Biliyorum çok oluyorum gecelere....

Ve sigamiyorum kendi kabinda devingenligini örtbas etmeye çalisan yorgun bir yürege. Vedasizligina alismaya baslamisken hayatin yagmurlar çikageliyor. Tenim artik eskisi gibi çogalamiyor hüzüne her adimda bir anlam bulamiyor tükenmislige. Ve ben tüm gücümle buradayim iste.

Nihayetinde arzulanan asklari,sevgileri,mutluluklari topluyor bir yanim. Miknatis gibi ve belkide zit kutuplarin birbirini çekmesi gibi çekiyor geceme yagmurdan arta kalan bulutlarimi. Yasamak diyorum bu belirsizlikte ve öpebilmek sevdayi. Zor olan taraflarindan gülümseyebilmek gibi birsey hayata. Tanimsiz silüetlere siir okumak, bir tarafindan gizlice tutunabilmek asklara. Bu kadar zormu acaba.

Simdi durdurulamaz olanin en ayrintili tasvirlerinde zamana terkediliyor hayal ötesi yalnizliklarim. Ve durup dinlenmeden ,kosup düsmeden nasilda çogaliyor umutlarim. Gülebiliyorum simdi. Simdi daha çok yakinligina ask büyütebiliyor yamali yüregim.

Biliyorum ile baslayan cümleler kuruyorum. Içinde sana ait olan düslerden mutluluklar türetiyorum. Siirlerde türevini aldigim askin yazilara tercümesini yapiyorum. Yazilarda giyindigi anlamlari bir bilsen nasilda sahipleniyorum.

Sabaha daha var. Kimse yok burada. Bir yalnizlik bir ben. Birde sen düslerime misafir gelen. Aglamak yagmurlarin isi ey sevdasi yorgun yüregim. Ve yazida geçen anlamlaridir içimde sabahlara kadar büyüyen.

En sevdigim sarki çaliniyor gecemde. Bir kenarina yaslaniyorum göremedigim yüzünün. Ve cografyasinda tükenirken gençligim. Satir aralarinda kaliyor sana sarilan yüregim.

Sessizligi ancak böyle oldugum zaman sevebiliyorum. Çogullugun, yontularinda kaos olmak bana ancak hüzüne istektir, ve her bitiminde seslenisin ve sana ait olan yazinin son noktasinda bana kalan ayriliga sitemdir.

Bugün yine heyecana maglup olurken sehir adi verilen çogullukta, sesini duyar ve sevinirmiyim yanimda olduguna inanisima. Yagmur yagmasin artik ne olur alismisken seni tanidigim zamanlarima. Yazik olmasin ne olur.

Iste böyle bir geceden pesime takilan kelimeleri okudun yüregine kendi içinden. Keske duyabilsem dedigim zamanlarimda duyabilirmiyim acaba bu satirlari sana ait o en güzel sesten. Ve geçerken gözlerinin önünden. Gülebilirmiyim acaba sana ait olan o en güzel düsüncelerden. Yüregime aldanipta sevebilirmiyim sabahlari hep seni düsünerekten,seni zamansizca özleyerekten....

İlginizi Çekebilir

Re: Biliyorum çok oluyorum gecelere....

Alıntı:
Tatlı cadı ezel´isimli üyeden Alıntı

Ve sigamiyorum kendi kabinda devingenligini örtbas etmeye çalisan yorgun bir yürege. Vedasizligina alismaya baslamisken hayatin yagmurlar çikageliyor. Tenim artik eskisi gibi çogalamiyor hüzüne her adimda bir anlam bulamiyor tükenmislige. Ve ben tüm gücümle buradayim iste.

Biliyorum ile baslayan cümleler kuruyorum. Içinde sana ait olan düslerden mutluluklar türetiyorum. Siirlerde türevini aldigim askin yazilara tercümesini yapiyorum. Yazilarda giyindigi anlamlari bir bilsen nasilda sahipleniyorum.

Sabaha daha var. Kimse yok burada. Bir yalnizlik bir ben. Birde sen düslerime misafir gelen. Aglamak yagmurlarin isi ey sevdasi yorgun yüregim. Ve yazida geçen anlamlaridir içimde sabahlara kadar büyüyen.

En sevdigim sarki çaliniyor gecemde. Bir kenarina yaslaniyorum göremedigim yüzünün. Ve cografyasinda tükenirken gençligim. Satir aralarinda kaliyor sana sarilan yüregim.

O GüzeL Yüreğine sağLık EzeL Çok GüzeLdi ELLerine sağLık...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum