Buz Yarası !!!!!!!!!!!!!!!

Sus…

…!

Susmuştum oysa. Damarlarımı kurutmuştum. Kalbimi aritmik bir ayarda tutmuştum. Bekliyordum, kendimi… En çok sevdiklerimden birini. Geliyordu hissediyor ve titriyordu içimde bir diğer biri. Bir çığlığın ilk notasına tutunup sallanıyordu boğazımın duvarlarında sesin hayaletleri.

Susuyordum yine de
Uzun…
Upuzun bir ölme süreciydi bu
Ölüyordum kendimden
Ölüyordum birilerinden

Peşimde koştukça
Ödemeli o buzdan hayat
Terleyen
Terledikçe azalan sıvı kütlesi
Eriyordu sevgi

Akıyordu bentlerim birbirinin içine yıkılıyordu seslerim. Üst üste düştükçe ses tellerim, üzerine asılı rengarenk çamaşırların yakası, paçası ve kollarının birbirine karışmasından ortaya çıkan hengame, orkestradaki tüm enstrümanların aynı an, aynı tonda, aynı notayı basması ile ütülü ve katlı bir hayatın hiç buruşmayacağı emir ve itaat sözleşmesi, ikame çekmecesine yönlendiriyordu, çatısından sivri uçlu buzlar sarkan mecburi sevgi sözcükleri sürüklenmesi.

Gözü bantlı üçüncü sayfa haberi gibi basılıyordum kendime… An be an sevgi emir ve şart kipleri…

Ben değildim
O anın yansımasını taşıyacak ayna
Suçum yoktu
Anın önünden geçmekten başka

Sapladıkça sivri dilli buz seremonilerini, sevgiye dair hayallerimin alnına, bağrına ve kollarına… O sarıcı, o okşayıcı, o bedeli belirsiz varlığa... İçimden geçiyordu, soğuk mu soğuk, sus-pus çığlık izleri…

Buz yaraları kabuk da tutmuyor ki…

İlginizi Çekebilir
  • DiL YaRası.....
    Acı Sözün Yarattığı KırgınLıK.....

• Dil Yarası...
    Babası oğluna bir torba çivi verir ve ona sabrını her kaybettiğinde kapağın arkasına bir çivi çakma...

• Düş`Yarası .....
    izleyerek sonumu yazıyorum yine.. yaşamak sana kaldı hüznümle kalemim bana ve ben biraz daha büyüdü...

• aSk YaRası...
    bekledim yine sessizce seni bu akşamda yanlızım her zamanki gibi odamda sessizliğin vardı sanki gözl...

• *Bir Aşk Yarası.......
    Bir Aşk Yarası 'beni yalnızlığımda vurdular o gece kalbimi suyla oydular gece vakti öldüğüm...

emeğine Yüreğine Sağlık...

Susuyordum yine de
Uzun…
Upuzun bir ölme süreciydi bu
Ölüyordum kendimden
Ölüyordum birilerinden

yüreğine sağLık tatLım güzeLdi

ellerine sağlık canımcım gercekten güzel bir yazı

yorumlarınız için tskler arkadaşlar....

Harikasınrüyagözlümyüreğinesağlıkpaylaşımıniçinteşekkürler

rica ederim arkadasım....
begendiğine sevindim....

harika bir yazıydı akadasım paylaşımın için teşekkürler..

yorumun için tskler canım....

Yuregine saglik

Cok güzeldi emegine saglik ..

Trk Silahl Kuvvetleri ederim...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum