"Akupunktur aspirinden daha etkili"

#1
"Akupunktur aspirinden daha etkili"

"Akupunktur aspirinden daha etkili"

Bilim adamları baş ağrısına karşı akupunkturun aspirinden daha etkili olduğu sonucuna vardı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan araştırmada baş ağrısı, migren vb. sorunlar yaşayan 4 bin kişinin üzerinde bir deney yapıldı.

Araştırmada akupunkturun ağrının giderilmesinde aspirinden daha iyi sonuç verdiği tespit edildi.

Çalışma sırasında katılımcılar üç gruba ayrıldı. Birinci gruba düzenli olarak ağrı kesici verildi. İkinci gruba akupunktur tedavisi uygulandı, üçüncü gruptakilerin vücuduna ise zararsız ancak vücudun ihtiyaç duymadığı bir sıvı enjekte edildi. Bu grup kontrol grubu olarak seçildi.

Deney sonucunda aspirin vb. ilaçları kullanan grubun yüzde 45'inin baş ağrısının azaldığı rapor edildi. Akupunktur tedavisi uygulanan grupta ise bu oran yüzde 62 olarak gerçekleşti. Kontrol grubu olan üçüncü grupta da yüzde 45'lik iyileşme görüldü.

Duke Üniversitesi'ne bağlı çalışan araştırma ekibi, tıpta yer alan birçok tedavi formunu hastalar üzerinde denedi.

Akupunkturun vücudun kendi acısını kendisinin gidermesini sağladığını anlatan Tr. Tong Joo Gan, bu yöntemin binlerce yıldır kullanıldığını hatırlattı.

Akupunktur, Batı dünyasında ilk konuşulduğuna hileli bir tedavi yöntemi olduğu düşünülüyordu. Ancak aradan geçen yıllar boyunca bu yöntemin gerçekten etkili olduğu hususunda görüş birliği oluşmaya başladı.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:33 .