Bir Adam Sevdim...

Ne çok üzmüş ama ne çok sevmiştim seni…

Bana boyacı çocuklar ile konuşmayı öğreten bir adam sevdim ben…
Cam önlerindeki çiçekleri farkettiren bir adam. Arka sokaklardaki ahşap viran evleri, şile bezinden sehpa örtülerini, demli çayı, kalemi , karanlığı ve acıyı sevdiren bir adam sevdim …

Kendisi ile birlikte beni şehr-i İstanbul`a aşık eden olgunlaşmış üzüm rengindeki gözlerin sahibi bir adam…Toprak gibi olgun ve dost, hayat kadar karışık ve net bir adam … Nefesim kadar, su kadar, ekmek kadar sevdim…

Derdini zevk edinmiş bir derviş gibi, gülün goncasından çok dikenine aşık bir bülbül gibi celladına tutkun bir hükümlü gibi sevdim…

Korkusuz , yalın ve razı …

Ayrılık bir gün aramıza uzak yollar gibi girsede biliyordumki her boyacı çocuğun yüzüydü onun yüzü. Cam önlerindeki çiçeklerin rengiydi gözlerinin yeşili…

Saçlarının dalgasıydı boğaz sularında çırpınan…

Yağmurlu bir günde üzerine düşen her damla, soğuk gecelerde başını yasladığı yastık olurum…

Saçını her tarayışında ellerim olur tarağı…

Geceleri bıçkın ve bir o kadar yorgun ayakları ile ezdiği yollar, kaldırımlar olurum.

Kadıköy`de , Üsküdar`da içtiği çayda bir yudum, elini kestiğinde süzülen kan olurum…

Başını okşadığı bir dilenci çocuğun gözleri olur gözlerim…

Son nefeste bile yalnızca O olur, O`nun olurum..

Bir adam sevdim işte…

Boyacı çocukların yüzüydü yüzü…

İlginizi Çekebilir

yüreğine sağlık

tesekur eterım rebel

Derdini zevk edinmis bir dervis gibi,gulun goncasindan cok dikenine asik bir bulbul gibi
celladina tutkun bir hukumlu gibi sevdim...

Korkusuz,yalin ve razi...

yuregine saglik

gözlerıne saglık

SaNKi BeNiM SeVGiMi AnLaTMıSSıN. BıR DeGiL BiNLeRCe KeZ YuReGiNe SaGLıK...

sevındım buna perıkızı tesekur eterm

paylaşım için teşekürler canım güzeldi

ben tesekur eterım kelebek

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum