Tek temennim budur.

Size Reçel' imden bir zamanlar yazdığım bir yazı getirdim
Yoruma, eleştirilere full açığım sadece bir kez de olsa yazı yarışmasına katılmak için paylaşıyorum... Site yazarlarımızın yanında oldukça acemiyim elbette, ama umarım yorumlarınızı esirgemezsiniz ^^

-------------------------------------------------------------
Güçlü insanlar, pes etmemeli bu hayattta. Yenilmemeli dimdik ayakta durmayı bilmeli.Evet Çünkü sen güçlüsün!
sen dimdik ayakta duracaksın ki diğerleride senden örnek alıp durabilsin. Sen duracaksın ki diğerlerine yardım
eli uzatabilesin. Sen duramazsan o duramazsa kim durabilir ki? Ama bazen olmuyor di mi. İnsanların dediği kadar
güçlü olamadığını fark ediyorsun. Veya güçlüsünde Bazı konular senide harap ediyor. İnsanız sonucta öyle değil
mi? Herkesin bir kırılma noktası herkesin bir yıkılma noktası elbette ki var. Sen istersen dünyanın en güçlü
kadını veya adamı ol. Bir gün seni de yıkarlar. Yıkılmam diyenlerin hepsi palavracı! Yıkılırsın. Bu dünyada
ayakta kalanı alkışlıyorlar, bağırıyorlar çağırıyorlar, sonra tekrar yıkıyorlar. Bir gün ayakta dimdik duruyorsun.
Her zorluğa karşı herkese karşı göğüs geren biçimde ama öteki gün oradaısn yer de ve dertlerinle başbaşa.
Bunu hepimiz hayatımızın her anında yaşamakla yükümlüyüz. Ah tabii, birde güçsüzlerimiz var. Duygu bakımından ve
fiziksel olarak ikiye ayrılabilenecek nitelikte olsalarda..
Güçsüz olanlar. Sadece ayağa kalkma hayali kuranlardan ibarettir.Fiziksel bakımdan yani. Duygu meselesiyse o çok
başka işte. Buraya duygularla oynanma yı koyabiliriz. Belki de insanı güçsüzleştiren duygularıdır? Belkide herşeyin
sebebi duygular! Neden olamaz mı? Bir üzüntüyle yıkılıp, bir mutlulukla ayağa kalkmıyormuyuz? Bir aşkla havalara
uçup ayrılma acısı ile yere çakılmıyormuyuz? Depresyon ve bunalım duyguları yüzünden yere çakılmış bir halde
kalmıyormuyuz? Veya, intikam ve kin duygusuyla gururlanırken tepeye cıkmamıza yardımcı olmuyormu bu duygular?
Evet ! Evet Evet Evet!! Herşeyin suçlusu onlar. Hepsinin suçlusu duygular. Suç onlarda zaten suç hep onlardaydı.
Onlar yüzünden güçlü ve onlar yüzünden güçsüz oluyoruz. Çünkü, onlar bizi yiyip bitiriyor. Farkında olmasakta
yapıyorlar bunu.

İnsan her durumda ve her koşulda kendini mutlu edebilecek birşeyler bulmalı demiştim ya? O sözün hala arkasındayım.
Ama benim gibi güçsüzler için değildi bu laf. Güçlüler size sesleniyorum; ''
Siz duyguları güçlü fiziksel güçlü, beyin olarak güçlü ve ayakta kalması gereken insanlarsınız. Mantıken hareket
eden, Duygularına yer vermeyen muhteşem insanlarsınız. Biz güçsüzler gibi duygulara kapılıp yere düşmeyin. Sizin
ayakta dimdik kalmanız gerekiyor ki bize de yardım edin. ''

Bu hayatta güçlü güçsüz ayrımı hep olacak. Duygular hep insanları mahvedicek.
Ve bir gün gelecek, tüm dünya mutluluktan ölücek.

Tek temennim budur ^^

07.12.2014
-11:21-

-------------------------------------------
.....

İlginizi Çekebilir

Duygularımız olmasa ne işe yararız ki?
Bugün hep şu sözü düşünüp durmuştum demekki senin yazına kısmetmiş bu söz:
İnsan düşünen bir hayvandır demiş ya düşünürün biri, ben katılmıyorum onun bu sözüne çünkü;
hayvanlarda canı yandığında ağlayabiliyor ya da mutlu olduğunda farklı hallere kapılıp gösterebiliyorlar mutluluklarını.
Ama bazı insanlar var ki hayvan kadar bile olamıyorlar neden mi?
Çünkü onlar duygularını yitirip katılaşıyor senin tabirinle sahte güce ulaşıyorlar.
Her türlü zulmü edip sonrada ortalığa çıkıp insanım diye dolaşıyorlar.
Allah duygularımızı kaybettirip de kalplerimizi katılaştırmasın.
Şimdi senin içinde duygu olmasaydı sen bu yazıyı yazabilir miydin prenses?
Hayır,o zaman güzel duygularımız hiç gitmesin bizden inşallah.
Yüreğine sağlık,yazın güzeldi.
Yazmaya devam,yazdıkça geliştirirsin zaten kendini

Sen duygulara fazla yüklenmişsin be Ayça.
İlla birilerini suçlayacaksan bu duyguların, hissettiklerin olmamalı.
Bizi güçsüz kılan duygularımız değil aslında,
o duyguları bize fazlasıyla yaşatıp sonra da çekip gidenler var ya
işte onlar bizi can evimizden vurup, güçsüz kılıyorlar.
Sadece sevgili manasında söylemiyorum bunu.
Eş,dost, kardeş bildiklerimiz içinde söylüyorum.

Ayrıca hiç bi insan güçsüz değildir bana göre,
Yaşadığı travmalar yüzünden kendini güçsüz zannedenler var sadece.
O yüzden kalk silkelen kendine gel.
Yaşıyorsak hala bir umut var demektir.
Her anlamda.
Yüreğine, kalemine sağlık.
Umutsuz ve karamsar olmasaydı daha iyidi.
İnşaAllah kaleminden umut dolu yazılar okumak dileğiyle

Bence güçlü yada güçsüz insan diye bişey yok
Herkes acıyı da keyfide kederide yaşanması gerektiği gibi hissediyor
Fakat bunu yaşayış şekilleri farklı olur
Bencillik ve hırs denen o lanet duygular kiminde daha baskın olur
iNSAN olduğunu hissettirmenin kotu bişey olarak kabullenmiştir
Ve el ayak çekilince o anlattığın haliyle yaşarlar
Her durumda oldukları gibi yine YALNIZLAR

Teşekkürler arkadaşlar...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum