şebnem Bozoklu (Yaren)

Ulan İstanbul

Şebnem Bozoklu 20 Ağustos 1979 İstanbul doğumludur. Eğitim hayatını Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümün2den mezun olarak tamamlamıştır. 2001 yılında Müjdar Gezen Sanat Merkezine kaydını yaptıran başarılı oyuncu 2004 yılında mezun olmuştur. Bir çok ünlü oyuncudan ders alan başarılı oyuncu aynı zamanda seslendirme be yönetmenlikte yapmaktadır.Bir çok dizi ve sinema filmin`de rol almıştır.
Rol Aldığı Dizi ve Sinema Filmleri

 • Tesadüfi
 • Belirsizlik Meselesi
 • Öğleden Sonra
 • Vesaire Vesaire
 • 2006 yılın`da Atv ekranların`da yayınlanan Selena isimli sevilen dizi`de Bakıcı Ceylan karakterini canlandırmıştır.
 • 2007 yılın`da Show Tv ekranlarının sevilen dizileri olan Emret Komutanım isimli yapımda rol almıştır.
 • 2008 yılın`da başrollerin`de Şevval Sam`ın rol aldığı sevilen yaz dizilerin`den olan Derman`da rol almıştır.
 • 2008 yılının en iyi dizilerin`den biri olan ,başrollerini Uğur Yücel ile paylaştığı Canım Ailem isimli dizi`de başrol oyuncusu Meliha karakterini canlandırmıştır.
 • 2011 yılı`nın komedi dizileri arasında olan başrollerini İlker Aksum ike paylaştığı Bizim Yenge isimli dizi`de Filiz karakterini canlandırmıştır.
 • 2013 yılın`da başrollerini Hakan Yılmaz ile paylaştığı Atv`nin komedi dizileri arasında yer alan olan Cesur Hemşire isimli dizi`de Ceyda karakterini canlandırmıştır.
2014 yılına damgasını vurmaya hazırlanan Kanal D`nin iddialı yaz dizileri arasında olan Ulan İstanbul isimli yapımda Yaren karakterini canlandırmaktadır.


Uğur Polat (Kandemir)


Ulan İstanbul

Uğur Polat 1 Ocak 1961 yılı İstanbul doğumludur.Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümün`den mezun olarak eğitimini tamamlamıştır.1978 yılın`da Ankara Devlet Tiyatrosunda oyunculuk yapmaya başlamıştır.Hala Devlet Tiyatrosun`da oyunculuk yapmaktadır.İlk oyunculuk deneyimini 1980 yılında Yşamak Bu Değil isimli yapımda yaşamıştır.
1980 yılı Yaşamak Bu Değil,1981 Mutlu Ol Yeter ,1988 Sis,1989 Cahide ,1990 Bütün Kapılar Kapalıydı,1991 Yıldızlar Gece Büyür ,1991 Suyun Öte Yanı,1992 Cazibe hanım`ın Gündüz Düşleri ,1995 Sahte Dünyalar,1996 Kurtuluş,1999 Salkım Hanım`ın Taneleri ,2000 Filler ve Çimen ,2000 Dar Alan Kısa Paslaşmalar ,2000 Çilekli Pasta,2001 O 200da Beni Seviyor ,2002 Karşılaşma ,2002 Güz Sancısı ,2003 Sultan Makamı ,2004 İstanbul Şahidimdir ,2005 Seher Vakti ,2006 Pars:Kiraz Operasyonu ,2007 Sis ve Gece ,2007 Sinekli Bakkal ,2008 Beni Unutma ,2010 Yahşi Batı,2010 Çakal,2011 Türkan,2012 Son ,2012 Kayıp Şehir ,2014 Cinayet isimli yapımlarda rol almıştır.
2014 yılın`da Kanal D ekranların`da yayınlanacak olan Ulan İstanbul isimli dizi`de Kandemir karakterini canlandırmaktadır.


Salih Bademci (Ceyhun)


Ulan İstanbul

Salih Bademci 15 Ağustos 1984 yılın`da İzmir`de doğmuştur.İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarın`dan mezun olan genç oyuncu 2006 yılında Barda filmin`de rol alarak oyunculuk mesleğine başlamıştır.Elveda Rumeli ,Öyle Bir Geçer Zaman ki ,Fatih gibi bir çok dizi filmde rol alan genç oyuncu Şark Dişçisi,Ateş Yüzlü ve Cimri adlı tiyatro oyunlarında`da oynamıştır.Salih Bademci Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi`nin Hakan`ı olarak adından oldukça sık söz ettiren oyuncular arasındadır.Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisin`de Berrin`e olan tutkulu aşkı yüzünden yaşadığı tüm zorluklara ve sıkıntılara göğüs geren Hakan karakterini üstlenmiştir.
Genç oyuncu özel hayatında neşeli bir yapıya sahip görünmektedir.Canlandırdığı karakterler`in genellikle ciddi bir yapıya sahip olması izleyiciler üzerinde resmi bir Salih Bademci izlenimi bırakmaktadır.Uzun yıllar oyunculuk için eğitim alan yakışıklı oyuncu 2014 yılın`da Zeytin Tepesi dizisi ile izleyenler`in karşısına çıkmıştır.


Sevtap Özaltun (Derya)


Ulan İstanbul

Sevtap Özaltun 12 Eylül 1984 yılı Artvin doğumludur.Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro bölümün`den mezun olarak üniversite eğitimini tamamlayan genç oyuncu ilk oyunculuk deneyimini reklam filmlerin`de rol alarak gerçekleştirmiştir.Yapı Kredi ,Turkcell ,Bebelac ve Sakız reklamların`da rol almıştır.
Başrolleri`ni Engin Akyürek ve Beren Saat`in paylaştığı Fatmagül `ün Suçu Ne isimli dizi`de Asude -Hacer Ovacıklı karakteri ile sergilediği başarılı oyunculuğu sayesinde tanınmıştır.Kısa sürede adından söz ettiren oyuncular arasında rol alan güzel oyuncu Kanal D ekranlarında yayınlanan A.Ş.K isimli sevilen dizi`de de Ece karakterini canlandırmıştır.2014 yılı Kanal D ekranların`da yaz dizisi olarak yayına girmeye hazırlanan Ulan İstanbul isimli yapımda Derya karakterini canlandıracaktır.


Erkan Kolçak Köstendil (Karlos)


Ulan İstanbul

Erkan Kolçak Köstendil 16 Ocak 1983 Burs doğumludur.Eğitim hayatını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümün`den mezun olarak tamamlamıştır.2009 yılın`da ilk Facebook dizisi olan Mukadderat`ı yazıp yönetmiştir.Bir çok Tiyatro oyununda`da rol almıştır.
2012 yılı M.A.T dizisin`de ,2008 yılın`da Güz Sancısı isimli sinema filmin`de ,2012 yılın`da Babalar ve Evlatları isimli dizi`de rol almıştır.2013-2014 yılı Merhamet isimli dizi`de Mehmet karakterini canlandırmıştır.Ayrıca bir çok izleyici kitlesine sahip olan TRT 1 ekranlarında yayınlanmış olan Sakarya Fırat isimli sevilen dizi`de Er Mahmut Karakum karakteri ile bir çok hayrana sahip olmuştur.2014 yılı Kanal D`nin yaz sezonu dizi`si olarak izleyicilerine sunduğu Ulan İstanbul isimli yapımda,yetiştirme yurdunda Ferdi ile büyüyen Karlos karakterini canlandırmaktadır.


Kaan Yıldırım (Ferdi)


Ulan İstanbul

1986 İstanbul’da doğmuştur. Kaan Yıldırım 28 yaşındadır. Daha önce Kanal D’de yayınlanan Kayıp dizisinde oynamıştır. Şu anda ise Ulan İstanbul dizisinde Ferdi rolünü oynamaktadır. Kaan Yıldırım Londra Brunel Ü. Pazarlama Bölümü mezunudur.

Caner Özyurtlu (Bahadır)

Ulan İstanbul

Caner Özyurtlu 23 Mayıs 1986 İstanbul doğumludur.İstanbul Üniversitesi Devlet Konsevatuarı Tiyatro Bölümün`den mezun olmuştur.Başarılı oyuncu bir çok dizi ve sinema filminde rol almış olup kısa zamanda adından söz ettiren oyuncular arasında yerini almayaı başarmıştır.İlk oyunculuk deneyimini Okul adlı sinema filmin`de Ediz adlı öğrenci rolü ile yaşamıştır.
Rol Aldığı Dizi ve Sinema Filmleri
 • 2003 yılı Okul isimli sinema filmin`de öğrenci Ediz rolünü canlandırmıştır.
 • 2004 Tam Pansiyon isimli sevilen dizi`de Ege karakterini canlandırmıştır.
 • 2005 Nefes Nefese Çağdaş olarak rol almıştır.
 • 2005-2008 yılları arasında sevilen dizi Doktorlar`da Ayhan Kaplan karakterini canlandırmıştır.
 • 2006 Kızlar Yurdu isimli yapımda Umutcan rolünü canlandırmıştır.
 • 2006 yılın`da Sınav isimli sinema filmin`de Kaan karakterine hayat vermiştir.
 • 2006-2009 Elveda Rumeli isimli sevilen dizi`de Namık karakterini canlandırmıştır.
 • 2007 yılın`da Plajda Kız Tavlama Kılavuzu isimli sinema filmin`de Ediz karakterini canlandırmıştır.
 • 2007 Ters Yüz isimli Televizyon dizisin`de pizzacı rolü ile izleyicilerin karşısına çıkmıştır.
 • 2008 Hastayız isimli yapımda Kamil karakterini canlandırmıştır.
 • 2008 Kirpi isimli sinema filminde Onur karakterini canlandırmıştır.
 • 2011 Bizim Yenge isimli sevilen komedi dizisin`de Fatih olarak sevenlerinin karşısına çıkmıştır.
 • 2011 yılının en çok izlenen dizileri arasında olan Tövbeler Tövbesi isimli sevilen dizi`de Bahtiyar karakterini canlandırmıştır.
 • 2014 yılı Her Sevda Bir Veda isimli yapımda Yılmaz karateri ile izleyicilerin karşısına çıkmıştır.
Ayta Sözeri (Umay)

Ulan İstanbul

Ayta Sözeri 17 Mart 1976 yılı Almanya doğumludur.Eğitim hayatını Ege Üniversitesi İşletme Bölümün`den mezun olarak tamamlayan başarılı oyuncu,Dokuz Eylül Üniversitesi Türk Sanat Müziği korosunde eğitim almıştır.Kendisi aynı zamanda ünlü bir ses sanatçısıdır.
Rol Aldığı Dizi ve Sinema Filmleri

 • 2000 yılı ilk oyunculuk deneyimini Dadı adlı dizi film`de Şarkıcı olarak rol almıştır.
 • 2000 yılı yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan ve Osman Sınav`ın paylaştığı Hayat Bağları adlı sevilen dizi`de Hapishane müdürü olarak rol almıştır.
 • 2006 yılı Arka Sokaklar adlı sevilen polisiye dizisin`de konuk oyuncu Aydan rolünü canlandırmıştır.
 • 2007-2008 yılları arasında Dudaktan Kalbe adlı ekranların sevilen dizisin`de Konuk oyuncu olarak rol almıştır.
 • 2007 Kuzey Rüzgarı adlı yapımda Okşan olarak izleyicilerin karşısına çıkmıştır.
 • 2009 yılı Akasya Durağı adlı dizi filmde rol almıştır.
 • 2009 yılı başrollerin`de Kutsi,Ahmet Kural ,Şükran Ovalı`nın rol aldığı Kahramanlar adlı dizi`de Arzu karakterini canlandırmıştır.
 • 2009 yılı sinema filmin`de Güneşi Gördüm adlı yapımda Tuana rolünü canlandırmıştır.
 • 2009 Teslimiyet adlı sinema filmin`de Aygül karakterini canlandırmıştır.
 • 2010 Kukuruki adlı yapımda Beton karakterini canlandırmıştır.
 • 2011 Papatyam adlı dizi`de Şebnem karakterini canlandırmıştır.
 • 2012 Acayip Hikayeler adlı dizi`de Cansu karakterini canlandırmıştır.
 • 2012 yılın`da Kanal D yayınlanan Kayıp Şehir adlı sevilen dizi`de Duygu karakterini canlandırmıştır.
2014 yılı başrollerin`de Şebnem Bozoklu,Uğur Polat,Salih Bademci`nin rol aldığı Ulan İstanbul adlı dizi`de rol almaktadır.


Zeynep Kankonde (Şehriban)


Ulan İstanbul

Zeynep Kankonde 3 Mart 1980 yılı Eskişehir doğumludur.Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölmüünden mezun olan başarılı oyuncu`nun asıl mesleği seslendirme sanatçılığıdır.2007 yılın`da ve 2008 yılların`da öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.Bir çok dizi`de ses sanatçılığı görevini üstlenmiştir. Beşinci Boyut ,Kırık Kalpler ,Ritmini Arayan Kalpler,Güz Gülleri ,2 Yaka Bir İsmail isimli sevilen dizi`de Atiye karakterini canlandırmıştır.Kanal D`nin yaz için hazırladığı komedi dizileri arasında henüz tanıtım fragmanlarının bile izlenme rekorları kırdığı Ulan İstanbul isimli dizi`de rol almaktadır.


Beyti Engin (Hayati)


Ulan İstanbul

Beyti Engin 18 Eylül 1981 yılı İstanbul doğumludur.Eğitim hayatını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı bölümünden mezun olmuştur.Dialog`ta özel oyunculuk dersleri almıştır.Ahmet Ümit`in kitabından esinlenerek hazırlanan TRT ekranların`da yayınlanan başrollerin`de Çetin Tekindor ve Nejat İşler`in paylaştığı Şeytaün ayrıntıda adlı dizi`de rol almış olup oyunculuk hayatında büyük bir çıkış yakalamıştır.
Rol Aldığı Dizi ve Sinema Filmleri

 • TRT1 Şubat
 • KANAL D Yarım Elma
 • TRT Damlatlık Şapka
 • 2005 TRT Şeytan Ayrıntıda Gizlidir.
 • 2005 TRT ekranların`da yayınlanan Şeytan AYrıntıda Gizlidir isimli dizi`de rol almıştır.
 • 2005 Atv ekranlarında yayınlanan Sonradan Görme adlı yapımda rol almıştır.
 • 2007 Avrupa Yakası
 • 2007-2008 Atv ekranlarında yayınlanan Mahşer isimli dizi`de rol almıştır.
 • 2008-2009 İpsiz Recep
 • 2009 Kafkas
 • 2010 Kanal D ekranların`da yayınlanan Geniş Aile isimli dizi`de rol almıştır.
 • 2010 Show Tv`de yayınlanan Deli Saraylı isimli dizi`de rol almıştır.
 • 2012 sevilen dizi Leyla ile Mecnun adlı dizi`de Konuk oyuncu olarak rol almıştır.
 • 2013 TRT 1 ekranların`da yayınlanan Beni Böyle Sev adlı dizi`de rol almıştır.
 • 2014 Krutlar Vadisi Pusu
2014 yılı Ulan İstanbul adlı dizi`de Hayati karakterini canlandırmıştır.


Alptekin Serdengeçti (Ali Rıza)


Ulan İstanbul

Alptekin Serdengeçti 1961 yılın`da İstanbul`da dünyaya gelmiştir.Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümün`den mezun olarak eğitim hayatını tamamlamıştır.İlk oyunculuk deneyimini yönetmenliğini Ertem Göreç`in yaptığı ,seneryosunu Refik Erduran`ın üstlendiği Önce Canan isimli sinema filminde rol alarak yaşamıştır.
Rol Aldığı Dizi ve Sinema Filmleri

 • Önce Canan
 • Yağmur Zamanı
 • Binbir Gece
 • Dolu Dizgin Yıllar
 • Keskin Bıçak
 • Kınalı Kar
 • İntikam
 • Çalıkuşu
2014 yılı yaz sezonu dizileri arasında çoktan yerini alan ,tanıtım fragmanları ile izlenme rekorları kıran Ulan İstanbul isimli dizi`de Ali Rıza karakterini canlandırmaktadır.


#3
KARAKTERLER

Ulan İstanbul

Kandemir Mercan

Ulan İstanbul çetesinin lideri, abisi, babası. Şu an ikinci hayatını yaşar. Birinci hayatında okul aşkı Sanem'le evlendi. Herşey yolunda giderken bir gece hırsızlıktan tutuklandı. Sanem'i ve kızı Elif'i bir daha hiç göremedi. İkinci hayatında kendisinden çalınan ne varsa geri almaya karar verdi. Vicdanı pusulasıdır. Suçluluğunun 'fıtratında' adalet vardır. Ekibiyle birlikte son bir iş yapmak için İstanbul'a Kandemir Nevizade olarak döner. En büyük amacı son işten sonra kızının karşısına çıkmaktır.

Ulan İstanbul

Yaren

Baba zulmüne dayanamadı ve Mersin'den kaçıp İstanbul'a geldi. "Ulan İstanbul" dediğinde, ünlü bir türkücü olacağını hayal ediyordu. Bayhanlı ilk Popstar'ın elemelerine katıldı, ama elendi. 4.sınıf tatil beldesi türkü evlerinde Popstar Yaren olarak calıştı. Kandemir'in teklifiyle ekibe girdi. Dolandırıcık tezgahlarında cesareti ve yeteneğiyle büyük işler başarır. Doğal komiktir, kendi kendine şarkılar besteler. Arada kafası atar, tersi pis, yüreği tertemizdir.

Ulan İstanbul

Derya

Bodrumlu. Tekneci Ali Rıza Kaptan'ın kızı. İstanbul'a oyunculuk okumaya gelir ama konservatuarı bitirse de işler yolunda gitmez. Babası işlemediği bir suçtan cezaevine düşer ve Derya babasını kurtarmak için 1 Milyon TL bulmak zorundadır. Umutlarının tükendiği anda Kandemir ve ekibiyle tanışır ve onlara katılır. Tuttuğunu koparan, haksızlığa gelemeyen, akıll ve güzel bir kızdır.

Ulan İstanbul

Karlos

Anne babayı hiç görmedi. Yetimhane'den kan kardeşi Ferdi'yle birlikte İstanbul'a kaçtı. Kandemir onun da hayatını değiştirdi. Ferdi gibi o da dolandırıcılık aleminin çakallıklarını kısa zamanda öğrendi. Hatta biraz fazla öğrendiğinden lakabı Çakal Karlos'tur. Herkes ona Karlos der, adını bazen kendisi bile unutur. Aşık olma fikrine, efkarın kendisine aşıktır. Arabesk müzik sevdalısıdır. Selami Şahin hayranıdır. En büyük tutkusu atlardır. En büyük hayali, bir at çiftliği kurmaktır.

Ulan İstanbul

Ferdi

Annesini babasını hic görmedi. 3 aylıkken bırakıldığı yetiştirme yurdunda 12 yaşına kadar kaldı ve kader arkadaşı Karlos'la yurttan kaçıp İstanbul'a geldi. Kimseleri yoktu. Sokakta yattılar, sur dibinde kaldılar. İkisini de sahip cıkan Kandemir; Ferdi ve Karlos'u yanına aldı. Onları hem eğitti hem hayat öğretti. Ferdi, Kandemir'in sağ kolu. Pratik zekası ve cesaretiyle çetenin vazgeçilmezi. Gözünü kararttığında her şeyi yapabilir. Üniversite okumamış ama genel kültür, hayat bilgisi yerinde.

Ulan İstanbul

Bahadır

Ulan İstanbul çetesinin Hacker'ı. Bir bilgisayar dehasıdır. Kıramayacağı az şifre, kullanamadığı az program vardır. Efsane bir okul hayatı olmuş, girdiği bütün sınavları kazanmıştır. Üniversiteye geldiğinde ailesi dağılmış, Bahadır panik atak hastası olmuştur. Girdiği şirketlerde beyaz yakalı ortamından haz etmemiş, internetten tanıştığı Kandemir'le tanışıp dehasını dolandırıcılık üzerine kullanmaya karar vermiştir.


#4
1. Bölüm Özet

İstanbul'da bir dolandırıcılık çetesinin lideri olan Kandemir, yanında yetiştirdiği ekibiyle kendine özgü tarzı ve ilkeleri olan soygunlar yapmaktadır. Ekibin temel felsefesi; “Adaletli Çalmak”tır. İhtiyacı olmayandan, ihtiyaçları kadarını, ihtiyaçtan araklarlar. Ferdi, Karlos, Yaren ve Bahadır'dan oluşan bu tayfayı birbirine bağlayan en temel şey dostluktur. Ancak Kandemir’in eski ve değerli dostu olan Ali Rıza Kaptan'ın kendisi yüzünden tuzağa düşürülüp cezaevine girdiğini öğrenmesi her şeyi değiştirir.

Kandemir ve çetesi İstanbul'un eski mahallelerinden birine yepyeni kimliklerle yerleşirler. Bu yalandan ailenin babası Kandemir ve sözde çocuklarının eve yerleşecekleri gün, bir sürpriz misafir daha katılır aralarına… Derya'nın da ekibe katılmasıyla Kandemir ve 5 çocuğundan oluşan Nevizade Ailesi son şeklini alır. Ekibin sakin ve olaysız zannedip yerleşmeye karar verdikleri mahallede ise hiçbir şey uzaktan göründüğü gibi değildir.

Hepsi, bu şehre en sinkaflısından birer 'ULAN' çekip gelmişlerdir. Kendi hayatında bir kaybeden olduktan sonra, kızının karşısına bir gün tertemiz çıkmak isteyen Kandemir, yetiştirme yurdundan birlikte kaçıp İstanbul'a gelen ve şehrin sokaklarının tüm dertlerini üzerlerinde taşıyan kan kardeşler Ferdi ve Karlos, şarkıcı olma ümidiyle geldiği İstanbul'da, hayallerini pavyon kulislerinin aynalarına akıtan Yaren, ÖSS'de Türkiye derecesi yaparak Boğaziçi'nde okumaya hak kazanmış bir dahiyken parçalanmış ailesi yüzünden sosyal problemli birine dönüşen ve tüm zekasını hacker'lıkta kullanarak sistemden intikam alan Bahadır ve oyunculuk okumak için geldiği İstanbul'da, sahnelerde gösterme şansı bulamadığı yeteneğini, babasını kurtarmak için kullanmaya başlayan Derya… Bu yeni aile çatısında onları bitmek bilmeyen bir macera, her anı eğlence dolu bir hayat, bütün suçların içinde masum kalabilmiş sevdalar ve kalabalık yalnızlıklar beklemektedir…


#5
2. Bölüm Özet

Nevizadeler, yan komşuları Ceyhun’un polis olduğunu öğrenmeleri ile hayatlarının en büyük şokunu yaşarlar. Artık hareketlerine her zamankinden çok daha fazla dikkat etmeleri gerekmektedir.

Kandemir ve ekibinin sıradaki hedefi ise, sansasyonları ile magazin gündeminden düşmeyen popçu Gözde’dir. Ekibin planı, Gözde’nin evinde bulunan altın klozeti çalıp, yerine sahtesini koymaktır. Bunun içinde kendilerini televizyoncu olarak tanıtarak, Gözde’nin evine röportaj yapma bahanesi ile girmeyi planlarlar.

Mahallede, Nevizadelerin taşınmasıyla başlayan hareketlilik ise tüm hızıyla devam eder. Şehriban’ın ön ayak olmasıyla Muhtar, Nevizadeler’e hoş geldin partisi düzenlemeye kara verir. Üstelik bununla da kalmaz, gecede Nevizadeler’e verilmek üzere Kandemir’in sahte babası Gazanfer Nevizade’nin büstünü hazırlar.

Bir an evvel Ceyhun’u başgöz etmeye çalışan Şehriban, oğlunun Derya’ya olan ilgisini fark eder. Hiç vakit kaybetmeden harekete geçen kurnaz anne, gençleri birbirine yakınlaştırmak için türlü entrikalar çevirmeye başlar. Başarılı polis Ceyhun’un yeni görevi ise Esteban soygunudur.

Ekip şüphe çekmemek için kendileri için düzenlenen partiye tam kadro katılır. Ancak Popçu Gözde operasyonu ile hoş geldin partisinin aynı akşama denk gelmesi ortalığı fena karıştırır. Gecenin sonunda Ceyhun’a gelen hırsızlık ihbarı ise bomba etkisi yaratır.


#6
3. Bölüm Özet


Ceyhun’un baskınıyla neye uğradıklarını şaşıran Kandemir ve ekibi, bu kez soyan değil soyulan taraftadır. Üstelik evden komşuları Hayati’nin çıkması şaşkınlıklara bir yenisini daha ekler. Gıyas’ın intikam komplosuna kurban giden Hayati ise kendini aklama telaşına düşer.

Ali Rıza Kaptan’ın sağlığı ile ilgili gelen haberler endişe vericidir. Onu bir an önce kurtarmak için ekibin çok daha büyük paralar kazanması gerektiğini düşünen Kandemir’in yeni hedefi Sıneç Vedat’tır. Vedat, illegal dövüşler düzenleyerek bahislere şike karıştırıp büyük paralar götürmektedir. Ekibin bu sefer ki planları ise Sıneç Vedat’ın düzenlediği dövüşlerde bahis oynamak ve hiçbir şey belli etmeden ters köşe yapıp, tüm parayı kapmaktır.

Şehriban, Derya ile Ceyhun’un arasını bulmak için küçük oyunlarına devam ederken bir yandan da muhtarın aklına girip mahallede şiir yarışması düzenler. Ödül de Nevizadeler’in evinde akşam yemeğidir. Mahallelinin büyük ilgi gösterdiği yarışmada beklenmedik bir isim sürpriz bir şiirle birinci olur.

Diğer taraftan ekip, uzak durmak istedikçe Ceyhun bir şekilde sürekli yanlarında bitmektedir. Onunla ilgilenme görevi de Derya’ya düşer. Ancak Derya’nın aldığı yanlış bir karar bütün planları altüst eder. Sıneç Vedat operasyonunun en kritik anında ekibi yalnız bırakan Derya, ekibi büyük bir tehlikenin içine sokar.

#7
4. Bölüm Özet

Ekibin yeni hedefi Ponzi Saadet Zinciri’nin sahibi Şadan Helvacıgil oluyor.Onlarca kişiyi dolandıran ve hapisten tahliye edilecek olan Helvacıgil’i dolandırmak da ekibe düşüyor.Şiir yarışmasının ödülü olarak Nevizadeler’de akşam yemeği kazanan Ceyhun heyecanlıdır. Annesi Şehriban ise bu önemli gece için hazırlanmaya günler öncesinden başlar. Tesadüfen Gıyas’ın doğumgünü olduğunu ve bu güne kadar hiç kutlanmadığını öğrenen Yaren, Ceyhun’ların yemeği ile Gıyas’ın doğumgünü kutlamasını birleştirmeye karar verir..

Bu durum en çok da Hayati’nin işine gelir. Rahatça Nevizadeler’in evine girip aramalarına kaldığı yerden devam edebilecektir.Ancak Kandemir ve çetesini kötü bir sürpriz beklemektedir. İşgüzar muhtar ve Şehriban yine boş durmayıp, Nevizadeler’in yaşayan tek akrabası Peyami Amca’ya ulaşırlar. Akşam yemeğine onu da götürüp yaşayan son akrabalarını Kandemir ve çocuklarının karşısına çıkarmayı planlarlar. Fakat Peyami Amca, Kandemir ve çetesini tanımadığını, Gazanfer’in hiç oğlunun olmadığını söyler. Muhtar ile Şehriban’ın kafaları karışsa da, onu yemeğe götürmekten yine de vazgeçmezler.Derya ile Ferdi’nin arası ise bozuktur. Üstelik Ferdi bir şekilde Derya’nın sinemaya Ceyhun’la gittiğini de öğrenince evde durumlar iyice karışır. Karlos, Ceyhun’un yarışmada birinci olduğu şiiri Ferdi’den çaldığını Derya’ya kanıtlamaya karar verir.
Ancak duvarın fotoğrafını çekmeye gittiğinde beklenmedik bir gelişme ile karşılaşır. Ekibin yeni hedefi ise Ponzi Saadet Zincirinin sahibi Şadan Helvacıgil’dir. Onlarca kişiyi dolandıran Şadan Helvacıgil hapisten tahliye edilecektir. Onu dolandırmak da ekibe düşer. Helvacıgil’in adamlarını etkisiz hale getiren Kandemir ve çetesi, onu kendilerinin uydurduğu Mahmut virüsüne yakalandığına inandırırlar. Şadan’a ölüm korkusuyla sakladığı paraların yerini söyletmeye çalışan ekibin amacı saadet zinciri mağdurlarına yardım etmektir.Ceyhun ise Esteban soygununu araştırmaya devam eder. Esteban’ın evinin güvenlik görevlisinin ifadesi doğrultusunda robot resim çizilmeye başlar. Derya ise kendini affettirebilmek için Karlos ve Serpil’in yardımıyla Ferdi’ye romantik bir gece hazırlar.#8
5. Bölüm Özet

Ceyhun'dan Esteban soygunu ile ilgili robot resmin çizildiğini öğrenen Nevizadeler'in bütün huzuru kaçar. Ekip, Ceyhun'un ağzından laf almak için ona yaklaşmak zorunda kalır. Bu konuda da en çok Derya’ya görev düşer. Derya’nın Ceyhun’la sık sık görüşmesi ise Ferdi’yi kıskançlık krizine sokar. Mahalleye hızlı giriş yapan Maşuka, kendini Kandemir’e beğendirmek için hiçbir fırsatı kaçırmaz. Ancak abartılı hareketleri ve seksi kıyafetleri ile Kandemir’in olmasa bile mahalledekilerin dikkatini fena halde çekmeyi başarır.

Bu durumdan çok rahatsız olan Şehriban Maşuka’dan bir an önce kurtulmanın yollarını arar. Kandemir ise evdekilere ültimatom verir. Eğer Ceyhun’u konuşturamazlarsa ekibi dağıtacağını söyler. Nevizadeler'in yeni işi ise Kandemir’in eski sevgilisi Meltem'in illegal olarak açtığı kumarhanedir. Bahadır'ın hazırladığı bir sistem ile rulet oynayarak kumarhaneyi soymayı planlarlar. Ancak hazırlanan tüm sisteme rağmen, işler umulduğu gibi gitmez. Aksilikler birbirini kovalar. Tüm bunlar yetmezmiş gibi en büyük korkuları olan Ceyhun ise onlar içerideyken kumarhaneye baskın yapar. Nevizadeler bu sefer çok fena kapana kısılmıştır.

#9
6. Bölüm Özet


Derya’nın görev icabı Ceyhun ile yakınlaşmasına tahammül edemeyen Ferdi, öyle bir çıkış yapıyor ki, bir anda bütün her şeyi riske atıyor. Ekip, Bahadır’ın aklına gelen fikirle sıkıştıkları kapandan son anda kurtulur. Ancak Meltem’in durumunun belirsizliği çeteyi huzursuz eder.

Kandemir, kumarhane baskınından sonra daha fazla dikkat çekmemek için işlere bir süre ara verme kararı alır. Bu süre içerisinde de Meltem’in akıbetini öğrenmeye çalışırlar. Hiçbir ipucu bulamayınca da Kandemir, Derya’dan Ceyhun’u dinleyebilmek için böcek yerleştirmesini ister. Gelişiyle mahalleye damgasını vuran Maşuka’nın rahat tavırları Şehriban’ı çileden çıkarır. Talihsiz kadın her zaman ki iş ortağı Muhtar ile kafa kafaya verip, Maşuka’yu bir an önce Almanya’ya geri gönderme planı yapar.

Altın avcısı Hayati, Gıyas’a ters gidince ufaklık, babasını Nevizadeler’e ihbar eder. Ceyhun’u dinleme nöbetinde Ferdi ile Derya yapmamaları gereken bir hata yaparlar. Malatyalı’nın, Yaren’in peşini bırakmaya hiç niyeti yoktur. Sonunda Çin Lokantası’na kadar giden Malatyalı ile Karlos arasında olay çıkar. Derya’nın görev icabı Ceyhun ile yakınlaşmasına tahammül edemeyen Ferdi, öyle bir çıkış yapar ki, bir anda bütün her şeyi riske atar.#10
7. Bölüm Özet

Ekip, Ferdi’nin Ceyhun’a attığı yumruğu Kandemir’den gizlemeye çalışır. Ancak işleri hiç de kolay değildir. Pencere kuşu Servet, tüm olayı görmüştür. Üstelik oğlunun gözünü mosmor gören Şehriban da yumruğu atanın peşindedir.

İşlerine kaldıkları yerden devam eden çete, bu sefer de Bünyamin Deveciler’in antika para koleksiyonuna göz koyar. Operasyonu tamamlamak için birlikte çalışan Karlos ve Yaren’in hayatlarında artık Kaymak Teyzeleri vardır.

Derya, Ferdi’ye karşı bir adım atmak ister. Ona evde kimsenin olmadığı bir akşam özel bir yemek hazırlar. Bu sırada dinlemede olan Kandemir, Meltem’in aslında içerde olduğunu ve salıverildiğini öğrenince deliye döner.

Diğer taraftan Meltem ile ilgili sürpriz bir gelişme yaşanır. Ceyhun, amirine karşı gelerek kadın hakkındaki araştırmasına Esra’nın desteği ile gizlice devam eder. Meltem’in eski sevgililerini araştıran Ceyhun beklenmedik bir ipucu bulur.

#11
Ulan İstanbul


#12
Ulan İstanbul


#13
Ulan İstanbul

Ulan İstanbul


#14
Ulan İstanbul

Ulan İstanbul

Ulan İstanbul


#15


Karlos & Yaren favorimsiniz


#16
Her zamanki gibi izlemediğim ama her 10 kişiden 15'inin paylaşmasıyla Yanarım şarkısını dinlediğim, birçok insan tarafından da sevilen dizi.
Yalnız şarkı güzel, bir de ben Şebnem Bozoklu'nun oyunculuğuna hayranım. Bir Şebnem bir de Binnur Kaya. Niye böyle bir açıklama yaptıysam.
Yanarım yanarım ateşlere yürürüm yanarım

Oy oy oy oy oy oy oy oy oy hoy(nefesli oy) oy oy oy oy oy oy.


#17
Diziyi hiç izlemedim. Yaren & Carlos düeti piyasaya çıkmasaydı farkında bile olmazdım.
Çok güzel şarkı, son günlerdeki favorim.
Uğur Polat, Şebnem Bozoklu'nun oyunculuklarına zaten diyecek yok.


#18
İzlemeyin zaten (yazan kişi fenomeni olmakla beraber izleyenleri de kıskanmaktadır)Konu Sürenbayan. tarafından (06-08-2014 Saat 13:31 ) değiştirilmiştir.
#19
Yayınlandığı ilk günden beri severek izlemekteyiiz.


#20
8. Bölüm Fragmanı (11 Ağustos)


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:41 .