Gurme Film Eleştirimiz Devam Ediyor "Kayıp Aranıyor"

#1


Gurme Film Eleştirimiz Devam Ediyor "Kayıp Aranıyor"
Gurme Film Eleştirimiz Devam Ediyor "Kayıp Aranıyor"
Uzun zamandır bir Gurme olarak bir film eleştirisi yapamıyordum, bugün yapmaya karar verdim. Bugünkü Filmimiz “Kayıp Aranıyor”. Kayıp aranmaz bulunur, daha ilk adımda filmin ismini tespit ederken yanlışa düşüyorlar! Yaşarken bu dünya üzerinde savaşlar nedeniyle her gün insanlar bir sevdiğini kaybediyor ve acısını o an bir ömür yaşıyor. Acıyı çeken bilir yaşayan bilir. Bende o acıları yaşamak için yazmıyordum, şimdi bu acıları yazacağım günmüş demek ki yazıyorum.

Zamanın her saniyesini anını bu acıyı hissetmenin teriyle yıkayan ben, ancak acılar yaşanınca anlaşılırmış derken, bu filmi yapan yapımcılar güya dijital ortamın güzelliğini anlatırcasına, dijital ortamda kaybolan bir kızını arayan babanın acılarını çekmeye aktarmaya çalışmışlar. Sanki bizler bilmiyoruz dijital internet ortamında insanların yalandan bir görüntü çizerek, kendisini çok temiz namuslu göstererek genç kızları kandırarak tuzağına düşürenler hiç yokmuş gibi, dijital ortamın çaresizliğe çare olduğunu, ima ederek bu karanlığı spot ışıklarıyla aydınlatmanın, boş işi olduğunu bilmeden hala boş işle uğraşmanın peşindeler. Bu yapımcılar acılar paylaşınca azaldığını bilmeyince, üzerine toz ile kaplayarak saklamanın peşinde olduklarını sanki ben gibi, bir sinema eleştirmeni gurmeye yutturacaklar ve kandıracaklar…


Dijital ortamda çocuklarımızı denetleyemediğimiz denetlemeye kalkışınca kişi hakkı özgürlüklerin kısıtlanması bilmem neyi ile kiminle görüştüğünü ne konuştuğunu yazdığını bilemediğimiz, ortamlarda bir anda kaybolan kızını arayan bir babanın dramı… Şüphenizi çeken binlerce görüntü olsa da hepsi temiz gibi görünen kişi hakkı ihlali diyerek sosyal platformun kurucusundan bilgi alamadığınız, bana ne kardeşim ben bilgi vermem haberiniz olaydı takip edeydiniz saçmalığıyla kapılar yüzünüze kapatılırken, siz kaybolanı ararken kayboluyorsunuz haliyle! Bulmak umuduyla her şeye göğüs gerdiğiniz lakin ipuçlarını saklayan bir sosyal platformun kurucularının inatçılığı saçmalığı, ümidinizi yitirtmeye çalışsa da, biz Müslümanlar olarak kaybetmeyenler iken, Müslüman olmayan bir yüce dine mensup olmayan dinleri değiştirilenlerin halini siz düşünün…

İzlerken neleri yapabilirdim ne yapmalıydım sorularını sordururken sakladığı kesinlikle evinizde internet ortamında sosyal platformları evinize çocuğunuzun odasına sokmayın mesajını saklayarak, soruya sorularla soru sorduran bir film ve yapım. Birde ders çalışmak için arkadaşıma gideceğim orada kalacağım, yalanına kanmayın diyerek verdiği en güzel mesaj bu oluyor kanımca, bu gözlerinden kaçmış olmalı ya da direkt gizli bir mesaj içeriyor olabilir. Bende bu film ile fazla detaylarda kaybolmadan, son bir cümle ile noktalayayım, baskıcı Avrupa sömürü düzeni ile adeta sömürdüğü insanlarla kendisini bir çıkmaza sürüklemiştir. Bu durumdan çıkış ise aydınlanmanın yolu sömürmeden gerçekleri yalanlarla saklamadan, söylemekle sağlana bilinir, vesselam.

Mehmet Aluç
Gurme Film Eleştirmeni

İlginizi Çekebilir


#2
Mehmet abi odalarda ışıksız kaldık nerdesinnnn


#3
Buralardayım Kardeşim,selamlarımla


#4
Alıntı:
mehmetaluc´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Buralardayım Kardeşim,selamlarımla
Ayyyyy Mehmet abiiiiiiii
Selam ve dua ile


#5

Gurmeliğimi Devam Ettirmek İçin Mastır Yapıyordum…

Gurme Film Eleştirimiz Devam Ediyor "Kayıp Aranıyor"

Gurmeliğimi devam ettirmek için mastır yapıyordum master kartımla birlikte. Master kartımda para bittiği için, yurt dışından otostop yaparak anacak gelebildim.Mastır yaparken bir çok deneyimleri yaşadım,anlatılmazsa da olur türden,film sektöründe gördüklerim bir gurme olarak,adamın paran varsa salla gitsin ,lakin göremedikleri bir şey var her salladıklarında çektikleri filmlerden kendilerini kahraman gösterirken,vahşiliklerini gizleyemiyorlar,bakış açılarındaki şaşmalık yani şaş bakışların düzeltecek onarak bir tıp dalı maalesef yok,gerçi bugünlerde Mehmetçiklerimiz Suriye de barış pınarı HAREKATIYLA gözlerini iyice şaş ederken dört gözlü oldular sonunda buda oldu yani,sevinçliyim şimdilik bu kadar daha sonra görüşmek üzere hoşça kalın,iyi gözlemleyin ,selamlarımla..

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:56 .