HANIMIN ÇİFTLİĞİ'nde güllü nikah masasinda

#1
HANIMIN ÇİFTLİĞİ'NDE GÜLLÜ NİKÂH MASASINDA!
HANIMIN ÇİFTLİĞİ'nde güllü nikah masasinda
BEĞENİLEN VE BU SEZON ADINDAN ÇOKÇA SÖZETTİRMEYE BAŞLAYAN “HANIMIN ÇİFTLİĞİ” DİZİSİNİN EKRANLARA GELEN 9. BÖLÜMÜNDE GÜLLÜ, MUZAFFER BEY’İN EVLİLİK TEKLİFİNİ KABUL EDİP, NİKÂH MASASINA OTURDU.
Hanımın Çiftliği dizisinin 9. bölüm özeti

Orhan Kemal’in aynı adlı romanından televizyona uyarlanan 'Hanımın Çiftliği' dizisinin geçen haftaki bölümünde, Güllü’nün evlilik teklifini reddetmesi karşısında hüsrana uğrayan ve nerede hata yaptığını bulan Muzaffer Bey, Güllü’yü geçte olsa evlenmeye razı etti.

Güllü’nün reddinin nedeninin ilk eşine benzetmesi olduğunu öğrenen Muzaffer Bey, Güllü’yü inandırmak için, Behiye’ye ait eşyaları çiftliğin ortasında ateşe verdi. Arkadaşı Pakize’ye “Muzaffer Bey’le ancak kafasındaki Behiye’yi öldürürse evlenirim” diyen Güllü, Muzaffer Bey’in büyük mesajlar taşıyan yangınından sonra evlenmeye razı oldu.

Halide engel olmaya çalıştı

Evlilik kararı öncesinde kardeşi Halide’nin “Seni sevmiyor, seninle paran için olmak istiyor” demesine “Öyle olsaydı teklif ettiğimde kabul ederdi” diye cevap veren Muzaffer Bey, kardeşi Halide’yi tokatladı.

Güllü çiftlikte yerini sağlamlaştırdı

Halide’ye bile emirler veren Güllü, çiftliği adeta kontrolü altına aldı. İstediğini yapan Güllü, evden ayrıldıktan sonra ilk defa mahallesine çıkarma yaptı. Herkesin ve ailesinin şaşkın bakışlarıyla karşılaşan Güllü, annesini düğününe davet etti.

Zaloğlu Ramazan resmen ortada kaldı

Güllü’yü kaçırmasından sonra dayısı Muzaffer Bey tarafından çiftlikten kovulan ve ortada kalan Zaloğlu Ramazan, iş aramaya koyuldu. Hatta Cemşir Ağa’dan bile ırgatlık istedi. Sonunda fabrikaya saklıca girerek Zekai Bey’den ağlayarak bir lokma ekmeğe muhtaç olduğunu söyleyerek iş istedi. Zekai Bey, ona hem iş, hem harçlık verdi.

Kemal afla hapisten çıktı

Öte yandan Muzaffer Bey, resmen Demokrat Parti’ye geçti. Milli Şef İsmet İnönü’nün iktidarı elinden gidip Demokrat parti başa geçince genel af ilan edildi ve Kemal hapisten çıktı.

Güllü, ‘Evet’ diyecek mi?

Çiftlikte şoförlük yapan arkadaşından Güllü’nün evleneceğini öğrenen Kemal, nikâh günü çiftliğe gitti. Nikâh masasına oturan Muzaffer Bey evliliğe evet derken, Güllü henüz evet demeden son anda kapıda Kemal’i gördü.


İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:22 .