Kadınları etkilemek için 10 taktik

#1
1-İyi bir dinleyici olun
Evet doğru biliyorsunuz kadınlar konuşmayı çok severler ama eksik biliyorsunuz; herkesle konuşmayı değil! Sadece kendilerini gerçekten dinleyen kişilerle konuşmayı severler.
Kadınlar aynı anda birkaç konuyu düşüp değerlendirebildİkleri için, birşeyler anlattıkları esnada sizin onu gerçekten dinleyip dinlemediğinizi iyi analiz ederler ve bir kere gözünüzü kaçırdığınıza, esnediğinize, yan masadaki bir olaya daldığınıza şahit olurlarsa usulca anlattığı şeyi noktalar ve sizi bu konuda kara listelerine alırlar. O yüzden bırakın size içini döksünler, bırakın dertlerini sizinle paylaşsınlar göreceksiniz ki siz ne kadar değer verirseniz bir kadın sizi 10 misli mutlu edebilmek için elinden geleni yapacaktır.

2-Olduğunuz gibi görünün
Kadınlara dair yine yanlış bilinenlerden biri de maddiyata önem verdikleridir. Evet kadınların aradıkları maddi ferahlığı sağlayabilecek erkek elbette ki yarışa 1-0 önde başlayacaktır ama bu fikre kapılıp asla ona gösteriş yapmaya kalkmayın. Bu sizi sadece gösteriş meraklısı bir erkek yapar. Ne çok paranız olduğundan bahsedin ne de gereksiz fakir edebiyatı yapın. Bırakın sizin maddi durumunuzu o kendi algılasın ve değerlendirsin. Belki de karşınızda sadece ona huzur verecek bir ilişki arayan bir kadın var.

3-İyi bir hikaye anlatıcı olun
Kadınlar ilginç hikayeleri olan erkekleri dinlemekten hoşlanırlar, her ne kadar kadınlar kendini güldüren erkeklerden hoşlanır diye bilinse de aslında güzel ve etkileyici konuşan erkeklere kaptırırlar kalplerini. Ne anlatttığınızdan çok nasıl anlattığınız önemli evet doğru fakat anlaTtıklarınızın içeriği de aynı zamanda çok önemli. Bu nedenle onunla buluşmadan önce belki biraz hazırlık yapmanız gerekebilir. Unutmayın birşeyler anlatacağım derken askerlik hikayelerinizle onu boğmamaya özen gösterin sadece birkaç ilginç anınızı hoş esprilerle süsleyerek, sizin dünyaya ve olaylara bakış açınızı değerlendirmesi için ona fırsat verin.

4-Güçlü olun
Doğaldır ki hepimizin günlük hayatta karşılaştığı sorunlar var. İş hayatının getirdiği stresler, ailevi problemler vesaire... Bir de hepimizin bu problemlerle başetme tarzı var... Kimisi içine atar, kimisİ etrafındaki herkesi dertleriyle sıkar, kimisi ise gerçekçi çözümler bulmya çalışarak problemlerinin üstesinden gelmek için çaba sarfeder. Kadınlar, kendi ayakları üzerinde durabilen, güçlü erkeklerden hoşlanır. Güçten kasıt; illa maddi yeterlik, kariyer gibi ilk akla gelen özellikler değidlir. Güç demek, "mücadele edebilmek" demektir. Yaşadığınız problemlerden ziyade onlara verdiğiniz tepkilerle değerlendirileceğinizi unutmayın. Sıkıntılarınızı onunla gerçekçi analizler yaparak paylaşırsanız bilinki o da size destek olmak için elinden geleni yapacak ve sizin yanınızda olacaktır. Unutmayın asla kurmamanız gereken birkaç cümle! "Zaten hep beni bulur!", " Beni çekemiyorlar!" "Aslında daha iyisini hakediyorum!" ...

5-Pozitif olun
Bir önceki maddede, ilişkide sıkıntıların payaştıkça azalacağından bahsettik. Bir de işin bir başka boyutu var; neleri sıkıntı olarak adlandırıyoruz? Karşılaştığınız her yeni olayı sıkıntı olarak algılar, olumsuz değerlendirmeler yaparsanız sadece olumsuz elektrik verirsiniz. Asla 'Polyanna' olun demiyoruz yada "Yaşamak ne hoş", "Herşey ne kadar güzel" diyerek yaşayın da demiyoruz ama olaylara pozitif açıdan bakarak olumu bir izlenim bırakmaya çalışın. Mesela yine asla kurmamamız gereken birkaç cümle daha söyleyelim size: " Ben dünyanın en şanssız adamıyım", "Hissediyorum bu işin sonu kötü!", "Bak gör yakında beni işten çıkartırlar!"

6-Güleryüzlü olun
Kadınların, ciddi duruşlu, karizmatik ve asık suratlı erkeklerden hoşlandığını mı düşünüyorsunuz? O zaman yanılıyorsunuz; kadınlar kalplerini en çok "güzel bir gülüş"'e kaptırırlar. Bir çok kadın "Onun en çok nesini seviyorsun?" sorusuna "Gülüşünü!" diye cevap vermiştir. Evet kadınlar kendilerini güldürmelerinden çok önce erkeklerin kendilerinin güleç olmalarından isterler. Unutmayın, mutlu erkek, mutluluk verebilecek erkektir. Ve kadınlar bu sırrı bilir.

7-Kadınların dünyasını yakından tanıyın
Bir erkek, daha ergenlik çağına girmeden bile en az bir kadını yakından tanıma fırsatı bulmuştur; annesini.
Ve daha sonra okul çağlarında, iş hayatında 10 larca kadınla yakın arkadaşlık etmiştir. Siz, ömrünüz boyunca kız arkadaşınız olma ihtimali olmayan diğer kadınlara yüz çevirmediyseniz ve onların dünyalarını, dertlerini önemsediyseniz o zaman şansınız ikiye katlanıyor çünkü siz bir kadının nelere üzüleceğini, nelerle mutlu olacağını çok iyi biliyorsunuz . İhtiyacınız olan tek şey, diğer kadınlardan edindiğiniz bu bilgileri iyi analiz edip harmanlayarak, ortaya "kadınları tanıyan" bir erkek profili çıkarmanız. Etkilemek istediğiniz kadına sadece bir iki cümlenizle bile onun dünyasına çok uzak olmadığınızı ve onu anladığınızı gösterebilirsiniz.

8-Onu yüceltin
Evet kadınlar iltifattan hoşlanır ve birçok erkek iltifat etmenin "zayıf erkek" davranışı olduğunu düşünür. Asla! Çünkü bir centilmen herşeyden önce bir kadının kalbine nasıl dokunacağını bilir. Hiçbir kadın ona "Dünyanın en güzel kadını" olduğunu söylemenizi beklemez çünkü herşeyden önce zaten buna inanmaz. Ona ufak ve gerçekçi iltifatlar edin. Güzel yönlerini görün ve bunları onunla paylaşmaktan çekinmeyin. "Saçların ne kadar yumuşak", " Çok güzel bir gülüşün var" , " Gözlerinin içi parlıyor" vs gibi. Ama kalıp cümleler kurmaktan çekinin " Sana daha önce ne kadar ... olduğunu söyleyen oldu mu?". Bu cümle bir kadının ortaokul çağından beri onlarca kez duyduğu bir kalıptır bu nedenle kadınlar bu tür klişe girişlerden nefret eder, "Evet oldu!" der üzülürsünüz.

9-Medeni olun
Hiç bir kadın sizden bir feminist kadar ateşli kadın hakları savunucusu olmanızı beklemez, zaten büyük ihtimalle bunu istemez de ama her kadın eşitliğe inanan erkeklerin yanında kendini daha huzurlu hisseder. Mesela bir arkadaş grubuyla sohbet ediyorsunuz ve bu ortamda etkilemeye çalıştığınız kadın da bulunuyor ve konu kadınların araba kullanma yeteneğine geldi. Konu hakkında son derece sabit fikirli birkaç arkadaşınız 'kadınların trafikte ne kadar yeteneksiz olduklarından', 'onların trafiğe çıkmasının bile tehlike arz ettiğinden' yakınarak ateşli bir konuşma yapıyor. Bu arkadaşınız bilmeden size bir pas vermiş oluyor, işte o pası gole çevirmek sizin elinizde; Arkadaşınızın konuşması bittiğinde yine güleç bir tavırla ona katılmadığınızı söyleyin ve aksine 'kadınların aynı anda birkaç şey birden düşünme yetenekleri olduğundan ve bunun araba kullanmak için can alıcı bir özellik olduğundan' bahsedin. Örnek olarak "simultane tercüme" iş kolunu verebilİrsiniz. Mesela "hangi erkek kulaklıkla yabancı bir dili dinleyerek aynı zamanda çeviri yapabilir ki? Bu sadece bir kadın beyninin yapabileceği komplike bir iştir ve dünyada simultane tercüme yapan erkek sayısı yok denecek kadar azdır." diyerek masadaki tüm kadınların hayranlıkla dinleyeceği odak noktası haline gelirsiniz.

10- Özgün bir tarzınız olsun
Kendine özgü zevkleri, uğraşları olan erkekler kadınlar tarafından her zaman çekici bulunur. Eskilerin klişe laflarından hatırlarsınız " Sana pul koleksiyonu göstereyim!" evet belki şimdi bu laf kulağa çok komik geliyor ve bize Nuri Alço'yu hatırlatıyor fakat bu cümlenin altında derin bir anlam yatıyor, bunu görmeniz gerek! Bu demektir ki kadınlar özel zevkleri olan erkekleri çekici bulur. Tabii ki size; kadınları, pul koleksiyonu yaparak etkilemenizi önermiyoruz zaten böyle birşey muhtemelen günümüzde ters tepecektir. Ama kendinize, zevklerinize uygun bir hobi edinin, sizi siz yapan bir özelliğiniz olsun. İnsanlar sizden bahsederken ".. o mu? Evet o ... yapmaktan hoşlanır" "At binmek tutkusudur" "Spor, onun için bir hayat tarzı", "Klasik otomobil aşığıdır" gibi cümleleler kursunlar.

İlginizi Çekebilir


#2
güzel taktiklermiş


#3
8-Onu yüceltin

Sadece bu yeterli
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:33 .