Tarihte Bugün Hz. Ali’nin Vefatı 599-661

Tarihte Bugün...
Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in amcası oğlu ve damadı olan Hz. Ali’nin (r.a.) vefatının 1.359’uncu yıldönümü (599-661).

Hz. Ali’nin nimet ile ilgili sözleri!

Hz. Ali’yi en çok sevindiren nimet
Hz. Ali (ra)’ın şu sözleri ne kadar ibretlidir: “İki nîmet vardır ki, beni hangisinin daha çok sevindirdiğini bilemiyorum" der ve onları açıklar.

Hz. Ali (ra)’ın şu sözleri ne kadar ibretlidir:
“İki nîmet vardır ki, beni hangisinin daha çok sevindirdiğini bilemiyorum:

Birincisi, bir kimsenin, ihtiyacını karşılayacağımı ümid ederek bana gelmesi ve bütün samimiyetiyle benden yardım istemesidir.
İkincisi de, Allah Teâlâ’nın, o kimsenin arzusunu benim vâsıtamla yerine getirmesi yahut kolaylaştırmasıdır.
Bir Müslümanın sıkıntısını gidermeyi, dünya dolusu altın ve gümüşe sahip olmaya tercih ederim.”

Her Müslüman, imkân ve istîdâdı nisbetinde dünyanın gidişâtından mes’ûldür. Müslümanların sıkıntılarıyla ilgilenmek ve İslâm’ın galebesi için gayret etmek mecburiyetindedir. Zira ferdî ve hodgâm bir hayat yaşayıp da din kardeşlerinin sıkıntılarına karşı duygusuz kalanlar, şu nebevî tehdide muhâtap olurlar:
“Müslümanların dertleriyle dertlenmeyen, onlardan (yani Müslümanlardan) değildir.”

YÜCE RABBİM☝🏽
Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in ve en az yıldızlar gibi 💫 💫 💫 💫
pırıl pırıl parlayan arkadaşlarının
(Hz. Ali, Ebû Bekir, Hz. Ömer, Hz. Osman) yakın komşularından olmayı nasip etsin İnşALLAH🤲🏽
ÂMİN

İlginizi Çekebilir

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum