Seni Seviyorum Demek...

Seni Seviyorum Demek...
dün gece solgun sarı yüreğimle,ayışığının ikiyüzlülüğüne inat kayacak bir yıldızın kuyruğundan tutup ağladım baştanbaşa beni......deliydim biliyorum üstelik zırdeli!....ne var bunda yüksÜnecek....bildiğim kelimeleri kaybettim sadece....siz de kaç kelime var bimiyorum ama ben kendi sözlüğümü olusturmaya calısıyordum ve delırmezdim yaram kaşınmasa......

bir kere daha baktım başımı kaldırıp göğe..penceremin perdesini kskanclıkla ilk defa bu kadar cabuk kapatTIgımın farkına vardım...gökte ay ile kuyruklu yıldızın düğünü vardı sanki de ortalıkta bir başka aydınlıktı...yıldızlar havai fişek gibi parlıyordu..oh dedim'ellere düğün dernek,bana dikenli döşek....'kendime baktım hem içerden hem dışardan sonra....her yanım ayna olmus içim dışım kırık....

kalk dedim yüreğime kalk gidiyoruz....nereye diye bile soramadı....biliyordu otuziki yıllık yürek gidelim derken yönümüzü.......biraz canı acıyacaktı ben inerken O'nun kör kuytu kuyularına ama ses etmedi....başını öne eğdi..ilk değildi öyle ya....

çatıda biriken sular birlik olupbir oluktan aşagıya iner ya ,sadec inerler....ne kolay inmek değil mi?.hani bir liman düşünün kacabılen sıgınır...suları kanlı da olsa sancılar dua sayılır...fırtına diner mi ,bu liman gün gelir aşınır mı muamma...

söyleniyorum hışhış bu arada... ah sen var ya sen deli yürek....su an senın su konukseverlıgın var ya offfffffff benı böyle delırten konukseverliğine inan küfredesim geliyor....bu kör kuytu kuyuya inip her defasında ceyız sandıgımı yenıden acıp koparttıgım kabukları naftalınleyıp yerlestırmek kolay mı sanıyorsun...kolay mı sanıyorsun ipi kopmus tespıhlerı yenıden dızmeyı ustelık uyaklarını ve ımarelerını cıkartarak......bir an elımle örttum acıkta kalan kelımelerımı....heceler benı bırer bırer tepse de...tutup canımı belledin diyecegim...bellemekten neler cıkartacak arsız....turkce nereye cekersen cek işte lastık.....

tam ceyızsandıgımı kapatacaktım ki korkumu titretip özenle sakladıgım cam fanusa takıldı gözlerim...elime alma cesaretini gösterdim uzun yıllar sonrasında....kırık kanatlarım içinde nasıl da mahzun duruyordu...ya üçlemelrimden ve teklemelerimden yorgun gözyaşlarım....ne kadar cok birikmişim....ve siyahlar torun torba sahibi olup kudurgan devlere dönüşmüste benim haberim bile olmamışşşşş....

ellerim titriyor bu ara tutarken cam fanusu....gözlerim yüreğime değdi bir an...aç kalmam.susuz kalmam,nefessiz kalmam,labirentlerinde yolumu sasırıp cıplak kalmam senin yusunden derdım su an karsımda tum azametı ve masumluguyla duran yürege....bir an kör oldum sonra mor sonra kuru mor ötesi eflatun....

suclamak ne kadar kolayma gelmıstı beynımde en azılı senaryoları kurgulayıp daragacına mahkum ederken senı lal yüreğim....meger ben sana geriye dönüp hiç yürümemişim.....en canımda tasıyıp senı en uzak kalanın olmusum....ışıkları yakmak gerek diye düşündüm sessizce....sonra fsıldadım usulca' ben ısıkları yakayım ama sen hiç sönmesine izin verme'

bu defa bastanbasa yüreğimle agladık beni....uzun zamandır ilk defa bu kadar yakındık ılk defa bu kadar samımı...sonrası mı.....ıkı kadeh ıkı tek.....bülent hanımdan daha işveli daha cilveli muhabbet....gözümde, kulagımda.dilimde elleri üstelik uyuyana dek....ve usulca bana dedi ki:

_' bana bak bana deli diyen deli kız ,ben yanmasını da hırpalanmasını da iyi bilirim....ancak senı seviyorum denen o kutsal kelımeleri,dilinin ucuyla değil ruhunla söyleyebilmektir marifet'

dün gecem böyle geçti....bu sabah uyandıgımda aynalar bana göz kırptı....güneste baska güzel bu sabah....balkonumda ki zilliler(serceler) artık mutfakta benle kahvaltı yapmaya basladılar bu ara.....karanlıkta,aydınlıkta içimizde dostlarım yeter ki arayalm...sevgıyle kalın

İlginizi Çekebilir

Paylaşım İçin Teşekkürler Güzel Paylaşım

YüreğinesağLık çokho$biyazıydı

T$k Ederim O GüzeL GözLerine SağLık beğendiğine Sevindim...

seni seviyorum demek cok zor gercekten bunu anlatan en güzel yazı cok tsskler ...

yüreğine sağlık....

yüreğine sağlık

emeq!ne saqLık çok güseLd! canımcım

O GüzeL GözLerinize sağLık Arkada$Lar

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum