Siyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış

#1
Yapılan bir araştırmadaSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış siyah-beyaz televizyon döneminde büyüyenlerinSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış rüyalarını da siyah-beyaz gördükleri belirlendi.

AraştırmaSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış siyah-beyaz filmler ve televizyon seyrederek büyüyen 55 yaş üzerindekilerden oluşan bir grup ile renkli televizyon ve film döneminde büyüyen 25 yaşın altındaki bir grupla yapıldı. Araştırmaya göreSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış birinci grubun rüyalarını da "renksiz" görme olasılıkları artıyor. Renkli televizyon ve filmler seyrederek büyüyen ikinci gruptakiler ise renkli rüyalar görmeye daha meyilli.

Araştırmayı kaleme alanlarSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış araştırmalarının rüyaların renkli miSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış renksiz mi olduğuna dair on yıllardır yapılan tartışmaya da son vermesi gerektiğini söyledi.

20. yüzyılın ilk yarısında yapılan araştırmalardaSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış rüyaların çoğunun siyah-beyaz olduğu iddia edilmişti. 1960'larda ve daha sonra yapılan çalışmalardaysaSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış rüyaların yüzde 80'inde biraz renk bulunduğu öne sürülmüştü.

Bu dönemin siyah-beyaz televizyondan renkliye geçiş dönemi olduğundan hareketleSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış televizyonun rüyaları etkilediği sonucu çıkarıldı. Ancak çeşitli araştırmalar arasındaki farklılıkSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış araştırmacıları kesin sonuçlar ortaya koymaktan alıkoydu.

Dundee Üniversitesinden Eva Murzyn'in yaptığı son araştırmadaSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış yarısı 25 yaşın altında yarısı 55 yaşın üstünde 60 kişiye rüyalarının rengi ve çocukluklarında film ve TV seyretme alışkanlıklarıyla ilgili sorular soruldu.

Verilerin analizi sonucundaSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış 25 yaş altındakilerin yüzde 5'inden azının rüyalarının siyah-beyaz olduğuSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış çocukluklarında renkli TV ve film izleyebilme olanağı bulanların da sadece yüzde 7Siyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış3'ünün siyah-beyaz rüya gördüğü ortaya çıktı.

Çocukluklarında siyah-beyaz filmler seyredenlerinse daha ziyade siyah-beyaz rüya gördükleri belirlendi.

MurzynSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış "ÇocukluğumuzdaSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış seyredilen filmlerin rüyaların oluşumunda önemli etkisinin olduğu kritik bir dönem olabilir" dedi.

Ancak MurzynSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış filmlere maruz kalınmasının sonucu olarakSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış beyninSiyah-Beyaz Televizyon Döneminde Büyüyenlerin Rüyaları Da Siyah-Beyazmış uyanıldığında rüyaları bir şekilde yeniden oluşturup oluşturmadığını bilmenin imkansız olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir


#2
woww
ilginç
tşkler


#3
Bir rüyama bakıp-geleyim...


#4
,=)
Bak bakim


#5
İlgıncmıs tşkler


#6
hey gidi o eskiler yokmu


#7
TesekkürLer (:


#8
şaşırdım...


#9
Saolun..


#10
Bnmkinler gayet renkli
tskler.


#11
saol...
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:47 .