Yansımaların Tutarsızlığı

#1
Yansımaların Tutarsızlığı

YANSIMALARIN TUTARSIZLIĞI
Bazen anılar geçmiş peşimizi bırakmaz, bir gölge gibi peşimizde dolanır ve bizi peşin sıra ardında sürükler.
Siz peşinden kurtulmak isteseniz de kurtulmanın bir yolunu bulamazsınız ne terk edebilirsiniz nede kurtulabilirsiniz.

Yanan kor alev yüreğinizdeki alevi söndürecek, bir pınar nehir bulamazsınız.
Bu nedenle de bazen, yanlış yollara sapar acılarla haşır neşir olur, mazinin geçmiş karanlığında soluk soluğa sürüklenir yaşar dururuz.
Dillerin konuşamama anlamsızlığı, ne olup bittiğini anlayamama belirsizliğin de bir o dala, bir bu dala atlar dururuz.
Aşk kök saldı ise yüreğinize ve aşkı bir anlığına tattınız iseniz ve tattığınız bu aşkın karşılığını tam bulamadınız ve aşkınızı karşınızdakine haykırmadınız ise sessizce, mutluluk içinde işte bu kısır döngüde dolanır durusunuz.

Gittiğiniz yolun yanlışlığını siz veya karşınızdaki anladığında, benliğin kin dolu gözlerinin geri dönmeme gayretin de, geri dönüp dönememenin kararsızlığını yaşarsınız.
Son bir hamle ile benliğin suratına bir tokat atarak geri dönmeye çalışırsınız ama dönemezsiniz. Bu seferde cesaretin, cesaretsizliği karşınıza dikilir apışıp kalırsınız.
Kör düğüm bu sıkıntıları hasretle yanan yüreği söndürecek, özlemle vuslata kavuşturacak vuslatın merhametli kollarına ulaştıracak son bir adım kalmıştır, cesaret ve azim.
Bu cesaret ve azim bu çaresizliği çözecek aşkın kök saldığı yürekte yemyeşil filizler açtıracak lakin bu cesaretin azmin cesaretsizliğine azimsizliğe takılır kalırız.
Haydi, şimdi çekinmeden cesaretle azimle hata yaptık ise hatamızı anladığımızı ve onu ne kadar çok ama çok sevdiğimizi söyleyelim,
inanın bu çok kolay sadece küçük minnacık bir adım korkmayın arkanızdayım dimdik.
Çıkın saklandığınız izbe karanlığın içinden.
Beklemek den yorulmadınız mı? Karanlığın korkunç karanlığı içinizi sıkmadı mı? Kalbinizi kalbimizi acıtan dan zevk almayalım, kalbimizi mutlulukla neşelendiren sevgiden zevk alalım.
Soluksuz susmaları atalım uçurumlara, sevgi şarkılarını terennüm edelim, haydi son bir defa kendimize şans verelim ve bakın görün bana hak vereceksiniz ve bana buradan yazacaksınız. Selam ve dua ile.
Mehmet Aluç
Yansımaların Tutarsızlığı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:02 .