Cep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım

#1
Peki Tema Nasıl Yapılıyor?

Cep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım

İlk önce programı açıp programın sol alt köşesinde “Create New Theme” yazan yeri tıklayarak boş bir tema sayfası açıyoruz.

Cep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım

Karşımıza gelen menüden THEME NAME yazan yere tema ismini AUTHOR yazan yere temayı yapan kişinin ismini girin (bu bölüme istediğinizi yazabilirsiniz nickCep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım kendi adın v.b.) Temada neleri değiştirmek istiyorsanız kutucukları işaretleyerek seçiniz. Amacınız sadece background değiştirmekse sadece “BACKGROUND” yazan yeri işaretleyiniz. Hepsini değiştirmekse “ALL” tuşuyla hepsini seçili hale getiriniz ve “OK” tuşuna basınız.

ARKAPLAN

Cep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım

Background sayfasıyla menü karşınıza gelecektir. Yani menülerde hangi resmin görünmesini istiyorsanız Background bölümüne o resmi ekleyin Eklemek istediğiniz resmi programın sağ üst köşesinde “BROWSER” sayfasını açarak bilgisayarınızdaki resimlerinizi oradan bulup temin edebilirsiniz.

Değiştirmek istemediğiniz birimleri “EDIT” > “SETTİNGS” > “OK” > “SAVE” yapıp değiştirmeden geçebilirsiniz.

Background resimleri 176X208 boyutlarında olmalıdır. Tema eğer telefona atıldıktan sonra kenarında boşluk (beyaz alan) kalıyorsa resminizin boyutu küçük gelmiş demektir.

Bilgisayarınızdan background için resminizi seçtikten sonra altaki “PREWİEW” tuşuna basıp çıkan ekrandan koyduğunuz resmin menülerde nasıl göründüğünü rahatlıkla izleyebilirsiniz. “SAVE” tuşuna basarak Background sayfasını kaydediyoruz. Background için seçtiğimiz resmi save ettikten sonra eğer dikkat ettiyseniz Programdaki Background yazısı maviye dönüşecektir.

Cep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım

AREAS

Cep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım

Menünün sol tarafındaki “AREAS” kısmını tıklıyoruz. NOT: Save edilmeyen tek bir bölüm yada icon olursa bile temanızı .sis dosyası haline getiremezsiniz. Status Area kımını direk boş bırakmanızı tavsiye ederim. Çünkü background kısmında koyduğunuz resim kapanır. Boş bırakmak için ekranın alt kısmında “EDIT” tuşuna basınCep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım çıkan menünün üst tarafında “SETTING” kısmından resimde göründüğü şekline getirin. “OK” tuşuna tıklayın ve save edin.(Programı iyice öğrendikten sonra istediğiniz bölümü değiştirebilirsiniz.)

ICONS

Cep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım

Iconlar işin en zor kısımlarından biridir. İconlarda kendi iconlarınızı kullanmayı düşünüyorsanız 44X44 boyutları (telefona göre değişir) kullanmanız gerekir. Benim tavsiyem iconları hiç değiştirmeden hazır iconları kullanmanızdır. en azından programı yeni öğrenirken programı hani en başta açıyoruzya orda ikonları seçmeyin Eğer programın en başında icon bölümünü seçmediyseniz icon bölümüne girmeden bir sonraki bölüme direk atlayabilirsiniz. Yoksa bütün iconları ya hepsini tek tek değiştireceksiniz Değiştirmek istediğiniz iconların maskları Themet Editor programında kullanılan masların renginin tam tersidir Yani Theme Editor programında kullandığınız maskların rengini değiştirmek zorundasınız (Siyahı beyazCep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım beyazı da siyah yapmak zorundasınız) veya değiştirmek istemiyorsanız yine tek tek “EDİT”> “SETTİNG”> “OK”> “SAVE” Menüdeki hazır iconları kullanmak icin areas kısmındaki gibi yapacağız. Yukarıda verilmiş olan iconların üzerini tıklayarak aşağıdaki “EDİT” tuşuna basın. Çıkan menüden “SETTİNG” kısmını tıklayın ve olan ayarları değiştirmeden “OK” tuşuna basın. Sonrasında “SAVE” tuşuna basarak iconunuzu sabitleyin. İconların hepsini bu yöntemle değiştirdikten sonra “SAVE” yapmayı sakın unutmayın yoksa temayı tamamlayamazsınız. Icon değiştirmeyi en başta seçtiyseniz bunların hepsini yapmanız gerekmektedir. Değiştirmek istemediğiniz kısımları “EDİT” > “SETTİNGS” > “OK” > “SAVE” yapıp değiştirmeden geçebilirsiniz.

HIGHLIGHT

Cep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım

List Highlight: açılan icon sayfasının zeminini oluşturmaya yarar. Eğer bir şey koymazsanız arka plan olarak backgrounda koyduğunuz resim gözükür. Grid Highlight: menüde üzerinde olduğumuz iconların altındaki alana renk veren kısımdır. Bilgisayarınızdan herhangi bir resim yada beğendiğiniz bir rengi seçip alan içine sığacak şekilde resmin kenarlarından tutarak küçültebilir resmi ilgili bölüme yerleştirdikten sonr eğer küçük gelirse resminiz yine resmin kenarlarından tutarak ilgili bölümü kaplayacak şekilde menü boyutunda ayarlayabilirsiniz. Input Highlight: menüde ayar ve seçmek için açılan en son menünün zeminini oluşturmaya yarar.

POP-UP WINDOWS

Cep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım

GENERAL WINDOWS menülerde açılan pencerelerin zeminlerinin rengini oluşturmaya yarar. Örnek olarak telefonunuza mesaj geldiğinde ekranda “1 yeni mesaj” penceresi açılırCep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım açılan pencerenin zeminini değiştirir. APPLICATION SWITCHING telefondaki açık programları gösteren menünün taban şeklini yapmaya yarar. LOWER SCREEN AREA Ekranın en alt kısmındaki joistik’in her iki kenarında bulunan tuşların ekrandaki isimlerinin olduğu alanın rengini değiştirmeye yarar. Değiştirmek istemediğiniz birimleri “EDİT” > “SETTINGS” > “OK” > “SAVE” yapıp değiştirmeden geçebilirsiniz.

Cep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım

(Bu bölümü programı iyice öğrendikten sonra değiştirme yoluna gidin çünkü programı yeni öğrenirken bu bölümü değiştirmeye çalışırsanız çok zorlanırCep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım renkleri karıştırırsınız.)

VOLUME INDICATOR bu bölümde ses kısma ve yükseltme esnasındaki göstergeleri değiştirmeye yarar. TABS INDICATOR burası menü ayraçlarının rengi ve görüntüsünü değiştirmeye yarar. SIGNAL/BATTERY INDICATOR adından da belli olduğu gibi sinyal ve batarya göstergelerinin değiştirilmesine yarar SLIDER INDICATOR Yatay şekilde ilerleyen ayar düğmelerinin şeklini değiştirmeye yarar. NAVIGATION INDICATOR menülerde aşağı yukarı yada sağa sola gittiğini gösteren üçken okları değiştirmeye yarar WAIT/PROGRESS BAR INDICATOR telefonumuz işlem yaparken beliren döner bar’ı değiştirmeye yarıyor.

APPLICATIONS

Cep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım

IDLE SCREEN: Telefonunuz bekleme konumundayken ekrandaki resmi gösterir. 2.bölümde analog ve 3. bölümünde de digital saat görünümlerini değiştirebilirsiniz.

PINBOARD: Git menüsünün zeminini düzenlemenize yarar. CALENDAR ajanda menüsünün zeminini düzenlemenize yarar SETTINGS telefonda ayar yapmak için açılan pencerelerde ki zemin rengini düzenler

COLOURS

Cep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım

ICONS COLOR telefondaki bütün kendi simgelerinin zeminini değiştirmeye yarar. Örnek:mesaj geldiğinde çıkan zarf görüntüsü yada giderkenki oklu görüntü bunların zenini değiştirir.

TEXT COLORS telefondaki bütün yazıların renklerini ayarlamaya yarar. LINE COLORS telefondaki ince çizgi renklerini ayarlar. Örnek: ajanda da bulunan çizgiler COLENDAR EVENT COLORS Ajanda kısmındaki randevularınızı gösteren blokların renklerini ayarlamanızı sağlar.

Değiştirmek istemediğiniz birimleri “EDIT” > “SETTINGS” > “OK” > “SAVE” yapıp değiştirmeden geçebilirsiniz.

SOUNDS

Cep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım

Temanıza ait zil ve mesaj sesi olmasını istiyorsanız bu kısımda “BROWSER” menüsünden yararlanarak Bilgisayarınızdan istediğiniz şarkıyı seçebilirsiniz. NOT: Telefonunuz hangi formatı destekliyorsa zil sesleri olarakCep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım o formatta atmanız gerekir.

CHECKOUT

Cep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım

Evet temayı bitirdik ve sis dosyası haline getireceğiz önce “Checkout” yazan bölümü tıklıyoruz daha sonra karşımıza çıkan menüden “Continue” yazan yeri tıklıyoruz. Bu bölüm temamız için son bölümdür. Continue yazan yeri tıkladığımızda karşımıza bir menü çıkacaktır. Ekranın sağ tarafındaki bölümlerin hepsi yeşil renkli çarpı işaretleriyle işaretlenmiş olmalıdır.Eğer işaretlenmemiş bir bölüm varsaCep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım o bölümde save edilmemiş kısımlar var demektir. Geri dönüp “edit” ile tekrardan işlemi yapıp “save” edin.

Cep TelefonLArı İçin Tema Yapma ResimLi anLatım

THEME NAME” yazan bölüme temanın ismini yazdıktan sonra “SIS file name” bölümüne de sis dosyasının adı yazıyor ve “Author” bölümüne de temayı yapan kişinin adını yazıyoruz. bunları yazdıktan sonra Ok(Onay Tuşu)’na basıp sis dosyası haline getiriyoruz. Bu resimdeki gibi bir görüntü karşınıza çıktıysa temanız başarıyla tamamlanmış anlamına gelmektedir. Dosyanız bilgisayarınızda C yada D sürücüsünün \Program Files\Theme Studio\data\skinsdir\(sizin klasör)\xxx.sis icinde olacaktır. Bundan sonra telefonunuz ile pc arasında nasıl bir baglantı kullanıyor iseniz onunla .sis dosyasını telefona yollayıp kurabilirsiniz.


Temayı Destekleyen Modeller: Nokia 6600, N95, N73, 7210.. formatı.sis olan symbian telefonlardır.Proğram İçin


İlginizi Çekebilir


#2
Tşkler


#3
teşekkürler ..


#4
güzel bir programa benziyo ama benim telefona uymuyo


#5
TskLer YorumLar İçin ARkdsLar..


#6
teşekkürler


#7
paylaşım için sağol


#8
saoL ..


#9
iyi de propramın adı ne...


#10
6300 için yapıo mu bu zımbırtı


#11
teşekkürler paylaşım için


#12
sana zahmet bı tane fener teması yap


#13
İSTERSEN BEN YAPAYIM ÇOK İYİ ALIŞTIM YAPMAYA


#14
Alıntı:
gkhn-szgn´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İSTERSEN BEN YAPAYIM ÇOK İYİ ALIŞTIM YAPMAYA


yapsanA Kardess banada bi Gs Yapıver


#15
TAMAM OLUR VALLAHA YAPARIM BENİM İÇİN HİÇ SORUN OLMAZ EN GEÇ 2 GÜN İÇİN EN ERKEN 2 SAAT İÇİN SİZE SÜRE VEREBİLİRİM ÇÜNKÜ BUGUN TORNADA ÇALIŞIRKEN TIRNAĞIMI KAPTIRDIM VE YARISI GİTTİ SAĞ ELİMİN İŞARET PARMAĞI ONUNİÇİN FARENN TŞLARINA BSRKEN ZORLANIYOM...!


#16
Ben linki göremedim


#17
Programın Linkini Görmeyenler İçin :

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Burdan İndirebilirsiniz Kolay Gelsin ( Bende Görmemiştim Linki Yeni Link Koydum ) xD Hadi By !


#18
Link yoktu eklemişsin tşkler..
Güzel bişey'e benziyor paylaşım için sağol..


#19
TesekkürLer..


#20
tşkler
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:41 .