mixertv.

#1
mixertv.

içimiz de gölgemiz de geceye meyilli; güneş'i ötelemeyiz o ayrı.. insandan önce doğdu güneş; saygımız var.. güneş'ten sonra doğdu ay; doğuşunu gördüm.. ışığını gördüm; tadı “ilk nefes'ten, ilk görüş'ten, ilk öpüş'ten..” unutmam.. bağlılığımız var..
#geceyeselam #mixertv#2
mixertv.

“herkesin, gidebileceği bir yeri olmalı.. çünkü öyle bir an olur ki, insanın mutlaka bir yere gitmesi gerekir..” ben'se gitmemem gereken yerlerden dönüyorum.. manzarada kıyıya vurmuş gemi; deniz son sözü söylemiş.. içim kış.. gittim..
#mixertv


#3
mixertv.

“mutlu olmak” her şeyin yolunda olması demek değil; görmezden gelme hususunda ustalaşmak demektir.. görmezden gelmeli..
#geceyeselam #mixertv#4
mixertv.

“bana yağmuru anlatma, yağ..” dedi.. “rağmen"lerle direnmiş kırgın kırgın.. yağmursuzluğu kabullendiğini söyleyince anladım.. yağmur oldum..
#geceyeselam #tb #istanbul #mixertv


#5
mixertv.

gördüğünüz her şeyde gözünüzün hakkı var; düşünebildiğiniz her şeyde de beyninizin.. ruh, insanın beyni kadarsa; düşünemeyenlerin düşünemedikleri her şey için, düşünebilenlerin hakkı var? hiç düşündün mü..
gittim.. #mixertv


#6
mixertv.

oysa güneş, en çok geceyi merak etti.. çünkü dünya, en çok dolunayın altında güzeldi; yollar, ormanlar, kediler, insanlar, denizkızları.. dolunay'a selam..
#geceyeselam #tb #mixertv


#7
mixertv.

“keşke"li cümlelerden bile vazgeçmiş.. biriktirdiği "maalesef"leriyle örmüş duvarlarını.. hayat bu; aldığı kadarını kolay geri vermez çoğu zaman.. çok mu denedin? tekrar dene.. gittim..
#geceyeselam #mixertv


#8
mixertv.

kötü biri değildi; başına kötü şeyler gelmiş iyi biriydi.. gökyüzünden kırılmış.. sardım.. iyileşmedi..
#geceyeselam #mixertv


#9
mixertv.

“iyi ol, hayat güzel.. mis..” mi? bırakmalı boş pozitiflik mavallarını.. kötü de olmalı biraz; pişmemiş derler.. öfkeli de olmalı arada; “hep cepte” derler.. çok mu iyisin? olma..
#mixertv


#10
mixertv.

“hatırlamak” değil başka bir şey bu; “unutmamak” belki.. bazılarıyla yeniden tanışmalı; pişmanlıklardan bitap düşmüş “keşke"li kalemlerin hatrına.


#11
mixertv.

ya da belki de babalarının terkettiği kadınları sevmeli.. ürkerek büyüdüklerinden kalınlaştırdıkları “duvarlarından” çekinmeden.. özde çiçek; sözde diken olduklarını kabullenerek.. sevmeli, ayak bileklerinden öpmeli..
#mixertv


#12
mixertv.

“olduğundan” fazla görünmeye çalışanların, “zannettikleriyle” orantılı değil gördüklerim.. dil'imin sustuğu yerde, içim “küfür hakkı” istiyor.. bu kez sevmeyeceksin söyleyeceklerimi..
#mixertv


#13
mixertv.

sönüp, özüme döndüğüm gecelerim var.. özümde iyi gibiyim.. Yaratıcı'nın tamamen sevmese de sevmek isteyeceği kadar iyi.. “bazı günahlar hakkımızdır..” dediğimde, ruh terbiyecisinin alnımda açtığı yara izlerine bakıp gülümseyecek kadar iyi.. iyiyim; gerçekten.. neşriyat..

#mixertv


#14
mixertv.

kadehinde yaralı erdeminin kanıyla; “şerefe!” diyor dilinde “eyvallah"ıyla.. sorsan VAV(و)‘a burun kıvırır; artık ELİF(ا) gibi dik ya.. yeryüzü daraldı, cümlelerimiz kül.. meylimiz gökyüzüne.. ses ver..
#mixertv


#15
mixertv.

günah işleme ihtimali olan varlıklarız.. “günah olduğunu biliyorum ama bu riski üstleniyorum..” düşüncesinde olanlardan ziyade; günah olduğunu kabullenmeyip “her yaptığım doğrudur” kafasındakiler, bu dünyayı tehlikeli yapan.
#mixertv


#16
mixertv.

yoruldum kabul; ama alışmadım.. “daha ne kadar yolum kaldı” da demedim mesela; yürüdüğüm yolların hatrına.. misal hangi köpek siyah-beyaz gördüğü dünyayı “tek bir gün” bile renkli görmek için kavga etmiş ki? insanız; siyah-beyaz'a alışmak kolay da sen diren; ALIŞMA!
#mixertv


#17
mixertv.

gülümsediğinde, sağ yanağındaki yara izi belirginleşirdi.. hoşuma giderdi bu ize dokunmak; dil'imde bıraktığı tadı severdim.. di'li geçmemişlere selam..
#geceyeselam #mixertv


#18
mixertv.

intihar mektupları yazıyormuş sürekli; okutmak istediğinden değil.. ki intiharı düşünse mektup da yazmazmış.. “düşünsene..” dedi.. “seni o hale getirinceye kadar anlamamış insanlara, son kez kendini anlatmaya çalışmanın ağırlığını.. neyse.. sen nasılsın..” dedi.. “neyse..” içim kış..
#mixertv


#19
mixertv.

yıldız zannettiğim “sokak lambaları” da oldu hayatımda; vaktinde değil de kaybettiğini anladığında “yanan”.. mecnun olabilirdim kabul.. ama “leyla” yapmadım hiçbirini..
#geceyeselam #mixertv


#20
mixertv.

mesela hoşlansak birbirimizden; arkadaşça konuşurken.. zaman aşımından, aşk'a uğrasa arkadaşlığımız.. düşünsene..
#geceyeselam #mixertv
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:13 .