Son YapraK...

Bir ağacı seyrettin mi? Hiç Sonbaharda,
Yapraklarının birer,birer eksilişini
Her yağan yağmurda çaresiz eriyişini
Esen rüzgarda savrulup gidişini,
Karşı koymayıp zamana yavaş yavaş tükenişini..

İçimdeki umutlarda şimdi tıpkı o ağaç gibi
Boyun eğmiş tükenmeye,
O ağacın yaprakları bittiği gün,
Bilki bende gideceğim o mechule..
Yavaş yavaş kayboluyor işte,
Sabah uyandığımda ise son bir yaprak
Ama ; o yaprak hiç düşmedi
Ne azgın esen rüzgarlar,
Nede hırçın yağan yağmurlar,
Düşeremedi o yaprağı…

Nice karlar yağdı,nice kışlar geçti üstünden
Ama o ; ne boynunu büktü,nede eğildi
Düşmez o yaprak sevdiğim düşmez,
Merak ettin değil mi Neden?

Çünkü onu o ağaca ben çizdim
İçimdeki son umutla o hep yaşayacak
Yıllar yıllar sonra umutlarım tükenipte öldüğüm gün,
İşte o gün :
O yaprakta esen rüzgarlarda o meçhule savrulup Gidecek...

Son YapraK...
sevgi nedir bilirmisin ey sevdiğim insanların kendilerine fısıldadıkları belli zamandan sonra kendilerine bağlandıkları duygu mu sence yada ayrılık gelip çattımı sensiz ve sessiz yaşamak mı yada özel günlere alınan bir tek gülmü yada senden ayrıldıktan sonra sadece seni düşünüp sonraki akşam seninle yapacağım yürüyüşmü acaba? bence hiç birisi! sevgi sevdiğinin yüzünü görmeden onu sevebilmektir sesine aşina ile dinlemektir onun gözlerinin içine bakıp sanki onun dünyada tek bir elmas misali şaşkınlıkla yüzüne bakabilmektir. sevmek o kadar kolay bir şey değildir sevdiğinide belli etmek insan sevgisini ölümüyle kanıtlayamaz ölüm sadece kolay yoldur önemli olan sevdiğinin karşısına çıkıp dim dik durup ona gönlünü açmaktır ona sen benim yarımsın demektir söylermisin ey sevdiğim sana gönlümün yarısını verirsem ben neyle yaşarım söylermisin ey sevdiğim ???

İlginizi Çekebilir
  • Yaprak yaprak takılar...

• Son Yaprak...
    New York'un düşük kiraları yüzünden sanatçılarla dolu olan Greenwich Village'ında üç katlı bir bin...

• Yaprak ve Biz......
    Oturduğun bankta yeller esiyor şimdi.. Yapraklar sararmış, ağlamaktan kurumuşlar belki.. Mevsim sonbah...

• Son Yaprak...
    SON YAPRAK Ülkenin batısındaki küçük bir mahallenin bir sokağının neredeyse tamamı ressamlardan ...

Alıntı:
. sevmek o kadar kolay bir şey değildir sevdiğinide belli etmek insan sevgisini ölümüyle kanıtlayamaz ölüm sadece kolay yoldur önemli olan sevdiğinin karşısına çıkıp dim dik durup ona gönlünü açmaktır ona sen benim yarımsın demektir söylermisin ey sevdiğim sana gönlümün yarısını verirsem ben neyle yaşarım söylermisin ey sevdiğim ???
çoğu asık olanın sevenin yaptıgı değil midir bu yürğeini insanlara acmak daha sonrada kendinden geçmek

ellerine saglık bitanem cok güzeldi

+rep

SağoL Arkada$ım bende böyLe Yapıyorum...O GüzeL GözLerine sağLık

eline sağlık kardeş.

yüreğine sağlık, çok güzeldi...

SağoLun Arkada$Lar GözLerinize sağLık

Ellerinesaglikcokgüzeldi

yüreğine sağlık

harika ya tek kelimeyle muhteşem yüreğine sağlık

SağoLun GözLerinize sağLık Arkada$Lar

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum