Gerçek aşkı bulmak mı, yoksa ondan kaçmak mı daha kolay?

Aşk Adında Hayat - Michael Lee West

-Kalmış gibi yapmaktansa gitmek daha iyidir.

-Uzaktan baktığında delilik olarak gördüğü şeye yakından bakabilseydi, bunun aşk olduğunu anlayabilecekti.. Bakmadı, bakamadı.

-Aşk başa gelince, o başta aşktan başka hiçbir şeye yer kalmıyor; akıl da çekip gidiyor doğal olarak. Gerçekten saçmalıyordum ve buna rağmen dünyanın en anlamlı işini yapıyormuşum gibi geliyordu.

Şanzelize düğün salonu -- Tarık Tufan

Nasıl bir kalbi olduğunu hiç bilemezsiniz, gizler çünkü…
— Çiçek Açmış Genç Kızların Gölgesinde, Marcel Proust

“Ve tüm anılarım arasında dans ediyorsun... ” TheAvett Brothers”

Alıntı Şuradan: Hoover, Colleen. “Ya Hiç Gelmeseydin.” iBooks.

Bazen birbirimize ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu anlamamız için
yollarımızın ayrılması gerekir…

-Hoover, Colleen. “Ya Hiç Gelmeseydin.”

Şimdi seninde alnın açıldığına göre sende mi mutlu olacaksın?
Gerçekten bir şey olacaktır,tek sorun şu ki sen iyi mi kötü mü bilemiyorsun.
Çünkü senin için neyin iyi neyin kötü olduğunu bilmiyorsun.

Deşifre Deha - Mai Jia

Akvaryum yeterince büyük olsaydı hayal edilemez şekilde büyüyecek olan o balıklardan biriymiş gibi hissederdi.
Ama akvaryum hep küçüktü ve evini,ailesini ne kadar severse sevsin her zaman kendi yaşamının sınırlarına çarptığını hissederdi.

Hayallerimiz Sen ve Ben - jennifer E. Smith

Evlilikte mutluluk tamamıyla şans işidir. Taraflar birbirlerinin huyunu suyunu ne kadar iyi bilirlerse bilsinler, ya da ne kadar benzer olurlarsa olsunlar, bunun mutluluklarına zerre kadar katkısı yoktur. Sonraları huyları birbirinden nasıl olsa ayrılır, her türlü birbirlerini incitebilecekleri bir durum ortaya çıkar. Ömrünü beraber geçireceğin insanın kusurlarını ne kadar az bilirsen o kadar iyi bir hayat yaşarsın.

-Jane Austen, Aşk ve Gurur

"Aşk neden bir insanın yaşadığı en derin duygudur dersin? İkisi bir aradadır da ondan. Âşık olduğumuzda hem tamamen tehlikedeyizdir hem de bütünüyle kurtarılmışızdır"

Postacı Kapıyı Çalmayacak - Ava Dellaira

"Öyle bir şey yap ki seninle konuşabileyim."

Maurice Blanchot - Bekleyiş Unutuş

Eğer bir gün düşersem, bir tekmede sen vurma.
Ayağın acır, Dayanamam..

AHMET BATMAN - Soğuk Kahve

Ama tamamen yeni bir başlangıç diye bir şey yoktur. Yeni olan her şey eski olanın peşinden gelir ve her başlangıç bir şeyin sonuna mal olur.

JENNIFER E. SMITH - Hayallerimiz SEN ve BEN

Hepsi haksızlık. Bana göre iki seçeneğimiz var; ya sonsuza dek bu haksızlıklara kızarak yaşarız ya da elimizde kalanlara bakar,herşeyi olabildiğince yoluna koymaya çalışırız.

AVA DELLAIRA - Postacı Kapıyı Çalmayacak

"Ne zaman bir yeri avucunun içi kadar iyi bilirsen , ne zaman tenine işler ve senin bir parçan olursa , ancak o zaman oraya ait olduğunu hissedersin ..."

Hazel Gaynor- Menekşeler Fısıldarken

Sonra, en ummadığınız anda birdenbire bir şey daha olur. Aniden bir fırsat belirir; bir kapı, aklınıza bile gelmeyen bir kişi ya da kişiler ve sonra -sevinç!- dünyanın tüm cazibesini yitirdiğini düşündüğünüz anda, bir küp altın bulmuş gibi hissedersiniz. Bu bir süre, hatta uzun bir süre sinirli olduğunuzu,öfkenin ne olduğunu bile unutmanıza yeter.

CLAIRE MESSUD - Üç Oda Bir Yalnızlık

"...Senin her şeyi yapmanı istiyorum. Benim çocukluğumdaki gibi, birinin soyadını almak değil artık önemli olan. Bir erkeği ne kadar seversen sev, onun sana vereceği harçlıkla yaşamayacaksın. Kendinden başka kimseye bağlı olmayacaksın."

Şimdi uzaktan bakınca, diğer tüm düşüncelerin yanında onun, dağınık bir zihinden çıkan toz zerrecikleri gibi küçük bir şey olduğunu görebiliyorum; ama o, benim bir nesneye dönüştürdüğüm, tutunduğum, elimde daha önce yaşananlara anlam katacak nazarlık misali çevirip durduğum bir düşünceydi ve ona tutunmak her şeyi yeniden değiştirdi.

Hayat senin onu yaşadığın gibidir.
Kendin için üzülmekten vazgeç...

Pamuk İpliğinden Hayaller

"Biz hayatlarımızda çok fazla dünya ve yüzyıl geçiyoruz; çoğu zaman bir adım dahi atmadan"

"Bazen çok fazla adım atarsın ama tek bir dünyada kalırsın"

Cevabını bilmek istemiyorsanız soruyu sormamalısınız. Dürüst olmak bunun için cesaret gerektirir.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum