Takım Elbise Seçimi Nasıl Yapılır

#1
Takım elbise seçerken pantolon ceketin uyumlu olması büyük bir önem taşır. Pantolon ve ceket aynı kumaştan olması ve arasında renk uyumu bulunması çok önemlidir.

Tek renk ceket ve pantolonla takım yaratırken pantolon ceketten 2 ton koyu seçilebilir, bu eşleşme göze daha güzel gelir. Bu fark genelde gri tondaki takım elbise modelleri daha dikkat çeker. Uzun boyunuz varsa, takım elbisede pantolon ceket zıt renkte seçip şık bir görüntü kazanılabilir. Bu tür takımlar günlük kullanım ve resmi olmayan buluşma için ideal bir tercih olur.

İş hayatı ya da yemek davetinde kullanılacak olan takım elbise seçilirken ceket ve pantolonun aynı renklerde olmasına dikkat edin. Bununla birlikte değişik pantolonlar ile kombine edip değişik takım elbiseleri çıkartılabilir.

Takım Elbise İçin Pantolon Seçimi

Takım elbise pantolonu seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, pantolon modelinin beden yapısına uygun olmasıdır. Pantolon boyunu fazla kısa ya da uzun olması, sizi çok kilolu veya fazla zayıf göstermemeli, vücut hattına uygun olmalı ve orantısız bir görüntü sağlamaması gerekir.

Kısa boylu olan erkekler fazla düşük ya da fazla yüksek beli olan pantolon modellerinden uzak durmaları gerekir. Düşük belli pantolonlar bacak boyunu fazla kısa gösterir; takım elbisenin parçalarının dengeli görünmesini bozabilir. Fazla yüksek belli pantolonlar da boyu normalinden daha kısa gösterir.

Orta boya sahip olan erkekler için uygun olan pantolonlar kalçadan başlayan ve dar kesimlerdir. Pilili pantolonlar gönümüzde artık demode oldular. Pilisiz pantolonlarsa hemen her erkeğin üstünde güzel bir görüntü oluşturur.

Takım Elbise İçin Gömlek Seçimi

Takım elbiseler için gömlek seçimi yapılırken gömlekle ceketim uyumlu olmasına özen gösterin. Bunu sağlayabilmek için önce yakaları kontrol etmeniz gerekir.

Güzel bir gömlekte yaka kravatlı ve açık kullanımda şeklini değiştirmez, bükülme ve kırılma yaratmaz.

Takım elbiseyle gömleğin rengindeki kontrast, gidilecek olan yere göre belirlenmesi gerekir. İşe gidilirken ve resmi olan yerlerde kullanılacak takım elbiseler için gömlek seçimi yapılırken klasik ya da İtalyan yakalı, iğneli veya biritli modeller seçilebilir.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:31 .