Tüm Sıkıntılar Dertler Sonunda Eriyip Gidecektir

#1
Tüm Sıkıntılar Dertler Sonunda Eriyip Gidecektir
TÜM SIKINTILAR DERTLER SONUNDA ERİYİP GİDECEKTİR
Hayatın huzur dolu güzelliğini gönül pencerenizde, üful üful estirirken yüceler yücesi Allah, sakın ola yüce Rahmanı unutmayın. Karşınıza çıkan tüm dertlerle baş başa kalmayın, o anda yüceler yücesi Allah’a, sığının ve ondan yardım isteyin.
İsteyin o vermeye hazır, yeter ki siz sabırla onunla beraber olarak her an isteyin ve sabrı elden gönlünüzden bırakmayın. Siz o anda o dertten şer olduğunu sanırsınız, fakat o şerden hayır vardır bilemezsiniz, hayır sandığımızdan da şer vardır bilemezsiniz, bilemeyiz.
Ama sabırla, yüce Allah’a yaklaşarak, bu namazla dua ile iyiliklerle merhametle gönülleri sararak olur, bir anda sabrın sonundaki sırra, güzelliğin zümrütten daha değerli olan güzelliğine, kavuşacaksınız.
Elinizden gönlünüzden sımsıkı merhametle tutan Yüceler yücesi Allah’ı, her an bulacaksınız ve damarlarınızda ve hücrelerinizde hissedeceksiniz yüce Allah’ın kudretini yüceliğini merhametini.
Hasretten yüreğinize korlar düşse de, tüm kolaylıklar zor gelse de, nefsiniz ve şeytan biçare zavallı kaldığınızı söylese de, sakın dinlemeyin vurun suratına tokadı yüce Allaha sığınmanın tokadını ve sabırla dua ile ve sonunda, gönlünüzde cennetin gülleri baharlar gibi açacak ve o tatlı esintisini hissedeceksiniz.
Ağlamaktan göz pınarlarınız kurusa da ağlamaya devam edin, edebilirseniz kalbinizde hüzün varsa ne mutlu size, Allahın dostu, hüzün sizinle selamete ulaştıran kalbinizde gülleri açtırtacak olan yüce Allahın gönderdiği yol arkadaşı, yanınızda.
Sabırla dua ile ibadetlerle insanları severek, kalbinizde merhametin kapılarını tüm insanlara açarak, devam edin ve ilerde kalbinizde açacak olan huzurun cennet çiçekleri, açmak için sizi bekliyor olduğunu göreceksiniz ve hissedeceksiniz.
Gönül gözyaşlarınız, onları sulayan rahmet yağmurlarıdır, hüzünle sabırla gönlünüzdeki insanlara sunduğunuz tüm güzelliklerle beraber, gönlünüzde gözyaşlarınızla damlayan yağmurlardır bunu sakın unutmayın hep hatırlayın.
Sakın olan bir an karamsarlığa kapılmayın, Yüce Allah’ı hatırlayın zikredin, iyiliklerde bulunun maddi konuda müsait değilseniz, gülümseyin tefekküre dalın selamlar verin komşunuzu ziyaret edin, ama yeter ki karamsarlığa, düşmeyin yüce Allahın lütfünden kereminden ümit kesmeyin.
Zihninize insanlar yanlış düşünceler sokabilir, yanlış yola götürebilir sakın gözünüzle kulağınızla duymadan inanmayın, kardeşinize karşı (insanlara karşı zaten kardeşiz) hüsnü zanda bulunmayın bulunmayı da aklınızdan geçirmeyin.
Her an ölçünüz Yüce Allahın Kuranı, gül kokulu Resulün sünneti olsun.
Sakın ola ümit güneşinizi söndürmeyin, o sönmez , nefis ve şeytan söndüğünü söyler, o yüce Allahın, sönmeyen nurudur.
Hasret ateşini de, yokluğun ıstırabını da acizliğin dermanını da, madde ve mana âlemindeki karışıklıkları da, dağlanan gönlün dermanına da tüm olumsuzlukları da, olumluluğun mutluluğuna çevirecek olan yüceler yücesi Allah’tır, sakın bunu unutmayın.
Sımsıkı Yüce Allah’a sığının, yaklaşın ve tüm olumsuzlukların yakan yalnızlığı ,tüm sıkıntılar dertler, sabrın ve yüce Allah’a teslimiyetin sonunda eriyip gidecektir.. Selam ve dua ile.
Mehmet Aluç
Tüm Sıkıntılar Dertler Sonunda Eriyip Gidecektir

İlginizi Çekebilir


#2
Allah razi olsun, cok güzel ve faydali bi yazi
tamda ihtiyacim olan bi zamanda..


#3
Allah'ın lütfün'de keremin de sual olunmaz kardeşim.ALLAHA EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE..


#4
Allah razi olsun cok guzel yazmissiniz


#5
Teşekkürler ederim beğendiğinize memnun oldum selam ve dua ile
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:28 .