Bedelli Askerlik

Bedelli Askerlik

Yurtdışında ikamet eden ve orada en az 3 yıl süre ile çalışmış olan Türk vatandaşlarının belli bir bedel ödemeleri karşılığında 21 gün süre ile askerliklerini yapmalarınına olanak sağlayan bir yasadır.

Yurt içinde yaşayanlar için de belli dönemlerde geçici olarak bedelli askerlik uygulaması yapılmıştır.
Halk tarafından sıcak karşılanmayan ve bence bir daha kesinlikle yapılmaması gereken bir uygulama.
En son 2000 yılında gerçekleştirilmiş

Askerlik herkes için eşit olmalıdır.
Parası olanın az Parası olmayanın çok askerlik yapması utanç duyulası bir şey
O şekilde askerliğini yapanların hiç mi kemikleri sızlamaz merak ediyorum

İlginizi Çekebilir

bedelli kisisel bir tercihtir ama yıne uzun donem yapılmasından yanayım. ver parayı 21 gun yat nerde boyle bolluk hanı nerde esıtlık. hakkarıde -20 derecede heryerınımız donuyodu onca aylarca ) ıyı degıl bu sıstem hersey ayrımcı sısteme dayalı ne kotu..

askerliğin bedeli mi olur ?
ne anne kuzuları tabutla dönüyo evine buna kim paha biçebilir ?
kesinlikle karşı olduğum zamanında ne akla hizmet yapılmış olduğunu kavrayamadığım
asLa kabul edilemez byük bi hata..

AskerLiğin bedeLi parayLa oLmaz

çok fazla eğitim veya zeka sahibi olmadan da, sadece biraz çalışabilen bir beyne sahip kişilerin bile kolayca bir hesap yapınca, aslında pek de zengin işi olmadığını anlayabileceği bir askerlik türüdür.

15 ay askerlik süresince tamamen vasıfsız bir işçi bile, askerlik süresince alacağı maaşı, kaybedeceği işi ve askerlik süresince cepten harcayacağı bütün parayı ve düşük faizli, uzun sürede geri ödenebilen banka kredilerini düşünürse belki bir sonuca varabilir. varamıyorsa da zaten vasıfsızlığın sınırlarını zorluyor demektir, askerde de işe yaramaz döndüğünde de.

eninde sonunda gelecektir. ve zaten askere gitmiyor olan insanlardan, belki yaşından dolayı gitse de pek faydası olmayacak insanlardan (çoğunlukla öyledir, çünkü bedelli askerlik çıktığında 20 yaşında adam bedelli askerlik yapamaz) en azından para alınmasını sağlayabilecek bir uygulamadır.

bedelliye destek

KesinLikLe saçmaLık,
Gidecek adam gibi askerLiğini yapıcak kardeşim, parayLa faLan oLmaz bu işLer !

Bedelli değilde paralı askerlik olmalı.Abd örneği.Dünyada zorunlu askerlik kuralını uygulayan bir sosyalist hükümetler kaldı birde İsrail,K.Kore gibi.

Vatan Hainlerine İnat Askerlik Para İle Olmaz.

bkz : para
bkz : asker
Bkz : 2 ay
Bkz : artık askerlik yan gelip yatma yeri
bkz: paran varsa range rover paran yoksa game over
bkz: parası olana tezkere olmayan askere

en azından hiç zorunlu tutulmadı. "sırf bu yüzden" saygı duyulabilir aslında.

yapmadım biLmiyorumm

SaçmaLık..
Bunca vatan evLadı paşa paşa yapıyorsa diğerLeri de yapmaLı!!
AskerLiğini keyfi için yapmayan adama ben adam demem..

Saçmalık .
Türk'üm diye geçinmesin o bedelli yapanlar insan vatanını korumayada mı bedel ödermiş şaşılası bi durum

Bu ülkede, cebi kabarık olanların yata yata bir yerlere gelebileceğini yüzümüze tokat gibi vuran gerçek. Askerliğini 21 gün yapmış erkeğe adam demiyorum ben şahsen. Korkak diyorum, acınası diyorum, zavallı diyorum. Daha da çok şey diyorum da, özellikle "zengin" ile başlayan neyse demeyeyim, içimde kalsın o da.

Türkiye'de bedellendirilemeyecek görevlerden biridir vatani görev! Bedel konulamaz, paha biçilemez!

Bedelli Yapmam Boş Yere Para Vermem,Askerlikte Yapmam : )
Bedelli Olması Gereken Bişey Ama Paranın Gazi Ve Şehit Ailelerine Verilmeli.

Parayı veren düdüğü çalar.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum