Dev Kollar İçin 5 Öneri

#1
Herhangi bir sağlık probleminiz (Diz, Bel, Boyun, Tansiyon, Şeker, Alerji vb.) varsa, Doktorunuza, Uzman Fitness Eğitmeninize ve Diyetisyeninize danışmadan, Sayfalarımızda bulunan Antrenman Programlarını, Egzersizleri, Beslenme önerilerini KESİNLİKLE Uygulamayınız !!!

Dev Kollar İçin 5 Öneri

Hemen hemen çoğu erkek kollarının büyük olmasını istemektedir. Fakat bu işin zaman ve sabır gerektirdiğini bir defa daha hatırlatmak istiyoruz. Aşağıdaki öneriler ağırlık antrenmanlarına yeni başlayan kişiler için uygun değildir. Daha büyük ve iri kollara sahip olmak istiyorsanız, en az 1 yıl boyunca düzenli antrenman programları uygulamanız gerekmektedir. Uyguladığınız antrenman programına kaslarınız ve eklemleriniz uyum sağlamadan bir üst seviye antrenman programlarını uygularsanız, sakatlık riskini oldukça fazla artırmış olursunuz. Aşağıdaki önerilerin size uygun olup olmadığından emin olmak için uzman bir fitness eğitmeninden bilgi alınız.

1- Kol Antrenmanlarınızı Diğer Antrenmanlardan Ayırın. Çoğu antrenman yapan kişi göğüs antrenmanından sonra triceps, sırt antrenmanından sonra biceps çalışmaktadır. Bu tip bir çalışma prensibi kesinlikle yanlış değildir. Fakat daha büyük kollara sahip olmak istiyorsanız, biceps ve triceps çalışmalarını diğer kas çalışmalarından ayırmalısınız. Dinlenmiş bir şekilde ve glikojen depolarınızın dolu olduğu bir zamanda kollarınızı çalıştırmanız, kollarınızın hacminin daha fazla artmasına olanak sağlayacaktır. Örneğin, sırt antrenmanı uygularken hem yorulmaya başlarsınız hemde glikojen depolarınız azalmaya başlar. Bunun sonucunda her geçen set ve tekrarda gücünüz azalmaya devam eder ve verimli bir şekilde biceps kaslarınızı çalıştıramayabilirsiniz. Bu nedenle biceps ve triceps için ayrı bir antrenman günü planlamanız daha verimli olacaktır. Veyahut antrenörünüzün tavsiyeleri doğrultusunda günde iki antrenman uygulayabilrsiniz. Örneğin, sabah saatlerinde sırt antrenmanı uygulayıp, akşam saatlerinde biceps antrenmanı yapabilirsiniz. bu durum tamamen sizin antrenman programlamanızla ilgilidir.

Dev Kollar İçin 5 Öneri

2- Kol antrenmanlarında Fat Gripz kullanın. Dev kollara ulaşmak istiyorsanız, Fat Gripz vb bir aparatı tercih edebilirsiniz. Bu aparatı hem triceps hemde biceps antrenmanlarında kullanabilirsiniz. Bu sayede kas hacminiz ve gücünüz normal barlar ile uyguladığınız antrenman programlarından daha fazla artacaktır.

Dev Kollar İçin 5 Öneri

3- Ön Kol (Forearms) Kaslarınızı Çalıştırmayı İhmal Etmeyin. Dev kollara sahip olmak için sadece biceps ve triceps çalışmanız yeterli değildir. Ön kol kaslarınızı da çalıştırmanız gerekmektedir. Ön kol kaslarınız ince ve zayıfsa, hayalini kurduğunuz büyük kollara ulaşmanız oldukça zordur.

Dev Kollar İçin 5 Öneri

4- Size Uygun Besin Takviyeleri Kullanın. Eğer kaslarınızı beslemezseniz, uzun vadede kas kayıpları (atrofi) yaşamanız kaçınızmaz bir son olacaktır. Siz kollarınızın güçlenmesini ve hacimlenmesini beklerken, gün geçtikçe zayıflamaya ve güçsüzleşmeye başlarsınız. Bu nedenle size uygun besin takviyelerini seçmeniz gerekmektedir. BCAA, Kreatin, Glutamine, Arginine, Nitrik Oksit, Gainer veya Protein tozlarını düzenli bir şekilde tüketmeniz oldukça önemlidir. Bu besin takviyelerini kullanmadan önce besin takviyesi alanında uzman kişilerden bilgi alınız ve doktorunuza danışınız. Bilinçsiz tüketimlerden kaçınınız. Her bir kişinin günlük alması gereken dozlar değişkenlik göstermektedir.


Dev Kollar İçin 5 Öneri

5- Kaslarınızdaki Kan Hacmini Maksimuma Çıkartın. Kaslarınıza giden kan ve oksijen miktarı ne kadar fazla olursa, kollarınızın hacmi ve gücü o kadar artar. Kol kaslarınızda ne kadar çok hücre antrenmana dahil olursa, kollarınız o kadar büyür. Bunu sağlamak için kol kaslarınıza farklı egzersizler uygulayın. Aylarca aynı hareketleri uygulamayın. Kol kasları için farklı varyasyonları deneyin. Kaslarınızı ne kadar farklı egzersizlerle çalıştırırsanız, kan hacmini o kadar artırırsınız. Bunun sonucunda daha fazla hücreniz harekete dahil olur ve dev kollara o kadar yaklaşırsınız.

Dev Kollar İçin 5 Öneri

Personal Trainer Kemal Gülşen

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:38 .