K.v Basına Ve Kamuoyuna

#1
Şamil Tayyar, Kurtlar Vadisi’ni ya hiç seyretmemiş, ya da hiç anlamamış (anlayamamış)… İftira üstüne kurduğu yazısının düzeltilmeyecek tek bir tarafı yok, çünkü tek bir doğruyu yazmamış… Düzeltmeye nereden mi başlayalım? En baştan:

—Davut Tataroğlu karakterinin mucidi Soner Yalçın değildir… Soner Yalçın 2006 yılında ilk konseptin bitimiyle danışmanlık görevinden ayrılmıştır. Kurtlar Vadisi Pusu 2007 yılında vizyona girmiştir…

—Kurtlar Vadisi’nin ilk konsepti, Sarıkız ve Ayışığı operasyonlarının yürütüldüğü tarihlerde en düşük ratinglerini almaktaydı. Darbe girişimlerinden vazgeçildiği tarihten itibaren de ratingleri zirveye ulaşmıştır. Yani darbeci ekip diziyi desteklememiş, aksine rating manipülasyonlarıyla diziyi kösteklemiştir…

—2006 yılında MİT’in ve emniyetin dizi senaryosunda kötülendiği iddiası tamamen yalandır. Çünkü 2006 yılında dizi yayın hayatında yoktu…

—Ne Aslan Akbey Yeşil’i, ne Laz Ziya Dündar Kılıç’ı, ne de Süleyman Çakır Alaattin Çakıcı’yı karakterize etmektedir! Bunu diziyi seyreden herkes bilir…

—Kurtlar Vadisi Terör (sadece bir bölüm yayınlanmış ve tek bir bölümüyle nasıl düşmanlık körüklemiş olabilir. Meçhul?) bir çocuğu dağda ölmüş, bir oğlu şehit olmuş bir annenin bu terör bitsin, bu kan dursun feryadıyla başlamış ve terörden beslenen vampirlerin ipliğini pazara çıkarmak üzere hazırlanmış bir konseptti… Ama maalesef yayını durduruldu… Biz bu “açılım”ı yaparken siyaset henüz bu “açılım”ın çoook uzağındaydı… Biz bu açılımla, Türkiye’de terör bitmedikçe demokratik sosyal ve ekonomik hiçbir açılımın yapılamayacağını savunduk… Halen de savunmaktayız!

—Muro gibi bir karakteri yaratan bir ekibi Kürt düşmanı göstermeye çalışmak apaçık ahmaklıktır… Kurtlar Vadisi, Muro karakteriyle, bu topraklarda yaşayan herkesin diğerinin kardeşi olduğunu, farklılıkların kolaylıkla giderilebileceğini, herkesin hata yapabileceğini ama insan sevgisi temelinde bütün hataların telafisi olduğunu ve sorunların çözülebileceğini anlatmaktadır.

—Dizi Doğan grubuna geçtikten sonra ray değiştirdi demek ise düpedüz art niyetlilik. Çünkü henüz sadece iki bölüm yayınlandı! Kurtlar Vadisi yayınlandığı kaba göre şekil alan bir dizi değildir… Kurtlar Vadisi Pusu’nun yürüdüğü yol bellidir. Bu yol bağımsızlık yoludur… Her türlü hukuk dışı çeteden temizlenmiş, ekonomik, siyasi ve kurumsal yolsuzluklardan arınmış bir Türkiye ideali gerçek olana kadar, Kurtlar Vadisi devam edecektir.

—Kurtlar Vadisi Pusu, Pana Film’in uzun yıllar birlikte çalıştığı Show Tv’den, daha önce de açıklandığı üzere, ekonomik gerekçelerle ayrılmıştır… Bu gerekçeyle dizinin üç ay yayınlanamamasına rağmen, sezon ortasında kanal değiştirmemiş, gelen teklifleri, sezon ortasında kanalını yarı yolda bırakmamak için, sezon sonuna ertelemiştir. Bizim için en önemli prensip dizinin düzenli olarak yayında kalmasıdır. Bunu, diziyi vefayla altı yıldır seyreden izleyicimize bir borç olarak görüyoruz… En kalabalık oyuncu kadrosu ve en yoğun aksiyon sahneleriyle Kurtlar Vadisi Pusu’nun yayında olması hem yapım şirketi Pana Film’in, hem de yayıncı kuruluşun iki taraflı fedakarlığıyla mümkündür… Kişi, diğerlerini kendisi gibi bilirmiş… Maalesef Şamil Tayyar dünyaya para gözüyle bakmakta ve herkesi de kendisi gibi zannetmekte!

—Kurtlar Vadisi Pusu, İskender Büyük ve oluşumunu anlatmaya başladığında, henüz ülkede ne Ergenekon davası, ne de iddianamesi söz konusu idi… Ama Türkiye’yi “doğru” okuyan herkes, bu sürecin geleceğini analiz edebilirdi… Biz de ettik! Biz bazıları gibi masalarına bırakılan dosyalarla Türkiye’ye bakmadığımız gibi, meselelere günlük-anlık da bakmamaktayız! Türkiye 2. Dünya Savaşı’nın sonundan itibaren eli kanlı bir örgütün kıskacı altında… Bu eli kanlı örgüt, uluslararası adıyla “Gladio”, Avrupa’daki birçok ülkede olduğu gibi, Türkiye’de de pek çok terör örgütünün ve eyleminin arkasında… Gladio, bu ülkede tetikçi bulmakta hiç zorluk çekmedi. Görüyoruz ki gladio, yeni konseptinde de bu tetikçileri bulmakta zorlanmayacak!


Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur,

Pana Film

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:39 .