Assassin's Creed Tam Çözüm ..

#1
Önce radarda gözüken işarete gidiyoruz. Oradan sonra doğru Damascus'a gideceğiz. Fakat yolları göremiyoruz, görmek için radarda yuvarlak içinde kartal resmi olan simgelerin bulunduğu yerdeki kulelere( Viewpoint ) çıkarak oradan ''E'' tuşuna basarak haritayı açabilirsiniz. Viewpointlerde şehri keşif ettiğimizde, eğer yoldakileri kullanırsak yolları, köyleri içince kullanırsak görev yerlerini, kurtarılacak insanları ve saklanabileceğimiz yerleri görebiliriz. Yolda giderken askerler ile uğraşmadan gitmek için askerlerden uzak durup yavaş yavaş yürüyerek ilerleyebilirsiniz. Şimdi görevimize geçelim.

Damascus'a geldiğiniz zaman kapıdan şehre giremezsiniz. Bunun için yolun üstüne askerler tarafından itilip kakılan insanları kurtardıktan sonra bize yardım edebilecek rahipler ve bazı insanlar çağıracaklar. Bunların içine girerek Space tuşu ile askerler sizi fark etmeden rahatlıkla içeri girebilirsiniz. Girdiğiniz zamanda istediğiniz anda çıkabilirsiniz. İçeriye girdiğiniz zaman radarda gözüken kulelere çıkarak görevleri ve kurtarılmayı bekleyen insanları ve Bureau yani bizim dinlenebileceğimiz ve asıl yapacak olduğumuz yani öldüreceğimiz adamı öldürmek için gereken bilgileri almamızı sağlayan yer. Bunu yapmak için bir kaç ana görevi yapmalıyız. Bunları sizin için görevleri yaparken ana görev için önemli olup olmadığını sizlere belirteceğim.

İçeri girdiğiniz zaman ilk işinizin kulelere tırmanıp, insanları kurtarmalısınız. Bu işlemler zaten yardımcı görev olarak belirtiliyor.

Oyuna başladığımız zaman bize; yürüme, koşma, dua ederek yürüme, daha hızlı koşma, yürürken insanları incitmeden kenarı ittirmek ve koşarak adamlara omuz atma gibi özellikleri tanıtıyor. Ekran da görüntü gittikten sonra zamanımıza geleceğiz, konuşmalar bittikten sonra bir tuşa basarak bulunduğunuz yere uzanın.


Burada bize biraz özellikler ekleyecekler; kartal gibi keskin görebilme kadın kadar reflekslere ve hisse sahip olma gibi özellikleri verecekler. Bu işlem bittikten sonra bom boş bir alana geleceğiz burası; her zamanda yolculuk yaptığımız zaman bizim beklediğimiz yer, bir nevi bekleme salonu gibi bir yerdir. Şimdi hareketleri, saklanma vs. vs. gibi hareketleri öğrenmek için biraz çalışma yapacağız.

• Solda çıkan yazıları gördükten sonra karşınıza iki insan gelecek, ‘'E'' tuşuna basın ve biraz bekledikten sonra tekrar basın.

• Karşınızdaki kafasının üzerinde vazo taşıyan kadınların üzerine giderek ‘'Shift'' tuşuna basarak nazikçe kenarı çekerek arkadaki DNA simgesinin içine girin.

Burada; İnsanların ilgisini çekmeden ve zarar vermeden yürümeyi öğreniyoruz.

• Kılıcı kılıfından çıkarın ve biraz kullanın, daha sonra ‘'Space'' tuşu ile kılıfına geri koyun.

Burada; Kılıcı kılıfından çıkartmak, askerlerle dövüştükten sonra kılıcı yerine sokmayı öğreniyoruz.

• Önünüzdeki adamın yanına gidin ve ‘'Sağ Tuş+ Shift'' tuşlarının yardımıyla adamı arkasında DNA simgesinin içine atın.

Burada; İleride görevleri yaparken okçuları ve bazı askerlerden kurtulmak için kendimizden uzaklaştırmanın yolunu öğreniyoruz.

• Şimdi burada sol tarafımızda bulunan askerden daha hızlı bir şekilde koşarak ilerideki DNA simgesine gitmeliyiz.

Burada; Hızlı koşmayı öğreniyoruz.

• İleride duran askere ‘'F'' tuşu yardımıyla askere kilitlenin ve arkasına giderek ‘'Hidden Blade'' yani ‘'Gizli Silah'' ile adamı öldürün.

• Gelen askeri öldürmeye giderken bizi tanıyacak ve soldaki merdivenlerden yukarı çıkın.

• Karşınızdaki yerin içine girin.

• Asker gittikten sonra bulunduğunuz yerden çıkın.


Burada; Askerleri sessizce öldürme, onlardan kaçmayı ve saklandığımız yerden zamanında çıkmayı öğreniyoruz. Ayrıcı nerelere saklanabileceğimizi de öğreniyoruz.

• İlerideki askerler bir şüpheliyi arıyor. Bizde onların arasından ruhları bile duymadan arkasındaki DNA simgesinin içine gideceğiz. Bunun için sadece ‘'Space'' tuşuna basılı tutarak DNA simgesinin içine kadar yürüyün.

Burada; Askerler bir şüpheliyi ararken dikkatlerini çekmeden ilerlemeyi öğreniyoruz.

• ‘'E'' tuşuna basarak karşımızdakileri ne olup olmadıklarını renklerine bakarak ayırt edeceğiz. Tuşa bastıktan sonra tekrar basarak çıkın.

Burada; İnsanlara eagle vision (Kartal Bakışı)ile baktıktan sonra üzerlerinde çıkan renklerin manasını öğreniyoruz. Bu renkler;

Beyaz: Kasaba sakini

Sarı: Hedef

Kırmızı: Asker(Düşman)

Mavi: Müttefikler

İlginizi Çekebilir


#2
Artık Training yani ‘'Çalışma'' bitmiştir. Öğrendiklerimizi biraz uygulayalım. Demodan sonra ileride giden arkadaşımızın peşinden gidin, merdivenden yukarı çıktıktan sonra ilerideki adamı ‘'Hidden Blade'' ile öldürün ve ilerleyin. Demonun sonunda sol taraftaki merdivenlerden aşağıya inin ve komut gelince ‘'F'' tuşu ile düşmana kilitlenip düşmana saldırın. Olanları izledikten sonra hemen tahtaların tepesinden ilerleyin ve buradan çıkın.

Şimdi Masyaf yani kendi şehrimizdeyiz. Arkadaşımız ile konuştuktan sonra radarda çıkan yere yani Kalemize gidelim. İçeri girip, yukarıda Al Muallim ile konuşalım. Konuşma sırasında madende bıraktığımız arkadaşlarımızdan birisi görevi tamamlayarak geri dönecek. Arkadaşımız olanları anlatırken bir eleman gelecek ve şehrin saldırı altında olduğunu söyleyecek. Bizde hemen dışarı çıkıp şehri korumaya gideceğiz. Fakat kapıdan çıkarken şehre geldiğimiz zamanki arkadaşımız bize bir şeyler söyleyecek. Daha sonra radarda gözüken yere giderken karşınıza gelen askerleri öldürün. Daha sonra şehrin kapısın kırıldığını göreceksiniz. Ve oyun bizi kaleye atacak içeri giderken sağ taraftan bir arkadaşımız bize seslenecek ve konuşma bittikten sonra yanına gidin ve platform da yerinizi alın.


Al Muallim, bizim görevi başaramadığımız da bizi tutup bir güzel dışarı fırlatan adam ile konuşacak, konuşma bittiği zaman yani kontrol bize geçtiği zaman, Sağ Tuş + Space ve İleri Tuşu ile aşağıya atlayın. Samanlardan çıktıktan sonra sol tarafta tahta direğin üzerinden geçerek diğer tarafa ilerleyin. En sonunda demo göreceksiniz tırmanma faslı geldi. J Yukarıya tırmanın ve kılıcınızı çıkartıp tahtayı kırın.

Demoyu izleyin ve ilk görevimizi tamamlayalım.


Günümüze geri döndük. Doktor ve kadın bir odaya gidecek. Bizde yattığımız yerden kalkarak kendi odamızdan banyo ya geçerken sol altta bir tuşa basın yazısı ( Tabii İngilizce olarak. ) çıktığında basın ve içerideki konuşmayı dinleyin. Konuşma bittikten sonra Doktorların girdiği odanın kapısına doğru ilerleyin ve doktor bize dinlenebileceğimizi söyleyecek, bizde odamıza giderek yatağımıza uzanıp uyuyalım.

Following Morning…

Bir gün başarı ile sona erdi. Şimdi kalkma vakti ve gidip Anmus'a oturup geçmişe gitme zamanı…

Her şeyimiz gitmiş… Ne kılıcımız ne gizli silahımız nede bıçağımız üstüne üstelik sağlığımız da azalmış… Şimdi kaybettiğimiz eşyaları geri alma zamanı geldi. İlk Görev!


Sorguya Çekme ( Interrogation )

Konuşan adamın yanına gittiğiniz zaman konuşan bir adam ve etrafında duran askerleri ellemeden konuşan adama kilitlenerek ( F tuşu yardımıyla ) adamı dinleyin. Daha sonra adam kuytu bir yere girdiği zaman kilitlenerek dövün. Adamı yeterince dayak yedikten sonra diz çökecek veya gerileyerek konuşacak. Konuşma sonunda Altair adamı öldürecek ve görevi tamamlamış olacaksınız.

Gizlice Dinle ( Eavesdrop )

Radarda ki simgenin olduğu yere geldiğiniz zaman etrafa bakının, iki kişinin oturduğu bir yer olacak oraya giderek oturun ve simgenin bulunduğu yerdeki adamlardan birine kilitlenin ve ‘'E'' tuşuna basarak adamları dinleyin. Konuşma bittikten sonra göreviniz tamamlanmıştır.

Yankesicilik ( Pick Pocket )

Adamların yanına geldiğiniz zaman kilitlenin ve konuşmaları bittikten sonra arkasına bakarak yürüyen adama kilitlenin ve Shif tuşunun yardımı ile adamın arkasındaki çantasını çalın ve göreviniz tamamlanacaktır. Eğer adam sizi fark ederse avazının çıktığı kadar bağıracak ve etraftaki askerler size saldıracaktır dikkatli olun.

Suikast Etme ( Informer Assasination )

Görevi aldığınız zaman belirli bir süre içerisinde veya süre olmadan radarda belirli yerlerdeki adamların yanlarına gidin. Etraftaki kişilerin dikkatini çekmeden Gizli Silahımızın yardımı ile adamı/ları öldürün. En son olarak da görevi aldığını kişinin yanına giderek konuşun ve görevi tamamlayın.

Bayrak Toplama ( Informer Flag )

Görevi aldığınız adamın konuşması bittiği anda verdiği görev süresi başlar. Bu süre içerisinde radarda gözüken yerlerdeki bayrakları toparlayın. Daha sonrada görevi aldığınız adama giderek görevi tamamlayabilirsiniz.

Yardım Etme ( Informer Escort )

Görevi aldığınız zaman, görevi veren adam yürümeye başlayacak ve bu esnada onu gören askerler o adama saldıracaklardır. Sizde görevi veren adamı koruyarak radarda gözüken yere kadar götüreceksiniz. Ve çıkışa geldiğiniz zaman adam ile konuşun ve görevi tamamlayın.

Zamana Karşı Yarış ( Informer Rooftop Race )

Görevi aldığınız zaman radarda gözüken yere size verilen süre içerisinde gitmelisiniz. Peşinizde asker olmamalı, olsa bile o süre içerisinde askerlerden kurtulduktan sonra simgenin olduğu yerdeki adam ile konuşup görevinizi tamamlayabilirsiniz.

Satıcı Standı Yok Etmek ( Informer Merchant Stand Destruction )

Görevi aldığınız zaman radarda stantların nere olduklarını göreceksiniz. Belirli bir süre içerisinde giderek stantların önündeki askerleri tutarak standa doğru atarsanız standın yıkıldığını göreceksiniz. Daha sonda diğerlerini yıktıktan sonra görevi size veren adama gidip görevi tamamlayabilirsiniz.


MERMORY BLOCK 2

Masyaf

Araştır ve Masyaf hainini bul ( Investigate and Find Masyaf Traitor )

Radarda çıkan yere gidin ve bir adam bize bir şeyler söyleyecek. Konuşması bittikten sonra radardaki yer değişecek ve oraya gidin. Geldiğiniz zaman kuyunun yanındaki adamları dinleyeceğiz. Bunun için kuyunun sol tarafında bulunan oturağa oturun ve onlara kilitlenerek ‘'E'' tuşuna basarak dinleyin… Konuşmaları bittiği zaman ilk görev tamamlanmıştır. Şimdi sıradaki göreve geçelim…

Sepet dokumacısını bul ( Find the basket weaver )

Radarda çıkan yere gidin ve hedefe kilitlenin. Hedef hareket ettiği zaman yanına gidin ve kilitlenerek çantasını Shift tuşuna basılı tutarak çalın. Daha sonra radarda çıkan işarete gidin. Orada konuşan adama kilitlenin ve konuşması bittikten sonra takip edin. Sığı bir yere girecek orada döverek konuşturun. Konuşma sonrasında kendimizi Al Muallim'in yanında bulacağız.

Bu kadar şeyi yaptık ödüllerimizde olacak değil mi? Gizli silahımızı ve bir tane kılıç alıyoruz.

Radardaki yere gidin ve orada bulunan atlardan birine binin. Ve radarda gözüken yere gidin, görevlerimize devam edelim.


Damascus

Damascus'ta büro lideriyle konuş ( Speak with the Bureau Leader in Damascus )

View Point'lere çıktıktan sonra Citizenlarıda kurtarın ve görevlere başlayın. Öncelik olarak; Sorguya Çekme, Yankesicilik ve Gizlice Dinleme görevlerini yaptıktan sonra diğer görevleri yapın. İster bu görevleri yaptıktan sonra diğer görevleri yapın ister yapmayın direkt Bureau'ya giderek Tüyü alabilirsiniz ve ana görevi yapabilirsiniz. Fakat öncelikle araştırma görevlerini yani Sorguya Çekme, Gizlice Dinleme ve Yankesicilik görevlerini yapmanız gerekir.

Assassinate Tamir

Bu görevleri yaptıktan sonra Bureau'ya giderek tüyü aldıktan sonra radarda öldüreceğimiz adamın yeri gözükecek. Radardaki yere gidin ve adamın gelmesini bekleyin, bütün herkes toparlanmış bir vaziyette olacak ve bizde orada bulunacağız. Demo bitene kadar izleyin ve daha sonra demo bitiminde hemen sağ taraftaki samanlıklara saklanın. Etraf sakinleştikten sonra çıkın ve hedefimiz olan Tamir'i öldürün. Daha sonra askerlerden kaçarak veya öldürerek Bareau'ya giderek görevi tamamlayınız. Bureau'ya giderken arkanızda sizi takip eden askerlerin olmaması lazım çünkü Bureau'nun kapısı kapalı olacaktır.

Bu görevi yaptıktan sonra günümüze geri döneceğiz. Burada doğru yatağımıza giderek uzanın ve sabah olduğu zaman Anumis'e uzanmak için yanına gidin. Fakat Lucy yok… Bu arada Doktor ile konuşun, konuşma sırasında Lucy gelecek ve Anumis'e uzanarak geçmişe geri dönelim…


MERMORY BLOCK 3

Speak with Bureau Leader in Acre


View pointler çıkarak şeh rin haritasını açtıktan ve citizenları kurtardıktan sonra diğer görevleri yapabilirsiniz. Fakat Leader ile konuşup ana görevi almak için üç görevi yapmalıyız. Bu görevler ise; Konuşturma, Yankesicilik ve Gizlice dinl e me görevleridir. Bu görevleri yaptıktan son r a diğer kalan görevleri yapabilirsiniz. Şimdi ana görevimize geçelim;

Assasinate Garnier de Naplouse

Görevinizi aldıktan sonra hedefe geldiğiniz zaman, içeri giremiyoruz. Bunun iki yolu var;

1. Yol ise; İçeri, binanın tepesine tırmanarak girmek.

2. Yol ise; Rahipler sayesinde hiç zorluk çekmeden içeri girebiliriz.
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 04:06 .