O diziyi izleyene maaş verdiler!

#1
Türkiye'deki reyting rezaleti dürüst bir vatandaşın ihbarıyla ortaya çıktı. Meğer yapımcılar deneklere para veriyormuş!NTV'de Can Dündar'ın sunduğu Canlı Gaste programında televizyon reytingleri üzerine son günlerde yaşanan tartışmalar ele alındı. Programda konuşan Televizyon İzleme Araştırma Komitesi Başkanı Ömer Kayalıoğlu, rezaletin dürüst bir vatandaşın ifadeleriyle ortaya çıktığını söyledi.Can Dündar'ın dün akşam ki konukları; Televizyon Yayıncıları Derneği Başkanı Nuri Çolakoğlu, Televizyon İzleme Araştırma Komitesi Başkanı Ömer Kayalıoğlu, Reklamcılar Derneği Başkanı Yiğit Şardan ve Reklamverenler Derneği Başkanı Hakan Gören oldu.İki televizyon dizisinin reytinglerinin reyting cihazı bulunan bazı haneler maaşa bağlanarak yükseltildiği yönündeki haberler tartışmayı yeniden alevlendirmişti.
SİSTEM ANORMALLİK TESPİT EDİNCE
Televizyon İzleme Araştırma Komitesi Başkanı Ömer Kayalıoğlu, reytinglerdeki anormalliği sistemin kendisinin tespit ettiğini belirterek, olayın nasıl anlaşıldığını şu sözlerle ifade etti:"Sistem şöyle çalışıyor, ertesi sabah daha önce tespit edilmiş olan izleme alışkanlıklarında bir anormalliği sistem yakaladığı zaman ki bunu bu örnekte AGB yakalıyor, anında... Çeşitli anormallikler olabilir. Bu durumlar da izlemeye alınır, nedeni bulmak için. Böyle bir anormallik tespit ediliyor, denetçiye haber veriliyor. Hemen izlemeye alınıyor, bir kaç ev, İzmir bölgesinde.;Denetçi ve teknik elemanların, İzmir'de tespit edilen, adresleri gizli bu evleri ziyaret ettiğini anlatan Kayalıoğlu, reyting skandalını dürüst bir vatandaşın ifadelerinin ortaya çıkarttığını söyledi.
DÜRÜST BİR VATANDAŞ SKANDALI ORTAYA ÇIKARDI
Kayalıoğlu, ;Gidiyorlar, hiçbir şey gözükmüyor derken bir evden anlaşılıyor ki, o biraz daha dürüst bir vatandaş olarak, itiraf ediyor. 'Türk Telekom'dan arıyoruz' dediler. 'Evinizde bağlı bir cihaz var mı?' gibi sorular soruyorlar ve de para teklif ediyorlar, belirli programları izlerse diye... şeklinde konuştu.
SAHTE BİR DURUM DA OLABİLİR
Reyting skandalına karışan programları ve yayınlanan kanalları suçlamamak gerektiğini anlatan Kayalıoğlu, bunun ortalığı bulandırmak için yapılmış olabileceğini hatta sahte bir durum da yaratılmış olabileceğini anlattı.
ANKARA VE İZMİR'DE SUÇ DUYURUSU
Deneklere çeşitli isimler ve telefonlar bırakıldığını ve bunların araştırıldığını anlatan Kayalıoğlu, aynı sıkıntının Ankara'da da yaşanmış olabileceği değerlendirilerek İzmir ve Ankara'da savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu söyledi.
SİSTEMİ SAHİPLENİYORUZ;
Reklamverenler Derneği Başkanı Hakan Gören, sistemi sahiplendiklerini ve arkasında olduklarını ifade etti.
TÜRKİYE'DEKİ SİSTEM DAHA İYİ
Reklamcılar Derneği Başkanı Yiğit Şardan, Türkiye'deki reyting sisteminin gelişmiş ülkelerdeki kadar iyi olduğunu, hatta ev adedinin daha yüksek tutulması sebebiyle buradaki sistemin diğer ülkelerdekinden daha iyi olduğunu anlattı.
SENİN REYTİNGİN KAÇ?
Televizyon Yayıncıları Derneği Başkanı Nuri Çolakoğlu, televizyoncuların 1991 yılından itibaren birbirlerini dövmek için reytingi sopa olarak kullandıklarını, hatta kahvelerde bile "Senin reytingin kaç, reytingin kadar konuş" söylemlerinin yayıldığını belirtti.
BAKALIM REYTİNGİMİZ NE KADAR OLDU ---Can Dündar'ın son sözü ise izleyenleri gülümsetti:"Bakalım reytingimiz ne kadar oldu, en çok onu merak ediyorum."Televizyon Gazetesi

İlginizi Çekebilir


#2
her şey sahte


#3
hey aLLam yha
artık napıckLarını şaşırdıLar.


#4
saçmalık ne diym
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 18:23 .