ağladığımı kimseye söyleme anne

#1
AĞLADIĞIMI KİMSEYE SÖYLEME ANNE
ağladığımı kimseye söyleme anne
onlar beni güçlü biliyor
onlar beni en zor günümde bile ayakta biliyor

ben aslında gülerek geçirdiğim he günün akşamı evde ağlarken
onlar benim içimin sızladığını,
yüreğimin yandığını bilmiyor...

ağladığımı kimseye söyleme anne
onlar beni kral belliyor
onlar beni kızdımmı dünyayı yakacak insan biliyor
ben aslında onun gözlerine bile bakamaya kıyamazken
onlar benim bir kız uğrunu üzüleceğimi tahmin bile etmiyor.
ağladığımı kimseye söyleme anne,
onlar beni ağlamz biliyor.

onlar ben üzüldüm mü bulunduğum şehri bulutlar kaplar biliyor,
ben aslında odama kapanıp sitem duygusuyla bir köşeye sinerken
onlar beni hiçbirşeyin sarsacağını aklının ucundan bile geçirmiyor.....

ağladığımı kimseye söyleme anne...
onlar bunu hiç bilmiyor...
onlar için ben en sağlam köprülerden daha sıkı bağlıyım hayata
ben aslında ölümle yaşam arasında ince çizgide bir o yana bir bu yana giderken
onlar hala benim için hayatın büyük bir hayal kırıklığı olduğunu bilmiyor.....

İlginizi Çekebilir


#2
harika bi siir emegine saglik arkadasim...


#3
ilay_naz, sağol arkadaşım senin istediğin birşey varsa onun içinde şiir yazarım sadece istemen yeter


#4
paylaşım için saol


#5
guzel olmus kanka yuregine saglik


#6
sende sağol xselinx, artık ben tatlı aşkım üyeleri için şiir yazıyorum sende istersen senin istediğin birisine yazabilirim


#7
18 YAŞ
ben 18 yaşına gelmiş bir çocuğum. Pek fazla bilmem. Bildiğim tek şey elimdeki kalemim, dilimdeki çocuk şarkıları, anlatılan masallar birde 18 yaşım. Dünyadaki herkesin sığabileceği toz pembe yüreğim, her şeye yeşil bakan gözlerim herkesi güldüren bir dilim birde 18 yaşım var.
Ben hala 18 yaşına gelmiş çocuğum. Her 18 yaşındaki gibi değilim. Bakmayın yaşıma, gücüme, elimden şekerimi alsınlar hemen ağlamaya başlarım. Aşktan da sevgiden de anlamam. Sadece evcilik oynarken yaşarım onları. Oyun bitince hepsi gider onların. Bir daha sadece çizgi filmlerde ve masallarda görürüm. Paradan da anlamam, milyonlar, milyarlar sadece kağıt parçasıdır benim için. Onlarla 3 sakız 5 şeker alırım sadece. Onun için 3 kuruşla biraz sevgi versinler bana, her gün susarım, hiç şımarmam, bir yere de gitmem. Üzüntüden, bağırışmadan, kederden de anlamam… sıkıntıyı da bilmem. Çünkü ufacık beynim, minicik yüreğim dayanmaz bilirim. Çünkü ben 18 yaşına gelmiş bir çocuk gibiyim


#8
BEN KARANLIKTA MUTLUYUM
ben karanlıkta mutluyum ne ağladığım gözükür ne de üzüldüğüm,
gömerim bütün dertlerimi karanlığa,
gün ışıyınca bin parçaya bölünür, her tarafa dağılır yüreğim..
tıpkı sonbaharın yaprakları yere döktüğü , bir rüzgarın uzaklara uçurduğu gibi dağılır yüreğim.
birçok insan geçer üstünden;
kimi farkındadır kimi değil. öyle parçalanmıştırki yüreğim; kum taneleri gibi ufak ama dünyayı saran bir yürek.....
içki kadehine düşmüştür yüreğim.kimse bilmez kadehin içindeki yüreği.
o çoktan sarhoş olmuştur. ya dertten ya kederden. bir yudumda bitirirler yüreğimi.
bazen kalem olmuştur yüreğim. her aşkı yazmış sevgiyi aşılamıştır kağıda.bilmeden bir çırpıda silerler yüreğimi, tertemiz duygularımı yok ederler bir çırpıda.
gece olunca ay ışığının altında toplanır her bir yere dağılan yüreğim.hepsinde aynı dert aynı hüzün. tekrardan gömülürler karanlığa.
BEN KARANLIKTA MUTLUYUM
NE AĞLADIĞIM GÖZÜKÜR NE DE ÜZÜLDÜĞÜM


#9
O kadarda önemli değildir bırakıp ta gitmeler arkalarında doldurulması mümkün olmayan boşluklar bırakılmasaydı eğer. Utanılacak bir şey değildir ağlamak, gözyaşı yürekten süzülüp geliyorsa eğer
Yüz kızartıcı bir suç değildir hırsızlık, çalınan birinin kalbiyse eğer. Daha çabuk unutulurdu belki su sızdırmayan sarılmalar,kara sevdayla sarıp sarmalanmasaydı eğer. Yerini başka şeyler alabilirdi uzun gece sohbetlerinin, son sigara yudum yudum paylaşılmasaydı eğer.
Su gibi akıp giderdi zaman beklenen sonunda gelecekse eğer. O büyük, o görkemli son, ölüm bile anlamını yitirirdi, yaşanılası hey şey yaşansaydı eğer.
Anılarda kalırdı belki de zamanla ince bel, namussuz çay bile ince belli bardakta içilmeseydi eğer.
Onca güzel günler ve aşkın ardından ayrılıkta kolay olurdu belki, karşısında deli gibi çarpan yürek, sevgi dolu bir kalp, ağlayan bir çift göz olmasaydı eğer.
Her şey daha basit olurdu belki, o korku, o ilk heyecan, o ilk gece kaçamağı olmasaydı eğer. Ben şu ana kadar yaşamazdım belki de heyecanım olmazdı. Sevdiğim, bebeğim, her şeyim sen olmasaydın eğer


#10
attım adını dilimden, yırttım sana yazdığım şiirleri ve gömdüm sensiz gecelere, seninle geçirdiğim geceleri. aldanma sana selam gönderdiğime, salaklığıma ver gitsin. dilimi ve yüreğimi yırtarcasına söylediğim sevgi sözcükleri belki çocukçaydı. ama inan bana, sana olan sevgim senden daha delikanlıydı.
belki bir çift göze, belki birkaç tatlı söze kandığımdandır seni unutamam. senin beni umursamayışındır içimdeki kini avutamam.
'işte yaramaz bir yaz aşkıydı' cümlesini süpürge yapıyorum artıklarını temizlerken sana bir beden büyük gelen yüreğimde. ve şimdi yeni sevdalara temizliyorum yüreğimi ve biliyorumki HAYAT SANA RAĞMEN GÜZEL.....


#11
hayallerim vardı küçükken;
küçük hallerimi mutlu eden
yanlız bir köşede yaşlanmak yoktu hayallerimde
yada içip içip bir sokağın kuytusunda sızmak.....

hayallerim vardı git gide büyüyen;
büyüklü küçüklü, çeşit çeşit hayaller
gerçekleşmedi hiçbiri... ağlamadım ama...
ağlasaydım da gerçekleşmezdi, hele bu kadar çaresizken...

yaşlandım....hayallerim oldu kaldırımlarda;
bir gonca gül kadar bile değerim kalmadı hatta
yinede olgunlaştım, ölüme yaklaştım
hayallerim kayıp gitti penceremden....


#12
UNUTMA SAKIN
şu koca dünyada bir tek sevdiğim
sensin unutma sakın!
aşığım, taptığım, canım dediğim
sensin sevdiğim unutma sakın!

kara gecelerde gündüzüm olan
aynada gördüğüm aşk yüzüm olan
her gün ayrı bir dert ayrı bir hüzün olan
sensin sevdiğim unutma sakın!

alemde gündüzdür bendeyse gece
seninle başlar dilimde hece
aşktan, sevgiden ölümden yüce
sensin sevdiğim unutma sakın!

bakma seni sensiz yaşadığıma
kederi dost gibi taşıdığıma
sebebini sorarsan düşündüğümde
sensin sevdiğim unutma sakın!

unuttum diyorsun, halbuki yalan
zamanmış meğerse aşkı çalan
bu aşktan geriye bir tek sağ kalan
sensin sevdiğim unutma sakın


#13
Yavaş yavaş artık insanların birbirleriyle konuşmaya bile tahammül edemediği bir yerde yaşamaya başladık. Ne büyük bir acı aslında. Halbuki biz insanların birbirimize ne kadar ihtiyacımız var,biliyor musunuz?

...Bir insana dokunulduğunda, onun kanındaki hemoglobin önemli ölçüde artar. Hemoglobin, kanın oksijeni kalp ve beyni de içermek üzere bedenin tüm organlarını götüren bölümüdür. Kandaki hemoglobin oranının artışı tüm bedeni güçlendirir. Hastalıkların bedene girişini önler ve iyileşmelerini hızlandırır^^

Ne yazıktır, hemen hemen hiç dikkatimizi çekmiyor ama bizler bir birlerimize giderek daha az dokunuyor ve sürekli aramıza mesafe koyuyoruz. Böylece fiziksel temas yokluğu insanlarımız arasında duygusal uzaklığı sokuyor. Çağdaş kent yaşamı sanki insanlara duygusal bir zırh giydirmiş , kadife yumuşaklığındaki ellerine de demir eldiven taktırmıştır. Böylece kendimizi tuzağa düşmüş ve en yakınlarımıza karşı yabancılaşmış gibi duyumsuyoruz.

Bunu lütfen unutmayın ve sevdiklerinize değer verip birbirinize sarılın. Yavaş yavaş unutulan bu değeri yaşatmak adına...


#14
»YagmurTanesi«, bunu ben biliyorum ama artık insanlar öyle bir hale geldilerki kimin dost kimin düşman olduğu belli olmuyo ama ben düşmanımda olsa onun yanındayım ve hep yanlarında olucam sizlerinde yanlarındayım her türlü ve her zaman


#15
şair yürek,yağmurtanesi,infaz101 çok güzel olmuş ellerinize ve yüreğinize sağlık


#16
şair yürek, unutma sakin Cok güzel yaa.

(bide tatliaskim üyeleri icin yaziorum demissin
benim icinde yazarmisin bitane??)


worky

#17
#18
SsekerKizZ, tabiki yazarım siz isteyin yeter worky, çok sağol kardeşim herzaman beklerim


#19
YAĞMUR DA BEN
bu şehre yağmur yağıyordu. bütün şehir ağlıyordu. ben en çocuksu halimle üşüyordum. kimse sen değildi., kimseyi istemiyordum. şehirle birlikte bende ağlıyordum. gözyaşlarımı kimse fark etmiyordu. yorgun adımlarla ıslak sokakları dolaşıyordum. bir yerlerde seni bulmayı umuyordum. yürüdükçe daha da şiddetleniyordu yağmur. sokak sokak geçerken bu şehri, umudu kaybediyordum. işte en büyük tehlike buydu. umutsuz yaşarmıydı insan. umutsuz direnebilirmiydi hayatın acımasızlığına.
yağmura ev sahipliği yapan gece, hiç aşılamayacak engel gibi karşımda duruyordu. hazırlıksızdım, sensizken saatlerin bu kadar geçmez olduğunu bilmiyordum. koynuma hasretini alıp uyumaktan nefret ediyordum. bu yüzden gece bitsin diye yürüyor, yürüyordum... ah şu köşe başını döndüğümde görebilsem seni , ya da parkın sırılsıklam olmuş banklarında otoruyorken bulsam. bilirim sende seversin yağmuru, aldırmazsın ıslanmaya. bu yüzden şaşırmadım seni gördüğüme.
bir köşe başı daha dönüyordum, yağmur bana eşlik ediyordu. şehrin sokaklarında değil, senin yokluğunda kayboluyordum. nereye gitsem diye düşünüyordum, çünkü sen olmadıktan sonra hiç bir yer fark etmiyordu. öylece amaçsızca dolaşıyordum. oysa her sokağa sevdamızı yazacaktım ben. taşlara adını kazıyacaktım. aşkımız yıllara, yağmura, kara meydan okuyacaktı. yıkılmayacaktık, yıpransakta antik çağdan kalan bir kale gibi ayakta duracaktık. bir maratonun iki güçlü koşucusu olacaktık. sevda koşumuz ancak ölümle noktalanacaktı.
yağmur duruyormu ne? ama kime ne? ben içimdeki yağmuru durduramadıktan sonra neye yarar ki? ben gölümdeki gri bulutları kovamadıktan sonra gökte yıldızların görünmesi neyi değiştirir ki?
içim üşüyordu, titriyordum. bir yanardağın içine atsalar beni, ısınırmıyım sanıyorsun. beni ancak teninin sıcaklığı döndürebilir hayata. ancak ellerini tuttuğumda yaşadağımı anlayabilirim. biliyordum, bir başka gecede, bir başka yağmurda yine sensiz, yine umarsız, yine yanlız yürüyeceğim bu yolları.
yeter gel artık. gel dindir bu yağmuru, gözyaşlarımı.....

şeker kızz bu senin için almanya daki yağmurlu günlerde hatırlarsın belki bu yazıyı


#20
AYYY CANIM BENIM YAAA COK GÜZEL YEMIN EDERIM
SÜPER BISEY SENMI YAZDIN BUNU YAAA
WALLAHI COK GÜZEL AYNI BENI ANLATIYO YAAA
ÜFFF AGLICAM SIMDI YAAA
COK COK Trk Silahl Kuvvetleri EDERIM CANIMIN ICI
WALLA NE KADAR Trk Silahl Kuvvetleri ETSEM AZ.....
SENI KOCAMAN ÖPÜYORUM


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:58 .