Nur Yüzlü Peygamberim

#1
Aramızdan ayrılalı yıllar oldu.

Elbetteki bu ayrılık sadece bedenlerimiz içindir.

Ruhen değil.

Tüm manevi varlığın ile sen zihnimizdeNur Yüzlü Peygamberim ruhumuzdaNur Yüzlü Peygamberim gönlümüzde ta içimizdesin damarlarımızda kansınNur Yüzlü Peygamberim bedenlerimizde cansınNur Yüzlü Peygamberim sana olan aşkımızNur Yüzlü Peygamberim muhabbetimiz sana olan sevgimizNur Yüzlü Peygamberim ihtiyacımız her gün bir önceki güne göre katlanarak artmakta senin ismini her saat anmak bize huzurNur Yüzlü Peygamberim mutluluk veriyor çünkü biliyoruz ki sen bize ümmetine aşıktın bizi bizden çok seven sendinNur Yüzlü Peygamberim bizi bizden çok düşünen koruyan sensin ve sen dedinki "Benim ve sizin benzeriniz ateş yakan ateşine pervane ve çekirgeler düşmeye başlayınca onları men etmeye çalışan kimsedir. Ben sizi kızgın ateşe düşmekten kurtarmak için eteklerinizden tutuyorum halbuki siz benim elimden kurtulmaya çalışıyorsunuz."

Ve Rabbim'de seni bize Kur'an'da şöyle tanıttı : "Hamdolsun size kendinizden öyle bir Peygaber gelmiştir ki sizler sıkıntıya uğradığınızda ona çok ağır gelir o size çok düşkündür.Müminlere karşı çok şefkatliNur Yüzlü Peygamberimmerhametli" diye buyurdu.


Sevgili Peygamberim ancak biz seni bu içten samimi sevgine layık bir ümmet olamadık seni sevdik seviyoruz inandık bu sevgiye samimiyiz inan bize ya NebiAllah ancak bu sevgi sözde kaldı kuru sevdadan öteye geçemedik Ashabın kadar bağlanamadık yoluna baş koyamadık atılan taşlara Zeyd gibi kalkan olamadık Ömer gibi bu can yoluna kurban diyemedik Bilal misali yanamadık nur yüzüne hasret kaldık muhabbet duyduk.

Gel ey gül yüzlü Nebi acı biz ümmetine merhametinle gel bize ey Rasul... Rahmet Peygamberi bu acı itiraflarla rahmetine sığınıyoruz ve bilmelisinki biz malesef gösterdiğin yolda değiliz henüz tam değiliz bize bıraktığın kutsal emanet olan o yüce Kur-an'ı Kerim'in hükümlerine uyarak yaşıyamadık.


Bize Veda Hutbe'nde "Ben size önemli iki şey bırakıyorum bunlardan biri Allah'ın kitabıdır o Allah'ın ipi ona yapışan ancak hakikatı bulur ve o sözlerin en hayırlısıdır" diye buyurdun. "O sizin gerçek mürşidiniz eğer bir şeyde anlamsızlığa düşerseniz çözümü için yüce Allah'a ve Resul'une başvurunuz." dedin. Fakat biz bu gerçeklere kulak tıkadık Sevgili Peygamberim kutsal emanetine ihanet edercesine ondan uzaklaştık.

Yanlış yollara saptık çıkmaz sokaklara daldık bunaldık ya Nebi. Sen varken biz nasıl yetim oluruz dört bir yanda haramiler kol geziyor çalan çalana her şeyi yağmaladılar yağmalanılanlar arasında kalbimizde var 21.Asırda bu çağda öyle olmalıdır diye Kur-an'ı kendimize uydurmaya çalışıyoruz.Biz ona uymadık ama biz onu kendimize uydurmaya çalışıyoruz.


Birileri çıktı aramızdan senin ifadelerini bir yana koyup güya gercekmiş gibi kendi yorumlarını din diye taktime koyuldu. Sözün ilk kaynağı olan tüm bilgileri Kur-an'dan alın onun dışındakilere uymayın inanmayın seni aradan çıkarmak isteyen iblisten başka kim olabilirdi ki? Seni kendine rakip gören biride şeytan değil miydi?

Hadis'i Şeriflerine yani o güzel sözlerine itimat etmeyin dediler. Halbuki sen bu delaleti o gün görmüş ve sizden birinin benden rivayet edilen hadisleri rahat koltuğuna kurulmuş vaziyette dinleyip rivayeti bana Kur-an'dan oku dediğini sakın duymayayım söylenen en güzel söz varsa o söz bana aittir dediler.

Ya Nebi şimdi onların arkasına takılan bir çok kardeşlerimiz var evet doğrusu bu devirde böyle yaşanır diyenler var senin getirdiğin ve Tabliğ ettiğin dini aramızda yaşamıyanlar var şimdi kendi yaşadıklarını din haline getiriyorlar daha doğrusu çalışıyorlar.Yoksa en mükemmel din hiç şüphesiz İSLAM...


"Biliniz ki sizin en faziletliniz Kuran okuyan kişidir" ama bizler Ya NebiAllah senin tarif ettiğin şekilde okuyamadık o mübarek kelamı bize öyle güzel tanıttın ki hatta Şefaat yetkisi itibari ile kendinden daha büyük olduğunu söyledin Makam-ı Mahmud yani en büyük şefaat yetkisi verilmişken sana yinede sen ilahi gerçek olan
"Kur-an'ı Kerim okuyun o size rehber olacak kıyamet gününde" hatta o "kutsal emaneti hafızanıza yerleştirin ezberleyin" dedin.


Birde şöyle bir şey buyurmuştun "Kim Kur-an'ı okur ve onu en güzel biçimde ezberler helalini helalNur Yüzlü Peygamberim haramını haram kabul ederse Yüce Allah o kimseyi Cennetine koyar o kimsede kendi ailesinden cehennemi hak etmiş olan 10 kişiye yardım eder."diye buyurmuşsun.

Teşvik ettin bizleri onu ezberlemeye ama ne yazık ki bu imkanı birileri bizim elimizden aldılar. Kur-an'ı haşa silmek üzere hafızalardan ezberlemek şöyle dursun okumayaNur Yüzlü Peygamberim öğrenmeye bile yaş sınırı koydular bellemesinler diye bu durumda hafız yetiştirmek nerde? Adeta imkansız hale geldi.

Gel!!! artık Ya Rasul; söz seninNur Yüzlü Peygamberim devran seninNur Yüzlü Peygamberim sen konuşuversen yalanın bütün harmanları kül olur ümitsiz değiliz. Açacağın kapıyı her zaman için beklemekteyiz Ya RasulAllah senin bir çift sözünle diken tabiatını değiştirip gül olur.


Sevgili Peygamberim hatta onu ölülerimize bile okumaya çok görenler türedi içimizde sen bize "ölülerin üstüne Yasin okuyunuz" diye emretmiştin ya ama bunu nedense kabul etmiyorlar Kur-an ölüler kitabı değil diriler kitabı diyorlar fakat bu sözlerinde samimi değiller gerçeği örtüyorlar maksatları öldükten sonra ruhuma bir Fatiha okusun diye çocuğuma Kur-an öğretmek isteyenlerin kafasını bulandırmak.

Maksatları böyle güzel inançtan vazgeçirmek maksatları senin bize bildirdiğin mezardaki ölü suya düşüp her şeye sarılan kimse gibidir.

Bir evlattan anne ve baba dua beklerken bunu bile engellediler hergün hayattakileri dualarımdan dağlar gibi nurlar kadarmezara iner haberine muhalefet etmek bizi ölülerimizden ayırmak canım c*****mNur Yüzlü Peygamberim nur yüzlü sultanım yine emanet olarak bıraktığın o kitabı kalbe yazmamızı kalbimizi ve evimizi o güzel misklerle aydınlatmayı bildirmiştinya bizler kalbimizi dünya zevki ile süsledik. "Kalbinde Kur-an'dan bir miktar bulunmayan bir kimse harap ev gibidir" dedin. Şimdi acıbir itirafta bulunacağız ne olur gücenme bize gücenipte bizden şefaatini esirgeme...

Maalesef birçoklarımızın kalbi harap ev biçiminde halbuki bugün daha çok ona muhtacız onu daha çok özlüyoruz her saniye olduğu gibi bugünde ama nerede öğrenmeyi beceremiyoruz layikiyla öğrenmeye ondan bir kaç SureNur Yüzlü Peygamberim Ayet öğrenmek istedik takılıp yollarda kalıyoruz Ya Nebi sen bizi bu dertten kurtar Ya RasulAllah.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:55 .