Aşka dair...

#1
Beklemek aşkın kaderi. Giden sevgiliyi beklemek, hasretin bitmesini beklemek, seni sevmesini beklemek, bazen de aşkın kendisini beklemek. Bazen hiçbir şey yapmadan, kıpırdamadan beklemek. Çünkü gücünü tüketmişsindir. Ve maalesef şimdi de zamanı tüketmektesindir.

***


Çabalamak şarttır aşkta. Olmayacak bir ilişkiyi oldurmaya çalışmaktan söz etmiyorum. Bu mümkün değil. Biri seni sevmiyorsa
, ne kadar çabalarsan çabala kendini sevdiremezsin. Olsa olsa komik duruma düşersin. “Onu nasıl elde ederim?” ya da “Onu nasıl geri kazanırım?” soruları saçma. Senin çaban var olan bir ilişkiyi “Nasıl tekdüzeliğe düşmekten kurtarırım?”, “Nasıl daha uzun yürütürüm?” sorularının yanıtlarını aramak olmalı.

***


Umutsuzluk aşka hiç yakışmıyor. Aşksız geçen günlerin seni aşka hazırlıyordur belki de
, bu yüzden umutsuz olma. Geçmişte yaşadığın ilişkiler geleceğe dair seni umutsuzluğa sürüklemesin. “Her erkek böyle” ya da “Her kadın böyle” gibi genellemelerden kaçın. Aşkın hep zamansız ve hiç beklemediğin anda karşına çıkacağını unutma.

***


Aşktan ölünmez! Aşk yaşanır. Aşktan ölürsen kimse sana cennet vaadetmiyor. Yani öbür tarafa gittiğinde aşktan öldün diye melekler seni bando mızıkayla karşılamayacak. Bir avantajın yok yani. Kafasına saksı düşüp ölenle aşktan ölen aynı muameleyi görecek. Sen öldükten sonra da birkaç gün anarlar seni sonra unutur giderler. Ne Leyla ile Mecnun’sun
, ne Ferhat ile Şirin. Öldüğünde değil, yaşadağında efsane olursun.

***


Aşk
, acı çekmek ile özdeş değildir. Aşkın hamurunda acı çekmek olsa da aslında mutlu olduğun anlar, acı çektiğin anlardan daha fazladır. Sen sadece mutluluğu kanıksadığın için önemsemez hale geliyorsun. 2-3 yıllık ilişkini yalnızca bitişiyle değerlendiriyorsun. Oysa o kadar süre zarfında sana o mutluluğu yaşatan kimdi?

***


Eski sevgililerini boşluk anlarının potansiyel partnerleri olarak görme. Bırak
, ayrıldığın noktada kalsın. Bu tür geri dönüşler geçmişteki ilişkinize ve şu anki kişiliklerinize duyduğunuz saygının yitirilmesine neden olur. Evet, belki biraz özlemişsindir, belki sana iyi gelecektir. Ama sen de biliyorsun ki sevişildikten sonra yine aynı noktaya dönülecektir.

***


Kaçma-kovalama meselesi var bir de... Kaçan kovalanmıyor
, sen elde etme hırsıyla yanıp tutuşuyorsun. Aslında egosu yüksek olan sensin. Ne olursa olsun onu elde etmek için kendini paralıyorsun. Sonra da kaçtığı için kovaladığını sanıyorsun. Hayır bu senin iradenle karar verdiğin bir şey. Sen kovalamak istiyorsun çünkü bu hoşuna gidiyor. Elde ettiğinde alacağın ödülün büyük olduğunu düşünüyorsun. Fakat ne yazık ki bu tür kovalamalardan sonra kişinin enerjisi tükeniyor. Artık ilişkiye katacak bir şeyi kalmıyor. Yani, elde ediyor ve bitiyor...

İlginizi Çekebilir




Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:02 .