Japonya'da ''Günde'' 5-50 arasında Kişi MÜSLÜMAN OLUYOR....

#1
Japonya'da ''Günde'' 5-50 arasında Kişi MÜSLÜMAN OLUYOR....Çekik gözlülerin ülkesinde Ramazan

Günde yaklaşık 5 ila 50 kişinin Müslüman olduğu Japonya'da Müslümanlar Ramazan'ı bir bayram havasında geçirirler.

"Güneşin doğduğu ülke" olarak da adlandırılan Japonya ile İslam ülkeleri arasındaki uzun mesafeye rağmen İslam'ın nuru bu ülkeye de ulaşmıştır. Bu İslam'ın evrensel bir din olduğunun ve coğrafi engelleri aşarak dünyanın her yanına yayıldığının en güzel delilidir.Japonya'da yaşayan Müslümanların büyük çoğunluğu göçmenlerden oluşmaktadır. Yerli halktan Müslüman olanların sayısı göçmenlere oranla azdır fakat son yıllarda bu sayıda belirli bir artış gözlenmektedir. Bu nedenle Ramazan ayı Japonya'da yaşayan göçmenler için kendi ülkelerini hatırlatan hoş bir bayram havasında geçer.
1938 yılında Tokyo Camisinin açılışından bir görüntü...Japonya'da İslam'ın geleceği parlakJaponya'ya İslam bundan yaklaşık 100 yıl önce Müslüman tacirler ve İslam ülkelerine seyahat ederek orada İslam'la tanışıp Müslüman olan Japonlar aracılığıyla girmiştir. Japonya'da yerli halktan yaklaşık 100 bin Müslüman vardır. Japon asıllı olmayan Müslümanların sayısıysa 300 bini aşkındır. İslam için Japonya'da oldukça parlak bir gelecek görünmektedir. Çünkü günde yaklaşık 5 ile 50 Japon İslam dinini kabul etmektedir.Toplu iftar yemekleri
Tokyo'da bulunan İslam Merkez yöneticileri...Ramazan ayında Japonya'daki camiler kapılarını Müslümanlara açtığı gibi İslam'ı ve bu dinin güzelliklerini yakından tanımaları için gayrimüslimlere de açar. Japonya'da Ramazan ayının en belirgin göstergesi toplu halde yenen iftar yemekleridir. Bu şekilde Japonya'da yaşayan ve ticaret ve benzeri amaçlarla kısa süreli olarak bu ülkede bulunan Müslümanlar Ramazan'ın manevi havasını birlikte yaşarlar. Ramazan ayında düzenlenen toplu iftar yemekleri diğer ülkelerde düzenlenen İslami faaliyetlerin yerini tutmaktadır.
Yoyogi'deki Tokyo camisinden bir görüntü...

Bu Resim Yeniden Boyutlandırıldı. Resmin Orjinal Boyutu 640x480 ölçülerinde ve 77KB büyüklüğündedir. Buraya Tıklayarak orjinal halini görebilirsiniz.

Abdüssamed ve Minşavi sevgisi yaygınJaponya'da yaşayan Müslümanlar Ramazan ayında teravih namazlarını kaçırmamaya özen gösterirler. Japonya'da yaşayan Müslümanlara teravih namazı kıldırmak için İslam ülkelerinden güzel sesi hafızlar Japonya'ya gelirler. Japonya'da yaşayan Müslümanlar arasında en çok sevilen ve kasetleri ve CD'leri en çok satılan Kur'an hafızları rahmetli Abdülbasıt Abdüssamed ve Muhammed Sıddık Minşavi'dir.
Japonya'nın Kobe şehrindeki Kobe Camii...Japonya'daki İslam Kültür Merkezi'nin Japon toplumunda ve Japonya'da yaşayan Müslümanlar arasında büyük saygınlığı vardır. İslam Kültür Merkezi Ramazan ayında hayır faaliyetlerinde harcanmak üzere Müslümanlardan zekât ve sadaka toplar.

İlginizi Çekebilir


#2
ne güzel inşallah daha da artar bu oran..


#3
allahın bu günlerine de şükür bzm türk müslümanlarda...


#4
çok güzel bir haber,Insallah dogru yoldan ayrilmazlar


#5


Helal olsun.#6
maşaLLahh.. ALLAH'm sen artır
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 05:27 .