Birinin, deniz kenarına vurmuş, içi boş bir istiridye kabuğu gibi beni göreceğini düşünmüştüm.

CLAIRE MESSUD - Üç Oda Bir Yalnızlık

İddianı kendi kendine dile getirdiğin müddetçe iddialı olmanın anlamı neydi ki?

LAURA FLORAND - Umut Dolu Dilekler

Bazı insanların, 'her şey benim elimde' cümlesini kendilerini sınırlandırmak için kullandıklarını kabul etmelisin. Böylelikle de daha sonra, bu benim gücümü aştı diyebilirler.

LAURA FLORAND - Umut Dolu Dilekler

Okuduğunuz kitaplardan hoşunuza giden satırlar...

Fazla bilmek mutsuzluk getiriyor. "Ne mutlu cehaletin koruyucu rahmi içinde bir cenin gibi büzülüp yatanlara" diyorum.

Zülfü Livaneli -- Kardeşimin hikayesi

inciler kumsalda bulunmazlar, eğer istiyorsan onun için dalmalısın.

anna marchesini - bir zamanlar beraber atmıştı bu kalpler

Duyguları öğrensem bile, dozunu ayarlamayı bilmiyordum henüz.

Zülfü Livaneli -- Kardeşimin hikayesi

Köklerin neredeyse orada çiçek açarsın..! Ellen Marie Wiseman

Allah şahit, seni on iki yaş altı bir çocuğun masumiyetiyle sevdim. Namahremim değildin diye öptüm gözlerinden. Gözlerimden öpme ayrılmayalım, niye demedin?

Mücella -- Nazan Bekiroğlu

Daw Brown - Cehennem

-Belki de yeni bir başlangıç yapmanın vaktidir. Yeni bir başlangıç için her şeyi yıkmanın vakti.

-Kendimi hadiselerin eline bırakayım mı? Acaba şu anda o ne düşünüyor? Herhalde beni değil.

Sabahattin Ali -- İçimizdeki şeytan

Dünyada hiçbir lisanda bu kabiliyet yoktur. Saatlerce konuşup hiçbir şey ifade etmemek kabiliyeti.

Sabahattin Ali -- İçimizdeki şeytan

İçimdeki sır kırılmış gibi paramparça. Birdenbire büyümüş gibi durgun.

Kürşat Başar -- Başucumda müzik

Sana ihtiyacım yok ki benim. İnsan yalnız da mutsuz olabilir çünkü.

Sabahattin Ali -- Kürk mantolu Madonna

İçimizdeki şeytan pek de kurnazca olmayan bir kaçamak yolu...
İçimizdeki şeytan yok...
İçimizdeki aciz var...
Tembellik var...
İradesizlik, bilgisizlik ve bunların hepsinden daha korkunç bir şey: hakikatleri görmekten kaçmak itiyadı var...

Sabahattin Ali - İçimizdeki Şeytan

Beni alıp tekrar karnına soksan bile koruyamazsın anne!

Zülfü Livaneli -- Huzursuzluk

Demek ki beni bir türlü sevemiyordu.Hakkı vardı.Beni hayatımda hiç, hiç kimse sevmemişti.

Kürk Mantolu Madonna- Sabahattin Ali

Geleceğe ait hiç bir hayalimin olmadığının farkına vardım. Ziyan olmuş bir yaşamın arkasından ağıt yakıyordum ve ileriye dönük hiç bir şey söylemiyordum.

Zülfü Livaneli -- Bir kedi bir adam bir ölüm

"Feride, aptallığın lüzumu yok. Biraz gayret. Biliyorsun ki, yaşamak için artık güler yüzden, cesaretten başka sermayen kalmamıştır" diyordum.

Bu neşenin uydurma, uçucu bir şey olduğu malum. Varsın öyle olsun. Kapalı bir mahzende sızan bir ışık , yıkık bir duvarın taşları arasında açmış sıska bir çiçek, her şeye rağmen bir varlık, bir tesellidir.

Reşat Nuri Güntekin - Çalıkuşu

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum