Ev İşlerine Katkıda Bulunan Erkekler Kariyerlerinde Başarıyı Yakalıyor.

#1
Desteğin olmadığı iş çevrelerinde bile erkekler iş, ev, sosyal hayatlarında işleri kolaylaştıracak ve kendilerini zihinsel, fiziksel ve ruhsal açıdan rahatlatacak çok verimli değişiklikler yapabilir. "Dört taraflı kazanım" olarak adlandırılan bu deney, genellikle kişinin hayatında yer alan bütün tarafların fayda sağlamasına yarayan küçük değişikliklerden oluşuyor. Söz konusu engelleri aşıp ev işlerine daha fazla katkıda bulunabilmek ve aynı zamanda kariyerlerinde de başarıyı yakalamak için erkeklerin atmaları gereken üç adım var:

Teşhis: Aksaklığın nerede olduğunu bulup iyileştirmek için ne yapmak istediğinize karar verin. Sorun ne? Eşiniz onunla yeterince ilgilenmediğinizi mi düşünüyor? Evlatlarınızın çocukluğunu mu kaçırıyorsunuz? Evle iş arası çok mu uzak? Aşırı yorgun mu düşüyorsunuz? Evdeyken aklınızda iş, işteyken de ev mi var?
Diyalog: İşte ve evde etrafınızda olup da en çok önem verdiğiniz kişilerin sizden aslında ne beklediğini öğrenin. Neyi nasıl yaptığınızı ve neyi daha iyi yapabileceğinizi tartışın. İnsanların bizden beklentilerine ilişkin fikirlerimiz, gerçekte bizden beklediklerinden biraz farklı ya da daha fazla oluyor. Hayatınızı paylaştığınız önemli kişiler için ne yapmanız gerektiğini tam olarak tespit edin.
Keşif: Bir hafta veya bir ay gibi kısa bir süre için değişiklik yapmayı deneyin ve bundan çıkar sağlayacak kişinin siz değil, iş yerinizdeki ve ailenizdeki insanlar, arkadaşlarınız ve etrafınızdakiler olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bu sayede, iş hayatınıza ailevi meseleler dahil olmayacağı için daha enerjik, verimli ve organizasyonunuza daha bağlı hale geleceksiniz.

İlginizi Çekebilir


#2
akşama kadar yoğun tempo çalışıp bide evde yardımcı olmak kolay değil sanırım. eve gelince uzanıp tv keyfi yapmak varken ev işinemi yardım edecez zaten yoruluyorsun akşama

kariyerle alakası ne bunun. evde iş yapınca işyerinde daha çok mu çözüyon herşeyi.


#3
Pehh bunlar bize göre değil özellikle bana 18 saat çalışan biri olarak ben direk kafayı durup yatma düşüncesindeyim ama izinli günlerim daha farklı tüm gün kafayı vurup yatıyorum..


#4
oh valla hem disarda yardir hem eve gelince yardir bizde insaniz yahu ancak eve gelince biraz rahatlayıp stres atiyoz zaten bari evimizde kafa dinleyelim.


#5
öyle olsaydı boşanmalar olmazdı


#6
bence boşanmaları pek bu duruma bağlamamak gerek. şimdi ki kızlara suratına assan boşanma davası açıyor yani neredeyse o durumda. hayat müşterektir tabi ki biz eve hizmetçi almıyoruz ama dışardan yorgun geliyoruz işte o yüzden yani


#7
yemek hususunda ben varım ama dışarda yardır hergün hergün olmaz


#8
Brezilyalı arkadaşım ev işlerinde eşine yardım ediyor.
Brezilyalı erkekler çok centilmen. Bizimkiler ise yemek yapmaktan kaçar. Pehhhh
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:09 .