Adana

ADANA
Bir çok Anadolu kenti gibi o da adını mitolojiden alıyor. Söylentiye göre Gök Tanrısı Uranus’un oğlu Adanus şehrin ilk temellerini atmış. Bir çok uygarlığın yaşadığı Adana bu uygarlıkların bıraktığı eserler açısından oldukça zengin. Sarıyakup, Alidede, Tepebağ, Kayalıbağ ve Türkocağı mahallelerindeki eski Adana evleri görülmeğe değer. Seyhan caddesi üzerindeki Arkeoloji Müzesi ve Kuruköprü civarındaki Etnografya Müzesi''nde bölgeden çıkan arkeolojik eserler ve Türk el sanatları sergileniyor. Bu müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Karataş, Adana’nın 50 km güneyinde bulunan bir sayfiye yeri. Bu belde balık lokantalaryla da ünlü...
Adana
Adana
Adana
daha fazla resim eklicem bekleyin

İlginizi Çekebilir

paylaşım için tşkler

ay Adana'm bnm
Tşk.

ben gitmişdim Güsel yer

01-Adana

Adana

Adana

Adana

Adana

Adana

Adana

Adana

Adana

Adana

Adana

Adana

Adana

Adana

Adana

Adana

Adana

Adana

Adana

Adana

Adana

adanalıların konuşması biDe kıvanç Tatlıtuğğun qüzeLLiqi bitiRiyo beni..Dizi karakteRide olSa diLber hala Ve adanaLı dizisindeki meşhuR adanaLı poLis muhTeşemLer.. emin oldumKi insanları kadar KendisiDe çok qüzeL =)

Resimlere bakilirsa gercekten cok guzeL bir yer
TesekkurLer

GuseL yer Cunkı ben DoĞDum Buyudum YaSiOrum

eLLerine SaĞLIK KarDeSim..

Güzel resimler.. ve hoş bir beldemiz.. paylaşım için teşekkürler
ama,
nedense bu şehire ne zaman gitsem mutlaka birileriyle kavga ediyorum.. olay çıkıyor.. o yüzden hafızamda iyi bir izi yok
.

Hayranım Adanaya.Orda doğmak büyümek çok güzel birşey.Şuan uzaktayım ve çok özlüyorum bence herkesin gidip görmesi lazım o güzellikleri(tabi acılı kebap yemeyi unutmayın)

Resimlere bakildinda güzel bi yere benziyo..

Gitmek nasip olur ins..

Paylasimin icin tskler..

adanaya hic gitmedim ama resimlerden belli oluyor ki güzel bir yer.

cok guzel bır yer 5 sene kalmıstık orada ve her yerını bılırım ınsanlarıyla daha bı guzel cok cana yakınlar herkesın gormesını tavsıye ederım.....

memlektm yaaa.başka yere üni.okumaya gidince anladm kıymetini...

EmeGinE saLık TskLEr..

Gerçkten hoş bi yer..(:
ama şiweLeri komik (:

ay çok güzeLmiş (:

kimin memleketi yaahuuu züperrrrrrrrrrrrrrr

bizim apartmanda ordan biyerden sırıtıor xD

güsel memleketm bnm

Adanam Benim

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum