Uğur Böcekleri

Uğur Böcekleri
Uğur Böcekleri
Uğur Böcekleri

Uğur Böcekleri

Uğur Böcekleri

Uğur Böcekleri
uç uc böcüğü olarakta bilinen uğur böcükler :hug:
Baharın gelmesiyle birlikte bahçeleri dolduran uğur böcekleri bitkilere zarar veren yaprak bitlerinin düşmanıdır. Bir uğur böceği hayatı boyunca yaklaşık 5.000 tane bitki zararlısı yer.
Uğur böceklerini parlak renkleri onların düşmanlarından korunmasına yardım eder.Bir uğur böceği rahatsız edildiğinde kötü bir koku salgılayarak düşmanını kendisinden uzaklaştırır.

Uğur böcekleri kanatlı böcek sınıfına girerler. Uçmadıkları zamanlarda hassas kanatları kapalı ve bir koruyucu altındadır. Uçmak istedikleri koruyucu açılır ve kanatların hareket etmesine izin verir.
Uğur böcekleri hayatları boyunca tam bir başkalaşımdan geçerler.
Uğur böcekleri bir sene içinde en az bir kez yumurtlayarak yeni uğur böceklerinin dünyaya gelmesini sağlarlar.

* Bazı yetişkin uğur böcekleri yaprak çürüntülerinin altında kış uykusuna yatarak kışı geçirirler.

İlginizi Çekebilir

ay çok tatlılar ben de küçükken tutardım onları sonra da uçurup dilek tutardım annem öyle yaparsan dileğin olur derdi

Cokgüzelgörünüyorlaryapaylasiminicintskler

aynısını bende yapmaya çalışrdım uçmayınca üflerdimm

cok tatlilar yaa
paylasim icin tesekkurler

ben tşk ederimmm

ben bunları yakalardım sonra sonra kutuda çiftleştirirdim

baya bi çok böceğin wardı ozamnn

hıhı evet oldu sonra annem dayanamadı kacırdı yaw ben onları pazarlıycaktım satacaktım

acayip şirinlr bunlar yaaa.bende küçükken bunları tutmak için neler neler sarf ederdim bi bilseniz.elime almaktanda korkardım. ama sonra alıştım. ne zaman görsem tutar dilek tutar ve uçururdm. hiç bi dileğimde yerine gelmedi ama

kücükken elimize konardı çok tatlı şeyler ya

1 günlük ömürleri olması çook kötü ama

çok tatlı ve hoş bunlar yaa çok seviyorum bunları
saol paylaşımın için

ben bütün hayvanlara hastayım ama bunların ayrı bi yeri warr.. paylaşım için tşklr

paylasimin icin tskler

ayyş cok gzllr

PAYLAŞIM İÇİN SAOOL

choq tatLıLar payLa$m için t$kLr

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum