Soğukta Bekleyen O delikanlıyım

Yokluğuna kanayan her gecede;
Benden ömür uzaklıktaki yüreğinden;
Kurak toprağa düşen cümlelerin ölüme mevzilenmiş namlusunda kanattım hasretini.
Sen kirpiklerini gökyüzünün ince dallarında uyuturken,
ayrılıklara yataklık eden bir eşkıya gibi kelimelerin namlusunda ağlattım içimdeki cocuğun gözbebeklerini .
Sen benden uzaklarda susmaları oynarken ben sensizliği anlatan intihar mektuplarının harflerinde susturdum
Yokluğunun pas tutmuş çığlıklarını.
Seni sevmenin bedeli ölümle onurlandırılmışsa sevgili;
Gülüşlerim kefenim, saçların darağacım olsun…
Çünkü ben;
Ayrılık şarkılarının notalarına yaslanıp uzaklarda yarınlarım için vuslat cicekleri toplayan kadının dudaklarından söylenmiş son mutluluk cümlesiyim..

Gittin ama gidişine hiçbir zaman pes etmedim.
Yokluğunda kazılmış ayrılığın dipsiz çukurlarına düştüm.
Canıma, yüreğime ilmeklediğim seni benden acımasızca söküp ipsiz uçurumlara sürgüler beni. Ezildim, itildim nemli duvarların sağır dudaklarında.
Kanayıp durdum sensizliğin çatısız duraklarında.
Ama pes etmedim. Gittin diye, beni sessiz bıraktığın diye senden vazgeçmedim.
Gidişine yargısız ve acımasız mahkemeler kurup sevgine ayrılık hükmünü giydirmedim. Gözlerinde kanayan bir hatıra olsam da ben senin sevgini hep nefesim bildim.
Yüreğine dokunamadığım her gece taş dibekleri yumruklayıp sensiz denizleri yakıp yıktım. Sancıyla kavrulan bedenime yosun bağlamış taşları reva gördüm.
Bayatlamış bir isyanı üzerine giyinip ayrılığa bayrak açan ruhumu kalbimin ölümsüz sevdasıyla savaşlar açtım..
Meydanlarda süngüsüz kalsam da sevdanı tek silahım bildim.
Ayrılıklar zafer çığlıkları atsalar da, ben seni kazandım.

Biliyorum bu dünyada bize vuslat yasak.. Bize kavuşmalar hep ırak ama aşk bu değil midir ki; gitse de bir yudum gülüşüyle hala yürekte yaşatabilmek ?..Merak etme hüzün gözlüm; sen gitsen de ben sadece seni sevdim sevgili..Çünkü biz seninle aynı yürekle gülümseyip aynı gözle ağlayan iki imkansız yürektik kavuşmaları ölüme ertelenmiş….

Yazar.: YILMAZ ASLAN
Feat.: Ramses

İlginizi Çekebilir

yüreğine sağlık

yüreğine, emeğine sağlık

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum