Kaçın..Diziler Geliyor..!

Merhaba.3 Eylül günü kendi blogumda sunduğum bir yazımı sizlerle paylaşmak isterim..

Son 2 gündür iş yorgunluğunu atmak için pcyi alıp tv karsısında uzanıyorum.Birde baktım ne göreyim..2009/2010 Dizi Sezonu başlamış..Hayır bu olamaz..Kabus görüyor olmalıyım.Bu gerçek olmamalı..Tanrım sınıyormusun beni
Tamam farkettim çok abarttım..Ama gerçekten kötü bir durum..Bir düşünün...
Aşk-ı Memnu,Yaprak Dökümü,Küçük Kadınlar,Bir Bulut Olsam,Kavak Yelleri,Melekler Korusun ve daha ismini sayamadığım nicesi..Bu tip dizilerin bağımlısı olmak başlı başına bir tehlike zaten.Ancak değinmek istediğim farklı bir konu var..
Şöyle bir gözden geçirirsek eğer bahsettiğim dizilerin genelinde bozulmuş ahlak yapısı,aldatma,aldatılma,meşru olmayan ilişkiler günlük yaşamın bir parçası gibi gösterilmekte..Sakın bağnaz bir düşünce yapısına sahip olduğumu sanmayın..Aslına bakarsanız düşünsenizde bu bende bir etki göstermeyecektir ancak yanlış yargılarda istemem hakkımda.Fakat bu konuda kesin ve kesin bir düşüncem var ki bu tarz programlar ahlaktan tamamiyle uzak,Türk kültürünü lekeleyen,gençlik yapısını ve zihniyetlerin bulanmasında büyük etkiler bırakan bir ideanın gözle görünür sürümü..Şimdi düşüneceksiniz sendemi şu 5. boyut,sır kapısı falan izleyenlerdensin diye.Düşünmeyin Al birini vur ötekine hepsinin amaç aynı.Uygulama alanları ve hitap ettikleri toplumlar farklı sadece.Peki izlemeyelimde ne yapalım..Doğru,haklısınız..Önümüzde seçeneğimiz yok malesef..Kendi adıma söyleyeyim artık sadece komedi programları ve çizgi filmleri izliyorum TV de..Hoş tabi artık onlar bile eski masumiyetinde değil ama,Bihter hanımın evli oldugu adamın yeğeni ile beraber olması..Yaprak Dökümü kız kardeşlerinin zamanında aynı kişiye aşık olması küçügün büyük kardesine ihaneti..Hatırlıyorsunuz değilmi..Nerede kalmıstım..Hmm evet,onlarda bile masumiyet kalmadı ancak en azından bu tip olaylarla karsılasmıyoruz İşte karsımda bir dizi daha..Küçük kadınlar..Halasının eşi ile ilişkisi olan Yeliz..Söylediklerimde biraz olsun gerçek payı yokmu sizce?Kötü..Çok kötü..Zor bir sene bizi bekliyor..Bakalım kaç insanımız daha kurban gidecek dizilerimize..Sezon uzun..Bekleyelim görelim (:

İlginizi Çekebilir

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum