Eyvâh / Âh İlişti Umuduma..

Gelsin acı kahvemin dem tadındaki muhabbeti. Görsün iliklerime işlenmiş Ah’ın acısını.. Gözler ki Allah için gözyaşı akıtır olmuş, gözler ki bir yâr derdine amâ olmuş ağlamakdan.

Eyv(ah) Ahlar ilişiyor Umudlarıma..
Gönül bağı sağlam olan itidal
Beni fikirleriyle çürütebilirse eğer bu bağlamda
Ağır adımlarla ilerleyen sorularım, orda cevapsız kal..

Eyy.. Ammar’ın Annesi Sümeyye.. Şehidem.. Müslümanların şehid annesi.. Belli etme yetimliğini Ammar’a.. Diğer adı Yasirler bilmesin sahipsizliğini. Ah etmesinler Can’larına.. Çölün yüz kızartan hayâsını taşırım. Siyahi asıllık; kapkara bir çocuğun kirli yüzünden alır süzülmüş kaidelerini.. Ölü ruhların aynalarında buldum; kendime ayırdığım acının fıgânı.

Bir zerre sen.. Zerrenin içinde kendimi bulmak öyle zor ki. Gölgeler koşar adım ilerliyor.. Bâbil’in asma bahçelerinde ki son aşık bu mekandan ne vakit göçmüştür.? Sadıksız bir ateşi uzatıyor Nemrut elleriyle. At(la)ma sakın. Dönüş yok bu seferden yangına.

Gece karası çekti yine sürmelerini .. Gün döküldü geceye. Renk cümbüşüne bürünür İstanbul.. Ey Şehr-i Yâr...!! Eyv/ah-lar ilişti umudlarıma. Duyar mısın sesimi _? Mebyetim yok. Rezan-i yürüyüşün gözlerimin önünde. Ücür-i cezile sahibi sen .. Heyhat !! Bir ah’da sen iliştir vesâhlarıma..

Misk’ü amber’im. Kokunu duymak ötelerden. Efkâr efkâr tütüyor bir yerlerde…Bu duyulan Sevdanın kokusu.. Yıkanmış bir Minareden sesin duyulur olmuş yürekleri inletircesine.. Bir ikindi vakti..Alır götürür beni sevdanın kentine. O ses.. Yüreğimin belli ki uzun bir zamandır sabırla duymak istediği ses..

Ucubenin yakarışıyla Rahman’a hep yalvarmıştım bir kez olsun duyabileyim..

ve duyuyorum. Semanın katlarına fersah fersah yükseliyor..

Allah-u ekber!! Allah-u ekber..!!
En sonunda duydum. Göğe erdi tüm umudlarım. Ah iliştirdim bir kez umuduma..

Yüreğine akayım en sessiz figânımla.
Silindi hatıramdan yitirdiğim umudlarım
Tahriş olmuş yanlışlıklarda buldum..
Cennettir senli hayat her kadına..

Korkularım manâ veremediğim bir tutarsızlık arz ediyor. Gönüller dara düşünce eller Yaradan’a açılır. Son kez açtım ellerimi senin için. Ardıma bile bakmadan uzaklaşmam gerekir.

Yalnız birisiyim ben. Şiirlerinde kendime pay çıkarmaya çalışan aciz bir günahkar. Ah’ım sana tutsak. Ahh dedi yüreğim .. Tüm küllerini güllere inat savurarak..Eyv/ah.. Ah ilişti umudlarıma. Bir sana, Bir Allah ‘a utanarak..

İlginizi Çekebilir

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum