Üşüyorum...

Üşüyorum… Sensiz, hava soğuk buralarda… Kelimeler de soğuk… Aynı yokluğun gibi…

Görüyorsun değil mi? Sensizliğimi anlatan dört cümle içinde tam on iki nokta var.

Üç nokta; bitmeyen aşkların, yaşanacak sevdaların, sonu gelmemiş fiillerin elçileridir. Sensizliğin kol gezdiği bir yalnızlıkta hayatım. Hasretlerin sonu yok. Özlemlerim, bitmemiş fiillerim. Ben senle başlayan bir cümleyi nasıl tek bir noktayla gemlerim.

Şarjörüne hasret sürmüş şair ve yüreği hüzün işgalindeymiş. Bazısına göre de ayrılık ölümün diğer ismiymiş. Şarjörüne hasret sürebileceğim bir sazım olmadı hiçbir zaman. Hasretini işgal edebilecek bir düşmanım da olmadı.Ve… Sensiz ölmeye cesaretim…

Özgürlüğünü istemeyen, esir bir hükümdar gibiyim. Belki de esirlikte buldum özgürlügün çaresini. Aşkına yenik düştü sevdam, kazanan ise hiçbir zaman sen olmadın. Seni severken aslında ben kendime savaş ilan etmiştim. Kendine yenilen ama yüreği başkasına ganimet olan bir savaşçı bedenim.

Üşüyorum yokluğunda… Bir cümleyi ise tek nokta ile bitiremiyorum. Esirliğin bedelini ödüyorum ayrılığında ama ölmeyi beceremiyorum. Suçlu değilim. Ben kendime savaş açarken senin sefere çıkacağını nerden bilebilirdim ve senle başlayan sevdamın sensiz süreceğini…

Steril bir mikropmuş aşk dediğin. Acısını varlığında değil, yokluğunda çekermişsin. İlk belirtisini, yokluğunda gösterirmiş sevgilinin. Üşürmüş seven, sevdiğinin olmadığı bir geceyi içine çektiğinde. Üşüyorum sevdiğim, yokluğunla uyandığım bir günün gecesini çekerken içime bu şehirde. Üşüyorum ve cümleleri üçer noktalık setlerle kapatıyorum.

Üşüyorum… Gittiğin seferden dönmeyecek misin?

İlginizi Çekebilir
  • d/ÜŞÜyorum......
    d/ÜŞÜyorum... -eğer ki sevgili bütün bu olup bitenleri yok sayabilseydim, aşkı ,sevdayı, acıyı,...

• Üşüyorum......
    Üşüyorum, Sensiz daha karanlık burda ge...

• Üşüyorum.....
    ÜŞÜYORUM Neydi içimdeki bu isyan? Niyeydi? Kimeydi? Hayata mı, insanlara mı, kendime mi? Ait olduğu...

• üşüyorum......
    Boşluğuna sarılıyorum her gece...üşüyorum...yokluğun buz gibi vurmuş evime ve yürek odalarımın duv...

• üşüyorum.....
    Üşüyorum bu gece. Oysa alnımdan terler boşalıyor kaldırımlara. Yitip gidiyorum kenarı ateşe verilmi...

Re: Üşüyorum...

Alıntı:
Hayalimsin´isimli üyeden Alıntı
Üşüyorum… Sensiz, hava soğuk buralarda… Kelimeler de soğuk… Aynı yokluğun gibi…

Görüyorsun değil mi? Sensizliğimi anlatan dört cümle içinde tam on iki nokta var.

Üç nokta; bitmeyen aşkların, yaşanacak sevdaların, sonu gelmemiş fiillerin elçileridir. Sensizliğin kol gezdiği bir yalnızlıkta hayatım. Hasretlerin sonu yok. Özlemlerim, bitmemiş fiillerim. Ben senle başlayan bir cümleyi nasıl tek bir noktayla gemlerim.

Özgürlüğünü istemeyen, esir bir hükümdar gibiyim. Belki de esirlikte buldum özgürlügün çaresini. Aşkına yenik düştü sevdam, kazanan ise hiçbir zaman sen olmadın. Seni severken aslında ben kendime savaş ilan etmiştim. Kendine yenilen ama yüreği başkasına ganimet olan bir savaşçı bedenim.

Steril bir mikropmuş aşk dediğin. Acısını varlığında değil, yokluğunda çekermişsin. İlk belirtisini, yokluğunda gösterirmiş sevgilinin. Üşürmüş seven, sevdiğinin olmadığı bir geceyi içine çektiğinde. Üşüyorum sevdiğim, yokluğunla uyandığım bir günün gecesini çekerken içime bu şehirde. Üşüyorum ve cümleleri üçer noktalık setlerle kapatıyorum.

Üşüyorum… Gittiğin seferden dönmeyecek misin?
çok güzeldi teşekkürler canım yüreğine sağlık paylaşım için teşekkürler

Trk Silahl Kuvvetleri ederim cok güzeldi...

yaa herkez üşüyom da diyo yaa bende canım sıkılıyo off offf neyse çok güzeldi tşkler?

yüreğine sağlık

yüreginesaglikcokgüzeldi

Yürerğine sağLık

eline sağlık

Üşürmüş seven, sevdiğinin olmadığı bir geceyi içine çektiğinde. Üşüyorum sevdiğim, yokluğunla uyandığım bir günün gecesini çekerken içime bu şehirde. Üşüyorum ve cümleleri üçer noktalık setlerle kapatıyorum.
yüregine saglık harika bir yazı

okuyan gözlerinize sağlık arkadaslar yorumlarınız için hepinize tesekkürler

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum