NTV'de Ramazan ekranı

#1
Ramazan ayında iki büyük usta, tarihin ve lezzetin izini sürerek eski Ramazanların ruhunu ekrana taşıyacak.
İLBER ORTAYLI İLE TARİH DERSLERİ

Prof. Dr. İlber Ortaylı geçmişten günümüze tarihi olayları kendine has üslubuyla ele aldığı programıyla her gün NTV izleyicisiyle buluşuyor.

Tarih boyunca Osmanlı İmparatorluğu’nun önemli merkezlerinden olan Edirne, Bursa ve İstanbul’daki cami ve türbelere ziyaretlerde bulunacak olan Ortaylı, programın ilk bölümünde Osmanlı Devleti’nin önemli sadrazamlarından Rum Mehmet Paşa ve Şemsi Ahmet Paşa’nın camilerini yaptığı ziyaretle dönemin önemli kişi ve olaylarını izleyicisine aktaracak.


ARTUN ÜNSAL İLE İFTAR SOFRALARI

Ramazan’da insan sevgisiyle paylaşılan bolluk ve cömertliğin ‘lezzetli’ programı...

Artun Ünsal, Anadolu’nun dört bir yanında Ramazan’ın kültürel zenginliğini; sofraların bereketi, yemekleri, iftariyelikleri, çerezleri, manileri, türküleri, adetleri ve hazırlıklarıyla ekrana taşıyor.

Ünsal, yöre insanlarının iftar ve sahurda sergiledikleri ‘lezzet becerilerini’ aktarıyor, hem bir evin yöreye has iftar sofrasına, hem de esnaf lokantalarının, çarşıların, pazarların hareketliliğine tanık oluyor.

Artun ÜNSAL, 12 ilde Ramazan hikayelerini ve yemeklerini sohbetlerle derliyor. Çorbası, ana yemeği, ara tatları ve tatlısı ile mükellef bir iftar sofrasını, tarifleriyle birlikte izleyiciye aktarıyor.

8 Temmuz Pazartesi ekrana gelecek ilk bölümde Artun Ünsal, iftar sofralarına Kastamonu’nun özel lezzetlerini taşıyor. Et yemeklerinin sırrı ne? Kastamonu pastırması, Kayseri pastırması ile nasıl rekabet ediyor? Bulgur, pirinç ve mercimek aynı tencerede nasıl buluşuyor? Eşsiz yaylaların armağanı etler ve otlarla özel bir lezzete kavuşan Kastamonu mutfağını keşfe dalan Artun Ünsal, Banduma ve Cincile Mantarlı Üçürdüm Pilavı tarifleriyle NTV’de…

Artun Ünsal ile İftar Sofraları, her gün, saat 19.15’te NTV’de

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 10:53 .