YÜREĞİMİN YANGINI

Bir gün gözlerinde ışığını kaybetmiş bir delikanlı vardı.
Sokak sokak ışığını arıyordu.
Birden karşısına bir grup güzel giyimli kızlar geldi. Genç delikanlıya baktılar. Güldüler. O anda kızlardan bir tanesi diğer kıza bu çocuk senin eski sevgilin değil mi ? dedi. Geri döndüler ve yerde oturan genç delikanlının başında dikildiler. Gencin üstü perişan, yırtık bir elbise ve eli hep kalbinin üzerinde.
Çocuğun sevgilisi dedi ki:
-selam. Ne yapıyorsun burada?
Delikanlı başını kaldırdı ve:
-aşkımı arıyorum gördünüz mü? Der.
Kız gülerek benimi arıyorsun der.
Delikanlı bir tebessümle:
-yok ben aşkımı arıyorum. Der
kız ve arkadaşları şaşkınlıkla birbirlerine bakarlar.
Kızlardan bir tanesi delikanlıya:
Aşkının adı ne diye sorar
Delikanlı;
-hayatımın anlamı, yüreğimin yangını, yaşama sevincim, kalbimin tek sahibi işte adı buydu der.
Eski sevgilisi duygulanır ve
-o benim der.
Delikanlı yine
- yok o sen değilsin. Benim aşkım benim yanımda kimseyi küçümsemez, beni bırakmaz, kalbim onda, ihanet etmez kalbime: der
ve birden cebinden bir sigara çıkarır ve yakar.
Bir nefes çeker ve:
-nerdesin be duman gözlüm, nerdesin be yüreğimin ateşi, gündüzlerimin güneşi, gecelerimin ışığı. Bak yine senin gözlerini çektim içime, hasretimi ateş yaptım ismini yazdım her tütün tanesine, ziyan edemem seni.
Kız ağlamaya başlar ve ben o kızım yüreğinin yangını der.
Delikanlı kızın elini tutar ve
- niye üşüyorum o zaman elini tutunca der.
Ve avuçlarına bir kağıt parçası sıkıştırır.
Kız ağlamaklı gözlerle uzaklaşırken delikanlı birden:
-seni görmek güzeldi yüreğimin yangını der ve gider.
Kızlar delikanlının eline tutuşturduğu kağıdı okumaya başlarlar. Kağıtta:
‘ şimdi gidiyorum işte. Tüm acılarımı, hüzünlü şarkılarımı, beni bırakan seni de yüreğime kazıyıp gidiyorum. Bir neşter vuracağım yüreğime. İçimde ne varsa acıyan hepsini aldırıcam. Ama ben hala sana kıyamıyorum be yüreğimin yangını. Ya senden vaz geçicem ya da kendimden. Hangisi daha kolay sen söyle. Senin için deli divane olmuşken senden vazgeçmek mi? Yoksa yaşama sevincini kaybetmiş, yüreğinde tarifsiz yangınlar hakim olan kendimden mi ? sen söyle şimdi yüreğimin ateşi.
Kız hemen arkasını döner ve koşmaya başlar ama delikanlı çoktan kendinden vazgeçmiştir. Yüzünde mutlu olmanın ve sevdiğini yüreğinde yaşatmanın güzelliği ile gülümseyerek kendinden vazgeçmiştir.

(kusura bakmayın arkadaşlar biraz saçma oldu. hastahane de yazılan yazı bu kadar olur. şimdiden özür dilerim. birgün yine gelicem.)

İlginizi Çekebilir
  • Kar Yangını...
    Akşam koyuluğu iyiden iyiye hissettirmeye başlamıştı kendini. Ağaçların dalları bembeyaz yemişlerle...

• Yürek yangını...
    YÜREK YANGINI Kelebek çırpınışla...

• Hasret Yangını...
    Issız gecelerimin dipsiz karanlıklarında.göz...

• Reichstag yangını...
    Reichstag yangını, Hitler başa geçene kadar Alman parlementosunun toplandığı Reichstag'da 27 Subat 1933...

éMéqiNé SaqLIk

paylaşım için saol

emegıne sagLık guseLdı tatLım

xiremSux, edanaz, jeker kızz, sizlerin okuyan gözlerinize yüreklerinize sağlık

mükemmel saol

Yüreqine SaqLık

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum