İsmim SAGOPA KAJMER olmasın "SAMİ" olsun

#1
Arkadaşlar Hiphopstyle dergisinin bu sayısında, Sabah Gazetesi yazarı Sami Tosun'a cevap vermişler. Bildiğiniz gibi Sagopa Kajmer Beyaz şova konuk olunca Sami Tosun Sagopaya ve Türkçe rape hakaretler yağdırmıştı köşesinden.


İSMİM SAGOPA KAJMER OLMASIN ‘’SAMİ’’ OLSUN’’

Günlerden bir gün Sami isimli bir köşe yazarı varmış ve bu arkadaş Sabah Gazetesi’nde köşe yazarıymış. Üstelik o kadar evrensel bir düşünce yapısına sahipmiş ki Kanal D’de yayınlanan ‘’Beyaz Show’’ isimli programı da takip edermiş. Beyaz Show’u seyreden Sami kardeşin amacı programın isminde olduğu gibi Beyaz’lık temizlik değilmiş, tamamen ‘’hiçbir bilgi sahibi olmadan KARALAMAKmış’’

Geçtiğimiz günlerde Sagopa Kajmer Beyazıt Öztürk’ün sunduğu ‘’Beyaz Show’’ isimli programa konuk olmuş ve tam anlamıyla televizyona yakışır tavırlar içerisinde programı tamamlamış, her ne kadar bizim piyasamızla ilgili olarak kimilerine göre istenmeyen şeyler söylemiş olsa da kültürümüzü orada layıkıyla temsil etmişti. Gel gör ki Sagopa Kajmer’in söylediklerine bizim piyasamızdakilerden çok ‘’Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan’’ köşe yazarları takılıp kalmış. Gördüğüm şu ki ; bu insanların takılıp kaldığı yer sadece bu değil, bunlar bin yıl öncesinin üçüncü dünya zihniyetinde takılıp kalmışlar ve kendilerini geliştirememişler.

Sabah Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan SAMİ TOSUN isimli bir arkadaşımız programı izlemiş ve Sagopa Kajmer isminden tutun da, Break Dance mantıklı mı değil misinden RAP Sanatçılarının evliliği nasıl olmalıya kadar bir dünya vaaz vermiş.
Ben bir radyocuyum ve belki de bu insanlara en büyük eleştiriyi ben yapıyorum piyasamızda ancak ben bu eleştiri yapma hakkına sahip olduğum için yapabiliyorum eleştiriyi. Yani ‘’Bilgi sahibi olduğum için fikir sahibi’’ oluyorum.
Gel gör ki bu müziğin ‘’M’’sini bilmeyen, bu kültürün ‘’K’’sini bilmeyen bir adam kalkıyor ve milyonlar civarında takipçisi olan bir basın organında bizleri karalıyor. İşin garip yani ise; Sagopa Kajmer’e YUNUS ismini kullanmadığı için hakaret derecesinde sözler kullanan bu adamcağız kendi isminin anlamını bile bilmiyor olsa gerek.
‘’SAMİ’’ Arapça kökenli bir kelime olup ; ‘’ İşiten, duyan, dinleyen, dinleyici’’ anlamlarını taşıyor. Yahu sen daha isminin hakkını vermeden, oturup dinlemeden, araştırıp okumadan kalkıp vaaz veriyorsun ve sonrasında benim dinime laf ediyorsun. Hani derler ya ‘’Dinime laf eden Müslüman olsa’’

Hiphop kültürünün Amerikan kültürü olduğunu iddia edip bizlerinde Amerikan kültürünü yaşadığını söyleyen bu SAYIN BAY, bilmiyor ki Hiphop Kültürünün Bronx kentinde ‘’Asıl Amerikan Kültürü’’ ile ezilen insanlar tarafından ‘’Amerikan Kültürüne Karşı’’ olarak çıkarıldığını.
Bilmiyor ki Asıl Amerikan kültüründe ‘’Siyahlar ve Kızılderililerin’’ yerinin olmadığını ve bu insanların sırf derilerinin renginden dolayı öldürüldüğünü, varoşlarda yaşamaya mahkum edildiklerini.

Üstelik Sayın TOSUN kalkıyor bir de Sagopa Kajmer’in ismini örnek göstererek tüm Türkçe Sözlü RAP camiasına ‘’Fatih Ürek’’ bu adamlardan bin kat daha güzeldir diyor.
Sorarım Sayın TOSUN, bugün ülkemizde televizyon başında pinekleyerek ömrünü tüketen, kitap okumayan, fikir üretmeyen ve ömrünü bir asalak gibi yaşarak önce ülkemizi daha sonraysa tüm dünyayı sömüren bu insanların bu hale gelmesinde kim suçlu?
İstersen ben sana tabloyu göstereyim;

Fatih Ürek ;
- Erkek sevgilisi var,
- Yaptığı şarkıların tümünü toplasan ne dize olarak ne de kültürel bilgi aktarımı olarak bir RAP şarkısına eş değer olamaz.
- Break Dance ile karşılaştırdığınız o YILAN Dansı ile magazin programlarında insanları hipnoz edip uyutan ve salak bir nesil olmalarını sağlayan KİŞİ. Üstelik Gazze’de çocuklar ölürken Türkiye’de yılan dansı yaparak sarhoş eğlendiren bir ‘’Umreli’’

Sagopa Kajmer ve Türkçe Sözlü RAP ;
- Eşi ‘’Bayan’’ , Fatih Ürek ve benzerlerinde ki gibi sevgili kültürü yok,
- Dün Bosna’da bugün Gazze’de ve yarın belki de Türkiye’mizde ölen ve ölecek savaş çocukları için müziğiyle sesini yükselten tek kültür.
- ‘’RAP Amerikan markasıysa, Peki; Telefonlarınız, kotlarınız ve bilgisayarlarınız ne markasıdır cevap verin?’’ diyebilecek kadar Veli Efendi’den çıkmamış insanların yer aldığı bir kültür.

Müziğimizin liriklerine bakarak Veli Efendi Hipodromundan çıktığını söyleyecek kadar terbiyesiz olan bir adamın kendi soy ismine bakarak nereden çıktığını söyleyebileceğini merak ediyorum doğrusu. Ama ben seviyemi o kadar düşürmeyeceğim, sizden istediğim soy isminiz ile ilgili değil, yalnızca isminizin hakkını verin ve ‘’DİNLEYİN ÖĞRENİN’’Kaynak ; Hiphopstyle Dergisi / Köşe Yazarı CrowL'un yazısı.

İlginizi Çekebilir


#2
paylasim icin tskler.....


#3
tskrLer...


#4
teşekkürler ... güzel cvp vermişşş


#5
emegine saglık


#6
pay.için tşkler...


#7
TskLer..
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:52 .