#5721
Şimdi sensizliğin akşamını demlemekteyim hayatın isli çaydanlığında..Kim bilir ben bu satırları yazarken satırlara, sen dört duvar arasında sana biçilmiş “ mutluluk” rollerinde oynamaktasın..Sahne de sen..Başrollerde sen..Oysa ben senin yarım bıraktığın bu aşkın ayrılığa kalansız bölünen acılarında bana verilen repliklerini oynuyorum…Perdelerin ardında sözlerini unutmuş figuran gibi her gece sensizliğin içinde senli hatıralarımı oynuyorum..Ve kalabalık sokaklarda karşılaştığım her kadın gözüne yenilmişliğimin ilanını karalıyorum on puntoluk harflerle…Şimdi yüreğimin seni seven kepenklerini indirip baktığım her kadının gözlerinde “sana gecikmişliğimi“ görmek için üzerime suskunluğumu giyiniyorum..Ve gördüğüm her gözde anlıyorum ki; biz iki yakası hiçbir zaman birbirine kavuşmayacak iki uçurumuz..Biz seninle aynı cümlede iki yabancıyız artık…

Kırık dökük olsa da sensiz aynalar, hayat kaldığı yerden devam ediyor.Senden önce yetim idim, senden sonra da öksüz kaldım..Senden önce yarım bir cümleydim, senden sonra yalnızlığın avcunda kırık dökük bir kelime...Sen yoksun; herşey bir noksan, herşey yarım. Kısacası "sensiz" tadsız tuzsuz bir hayat. Ha bıçağı göğsüne saplamışsın ha şakağına soğuk kelimeleri dayamışsın. Değişen ne ki sevgili..Herşey bir "eksik", herşey "sana" noksan. Herşey çıktığın demir kapı gibi; hayat kadar dağınık , ölüm kadar soğuk.Herşey bıraktığın gibi, herşey bir "sen" eksik !...''Canın cehenneme''li tümceler kurgusundayım işte, antik yalnızlığın dem saatlerinde!........#5722
Her akşam üstü, havanın kararmaya yüz tuttuğu bir anda ansızın çıkıverir karşımıza. Gitgide koyulaşan karanlıkta pırıltısıyla gözümüzü kamaştırıverir. Sanki söz vermişçesine her akşam üstü ve yine söz verdiği yerdedir. Bilirim ki sözünün eridir ve herdaim öyle kalacaktır.

Onu beklemesi bile güzeldir.Parmak parmak sayarım güneşin ufukla buluşmasını ve yine bilirimki güneş elini eteğini yeryüzünden çektiğinde, beni yıldızıma kavuşturacaktır.
Bir çok insan gibi bende korkarım karanlıktan daha ziyade algılayamadıklarımdan..Lakin yıldızımı görmebilmek için katlanmam gereken ne ceza varsa çekebilirim.Bilirim ki sonunda yıldızımı göreceğim.

Her ayın yirmisinde parlak bir ışık topu oluverir ay.Tüm ihtişamını seriverir gözler önüne. Amma velakin bilirim, geçicidir bu eşsiz güzellik.Gelelim kutup yıldızına: her akşam söz verdiği yerde olacaktır, ve olurda.Güneşin çekilip, aydınlığın sona erdiği noktada...Yön gösterir hayatımızı yönlendirir.Senede bir gün olsada doya doya bakmak, heybetle gök yüzümü doldurmasına minnettarım..


#5723
Mutluluk girdabında yollar hep çıkmaz sokak.Verilen adresler farklı, yollar engebeli, yolcu şaşkın ,üzgün ve kızgın.Menzile ulaştıracak araçta da sorunlar çok.Zira bazen yolda kalıyor.Bazen irili ufaklı kazalar geçiriyor.

Hedefdeki nokta tek ama, ya güzargahlar değişmiş yada araçlar.Belirlenen o noktaya ulaşılamıyor.

İnsanoğlunun aslı adem yani yokluk , yani hiçlik, bir zerre kadar bile olmayan bu insancıklar, neden var olduklarını ispata kalkışırlar sürekli.Küçücük dünyalarına büyük büyük duygularını sığdırma çabaları nedendir. alnızlığa niye razı olmak istemezler.Oysa daha dünyaya gözlerini açtıkları o ilk günden beri, tek başına olduklarını bildikleri halde.

Ey insaoğlu! artık aklını ve idrakini iyice doldur bu gerçek fikirle.Kendine yalnızlığını paylaşacak birini asla arama.Çünkü hiç kimse senin yalnızlığına ortak olamaz.Ne anne , ne baba, ne eş ve nede çocuklar...Sen hep kendinlesin. Aslında senin en kadim dostun yine sensiz.Senin yalnızlığını senin nefesinden başka hiç kimse anlayamaz..

Emekle büyüttüğüm bir sevgiyi noktalamanın hüznüyle doluyum..Belki artık yüreğim hiç aşkla tanışmayacak..anladımki araya mesafeler girdikçe bağlarda zayıflıyor..Kim teselli edecek ki..Kim yaralara pansuman olacak..Belki buralarda olmanın artık anlamı yok...ince bir kesikle veda zamanı...Ne hayal kırıklıkları ne harcanan zaman ne verilen emekler..hiç pişmanlığım yok...helalleşmek gerekse benden yana helal olsun her hakkım..


#5724
Sen dedim , can dedim ...
Ben bu savaşı gözlerinde kaybettim...


Yüzüme değen her bakışınla bir kalemi aldın elimden
İçimde yürüdün kıvrımlarımda dolandı keşif orduların
Nizamı yok tarumar olmuş artık benliğim...
Çaresizliğimle göğe açılan ellerimle ,
Bu gece son diyerek yapılan duaların sonundaki aminleri alnına sürdüm bilesin...


Seni dilendim, canımsın dedim...
Ben bu savaşı gözlerinde kaybettim...


#5725
Dip
günler peşembe pazarı gibi..
ben o pazarda annesinin elini bırakmış bir çocuk.
her taraf renkli her taraf farklı kokularla dolu.
nidalarım pazarcıların sesleri arasında
bir devin ayakları altında ezileceğini anlayan
minik bir karıncanın sessizliği gibi aciz...
gökyüzünden çektiğim hüzünlere
bir mükellef beklerlen büyükani ve hemen!
renk körüne bürünen göz damarlarım
bütün yeşil ve mavilerimi
siyah gözyaşları ile karanlığa boyuyordu.
vakit gelmişti.
umut fenerinin ışığı sönürüyordu.
ve beyaz görünmüyordu...


#5726
Aşk ile zeka birlikte işlemez ki. Aslerlik için kullanılan bir tanımdır ama aşka daha net bir anlaşılırlık katar "aşkın başladığı yerde mantık biter."

Susacak var

Kahraman Tazeoğlu


#5727
Biriktirdiğim bütün acıları bozdurup, umut alıyorum. Bozdurup bozdurup harcıyorum ne varsa. Zaten elimde sadece "Ne?" sorusu var. Bir dikili acım yok, içinde sen olmayan...

Kayıp Yüzyılın Prensesi

Kahraman Tazeoğlu


#5728
-Artamıyorum… hep eksiliyorum Darcy! Hayalin bir boşluk oluyor ve o boşluktan kopanlarla birlikte eksiliyorum, düşüyorum… oysa biliyorum ruhun başka tene damlamayacak. Hep benim kalacaksın. Yaşarcasına ölmeksin benim için. Git gide eksildiğimi hissediyorum. Sanki kör bir testere “bağırma” diye diye ince ince kesiyor etimi. İçim çekiliyor, kanım çekiliyor, dilim gırtlağıma çekiliyor, odamdan ışığım çekiliyor, sığmıyorum hiçbir odaya. Hayal odama bile… Sığmam buraya diyorum. Artanlarımı aşkın peçeteleriyle siliyorlar. Galiba bitiyorum Darcy.


Kayıp Yüzyılın Prensesi

Kahraman Tazeoğlu


#5729
Hayal denizinde yüzebilecek bir gemiye sahipsen ve en derin hayallere sınırsız bir yolculuk yapmak istiyorsan, önce o geminin dümenini yok etmelisin.

Yoksun ve yoksul kalplerin en büyük zenginliğiydi hayal. İçine içine birikip, dışarıdaki dünyaya gülümseyen gözlerle bakmaktı. Tutunmaktı. Bazen kırılan hayaller kalbe batsa da akan kan yine de ruhu besleyecekti.

İnsan hayallerinin yönetmeni, senar...isti ve oyuncusudur. Olmak istediğimizle, olduğumuz arasında, yokluğa yatık bir var olma halidir. Hayata verilen bir cevaptır. Hayalden kaçış yoktur, hayale kaçış vardır. Gerçekte kalırsın, hayalde yaşarsın. İnsan, kendi hayatının yolunda kendisinin kaçak yolcusu olarak sadece hayallere tutunarak yolculuk yapabilir. Hayal güzeldir. Kendi ellerinden tutabilirsin…

Kayıp Yüzyılın Prensesi

Kahraman Tazeoğlu


#5730
"...Ama bazen zordur karar vermek. Küçük bir çocuksundur. Renkli misketlerin olsun istersin. Annen sana oyuncakçıdan renkli misketler seçmeni ister. Sen bir avuç renkli misket alırsın, ama orada bir de almak istediğin bir başka oyuncak ilişiverir gözüne. Onu da istersin. Hayır der annen. Birinden birini seçmek zorunda kalırsın. Misketlerinle oyuncakçıdan çıkarken, aklın öteki oyuncakta kalır, seçtiklerin elinde, vazgeçtiklerin geride kalır. Aklın da… ertelersin düşünü… misketlerinle oynarken bile aklında vazgeçmek zorunda kaldığın o oyuncak vardır. Bu yüzden zordur… "

Kayıp Yüzyılın Prensesi

Kahraman Tazeoğlu


#5731
Yağmurun sesini açmakla, iç kanamamdaki çığlığı bastıramazsın. Ben seni baharıma yaprak değil, yapraklarıma bahar bildim. Terimi gözyaşımla sildim. Ama şimdi her aşkın başı sanırken, yangında son kurtarılacak olarak buldum kendimi. Elini sol dikişten sızan kanıma ban. O zaman anlarsın sana nasıl kanadığımı. Sen ki nice nice yardan adamlar erittin. Nice aşkların alfabesini değiştirdin. Anlarsın gerçek seveni. Var gitme…
bAŞKa


#5732
Ve gittin.
Sadece bitti dedin.
Fazlasına gerek yoktu zaten.
Herkes anlamak istediğini anlardı degil mi?
Ama inan hiçbir şey anlamıyorum.
... Sana lanetler mi yağdırmalıyım, yoksa yolun açık olsun mu demeliyim?
Yok bu çok fazla, dilerim Allah'tan bensiz gittiğin hiç bir yol açık olmasın.
Sensiz aldığım nefes nefes değilken, bensiz aldığın nefes nefes olmasın.
Yok bu da çok fazla.
Ben kıyamam ki sana.


#5733
Ankara'da Günbatımı

Arnavut kaldırımlı yüksel caddesi,
Soğuk, beton binaları
Ve ay sonunu zor getiren memurlarıyla resmedilen
Masum Ankara'nın
Binlerce masum aşığından biriyim.

Güneşle doğdum;
Zannımca öldükten sonra da
Güneşe gideceğim.

Ben,
Ankara'nın en memur aşığıyım;
Güvenparktan alınan bir çiçeğe,
Bir de sevgiliye aşığım.

Koca şehri çiz deseler
Sadece bakışlarını çizerim.
Ankara nasıl kokar?
Tıpkı sen.
Ankara'yı hatırlatan renk?
Günbatımı kızıllığı
Ve yine sen.

Erkan Abi


Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:06 .