Yitirdiğin herşeyde kazandığın birşey vardır,
kazandığın herşeyde biraz yitirdiklerin...
Bu yüzden birileri ısınıp dururken dinmez üşümelerin...
Hayat karşına nasıl çıkarsa çıksın,
...
seni ne kadar yıpratırsa yıpratsın sakın vazgeçme..

Ve unutma;
Eğer hayallerin olmazsa bir gün başkasının hayali olamazsın!..
Her şey; bir sokak çocuğunun elini cebine sokabildiği kadar boş.
Öznesi olmayan cümleler gibi değersiz.
Ve senin "Naber" soruna, "İyilik" dediğim kadar yalan...

Yılmaz Odabaşı .

Üç harf yanyana kaç şekilde gelir bilirmisin ?
Aşk dersin ..
Sen dersin ..
Ben dersin ..
...
Sen Ben biter Biz dersin,
Gün gelir Git dersin..
Peki Dur kelimesinden haberdar degilmisin ? Dur demeyi bilmez misin ?
Git demek kolay Dur diyebilecek kadar yüreklimisin.. ?

Can Yücel .

Acılarımdan bir tanesi geçmiş karşıma sırıtıyor şimdi...
Değdi mi kadın diyor bu kadar acıya ?
Değdimi be kadın !
Gülümseyerek soruyorum...
...
Pardon çıkaramadım...
Sen benim hangi kanayan yaramdın ?

Elçin Gelir .

Bugün kitap izledim, film okudum, yemek dinledim, müzik yedim. Aklım sendeydi hiçbir şeyi doğru yapamadım. Şaşkınım!

Küçük İskender .

Yaptığım şakanın ardından gözlerimin içine bakıp
" Aşk Olsun " dediğinde,
" Keşke " demek için can atıyordum.

Küçük İskender .

Darağacına asmışken bileklerimi,
Son isteğimi sorman anlamsız ve yersiz..
İlk intihar girişimime ne diye gözlerinle suikast düzenliyorsun?
Sana ne ulan sana ne?

Elçin Gelir .

Beni sevmeye çalış! benden sınıf geç! benden kurtul mezun ol!
Mezun ol ama,
Beni lütfen anlama!

Küçük İskender .

Tecavüzden sonra "Zevk aldın mı?" diye sormak nasıl abese iştigalse, gidişinin ardından aylar sonra arayıp "Nasılsın, ne yapıyorsun?" diye sorman da o kadar abesti işte.. Uyuz bir itin kasığındaki pire kadar mutluyum ve başını çöpe soktuğu için kıçı açıkta kalan bir kedi kadar tetikteyim.. Tut ki mutluyum... Tut ki yık...ıldım... Sanane!

Küçük İskender .

Korktu.Gidip de varamamaktan değil, varıp da dönüş yollarını kaybetmekten değil, dönüp de geride bıraktıklarını yerlerinde görememekten değil; bir kendini bulmaktan, bulduğundan korkmaktan korktu.

Bugünlerde tuhaf bir kayıtsızlık çökmüştü üzerine.Umursamıyordu; hiçbir şeyi umursamıyordu.Artık her şeyi yapabileceğini hissediyordu.Mademki her şeyi yapabilirdi, en iyisi hiçbir şey yapmamaktı.

Tam anlamıyla bile çok eksik -

fizy / videomusic.

Bazı insanlar gerçekten sihirlidirler. Aranızdan bilmem kaç yüz kilometre, kaç aşk, kaç yabancı, kaç cümle, kaç şarkı, kaç öpücük geçmiş olursa olsun.
Onlar unuttuğunuz şeyleri hatırlatırlar size. Sıcaktırlar. Dışarıdan bakınca salt kaos görünürler. İçlerinde ise saçını okşayarak uyutmak isteyeceğiniz hüzünlü bir çocuk saklıdır.
Asla sizin değillerdir, ama hep sizinledirler. En çok ihtiyacınız olduğu anda ortaya çıkar, ufacık bir hamleyle her şeyi yoluna sokarlar.
Onları sakın kaybetmeyin.
-Hayal 1’den 2’ye. Beni duyuyor musun.
İyi geceler.

“onsuz yaşamayı düşünemediğin birisine nasıl veda edebilirsin? hoşçakal demedim, hiçbir şey demedim, sadece yürüyüp gittim. o gecenin sonunda karşıdan karşıya geçmek için en uzun yolu seçtim.”
…..
“karşıdan karşıya geçmek o kadar da zor değilmiş. önemli olan seni karşı kaldırımda kimin beklediğiymiş…”

Özleme bile beni , özlemler umut taşır .

Mutsuzluğun mavi olabileceğini niye düşündü? nereden, neresinden çıkardı? ağzımdaki külün hangi dönemden kaldığını bilemezdi. sordu. söyledim. çabuksun, dedi. eskiydim oysa. belki onun mavisi de eskiydi. onda bulamadım, onda bulamadı, onda bulamadık nereden geldiğini. mavinin insanın ne zamanından geleceğini bilemezsiniz…belki mavi ağlıyor sabahları, belki evi terk eden babası giderken götürdü mavisini. kim bilebilir? insan hangi renkle mutsuzluğa düşer, hangi renkle uçar huzura?
ben çok zaman kıpkırmızı olmak istedim, kıpkırmızı düşmek boşluğa. bileklerimden kırmızı çıkarttım. içimdeki hüznü irin gibi boşaltıp yoklanmak istedim kırmızıyla. insan hangi renkle kanayacağını kendi hesaplayamaz ki..

ben, benim olan düşün dışında kaldım
konuşma balonlarım noktalarla dolduğunda
uyanmam gerektiğini anladım
son karedeki büyük mutlu portre
sayfayı bitirmeme engel oldu
olan oldu
taşınmam gerek
alışman gerek.

zaman geçer
avunacak birini seçer bu kalp
düşüşe geçerken tutunacak bir dal bulur
görünüşe göre yaşanan elbet unutulur
ömür biçer
yarına koşarken biter bu aşk
düşer yine
bilir ki üzecek beden çok
sanır ki sancısı alemde yok.

Konuşuyoruz.Kimsenin bilmediği şeyleri biliyorum.Ama bunda özel bir durum yok.Sadece konuşuyoruz.
Bana aşk acılarını anlatıyorsun.Kimsenin farketmediği şeyleri farkedebiliyorum.Her şeyini anlatıyorsun.Ben bir yandan en sevdiğimiz şarkıyı dinliyorum.Özel bir durum yok.Sadece konuşuyoruz.
Yani sen anlatıyorsun.Ben susuyorum.Anlatıcak çok şey var aslında.Söylenmesi gereken çok şey var.Ama susmam gerek.Sana, seni anlatamam.
Sen başkası için ölürken ben senin için ölüyorum.Ölüyoruz.

Hala kızgın mısın?”
“Ben sana kızmadım Ian..”
Ian sessiz kalırken Delia iç çeker
“Sadece..yani benim senin hayatına karışma hakkım yok tabii ama-“
“Delia.. sadece ne?”
Genç kız başını eğip ayaklarıyla küçük taşları iterken mırıldanır
“Son zamanlarda çok beraber zaman geçirdik, hatta hiç ayrılmadık.. sonra birden sen gidince.. boşluğa düştüm.. ona kızdım sanırım..”
“Ben gitmedim-“
“Biliyorum-“

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum