neden...neden...cevabı olmayan nedenler işte..bak ve geç!

#1
[FONT=""][COLOR=""][SIZE=""]Dış görüntü neden bu kadar önemli? neden hep güzel olmak zorundayız? lokantalara gittiğimizde neden üstümüze başımıza bakarlar ? kötü giyinen ama adam olanlar lokantaya giremezmi? Neden kilosu fazla olanlara bakarız? neden güzel olanlar hep ekranda ve ünlüler?neden çirkin olanlar kaybeder hayatta? dış görüntüsü kötü olanı neden Allah yarattı? Neden hep güzeli arıyoruz? neden...neden... seviyorsun değer veriyorsun karşındaki kişi seni insan yerine koymuyor kaybedince neden arıyor seni soruyor? güzel değilim diye by diyorsun ertesi günü arıyorsun?amacın ne be kardeşim?aşığım vazgeçemiyorum diyip neden kafamı karıştırıyorsun? siz erkekler neden hep güzel kadınlara bakarsınızki? yanınızdaki incinin kıymetini neden bilmezsiniz sahilde o kadar kızı ağlatıp durursunuz? güzellik ssizin için ne kadar önemli böyle tüm kadınlar sizin olsun size ait olsun istersiniz hepiniz kullanıp atma peşindesiniz neden? sevmek ağırmı geliyor neden erkekler hep sapık? kadınlara kötü yaklaşırlarki? karaçarşaf giyersin bakar kapalı giyinsen bakar açık giyinsen bakar ? güzel giyinsen bakar kötü giyinsen bakar? ama güzele bi başka bakar? biz kadınlar neden seviyoruz karşı taraf sevmiyor? bu sorunun cevabını merak ettim bi bilene soralım bakalım.
Güzelsen,zenginsen herkes yanında fakirsen,çirkinsen neden yanında yok bu insanlar? hayat bu kadar iğrenç olmamalı..... para için adam satılırmı evet satılır.. namus namus dersiniz başımızın etini yersiniz kadınları neden horgörürsünüz neden kötü kadın muamelesi yaparsınızki? Hz.Muhammed bizi cahiliye döneminden kurtarmış ama siz eski sapıklıklarınıza geri dönmüşsünüz Allah sizi ıslah etsin kapalı kadınada el uzatanların eli kırılsın[/SIZE][/COLOR][/FONT]

İlginizi Çekebilir


#2
Ççççoookkk derin bir konu buda hani . . . okurken aklımdan şu geçti .

Şuan bile o insaları önemsiyorsun takıyorsun ve düşünüp dua ediyorsun bence ilk önce görmezden gelmeyi iyice bir öğrenmelisin yoksa bu dünya yalan dünya hiçte çekilinir olmaz. bir bayan olarak görmezden gelip hiçbirşey yokmuş gibi gülümseyip yoluna devam etmekten başka birşey bulamadım ben 19 yıllık hayatımda (:


#3
Konu uygun bölüme taşındı

Tüm yaptıklarımıza acaba neden böyle diye düşünürsek hayat çekilmez hal alır o yüzden bazı soruların cevaplarını anlayamasakta/bilemesekte yaşamaya devam ediyoruz.
Yapıcak pek birşey yok aslında


#4
Çünkü insanlar gerçekten insan değil
Hep dış görünüş, güzellik diye diye iyice robotlaşılmış.
Güzel olunca ne oluyor yani?
Bakmaya mı doyamıyorsun? Bu sevgi değil de sapıklık.
Önemli olan iç.
Bir insanın yüzü ne kadar güzel olursa olsun, kalbi kötü olunca herşey batar.
Birde yazdığınız yazı bana teomanın bir sözünü anımsattı.
"Güzel vücutlar boş suratlar, benimse yenmiş tırnaklarım titrek ellerim var."


#5
bence alakası yok en azından kendi adıma konuşayım. hiçbi zaman bi insana değer verirken dış görünüşüne önem vermedim. dürüstlük ve karşılıksız sevgi benim için çok önemliydi hala öyle. en son bi insana inanıp değer verdiğimde ki bu değeri ne güzelliği nede başka birşeyi için vermiştim tek istediğim biraz güven ve sevgiydi ama sonra kandırıldığımı ve sokaktaki köpek kadar değer görmediğimi anladım üzülen ben oldum. bence sorunu erkeklerde araman yanlış genel olarak insanlarda bi problem var. biraz değer biraz ilgi gördüğü anda kendini güvende hissediyor ve seni ihmal etmeye başlıyor gereken değeri vermiyor.


#6
Dünya gözü ile bakan yüzü..
Gönül gözü ile bakan özü görür..


#7
Buna genelleme yapılmamalı ama bana kalırsa güzellik bir dezavantaj. Düşünsenize sizinle sadece güzel olduğunuz için ilgilenen birini. Iç güzelliğini kapatan bu maskeyi önemsemek niye?
Ki bunun dışında bir insan sevmenin,değer vermenin ne demek olduğunu biliyorsa güzellikmiş,boymuş,kiloymuş bunlara takılı kalıp insanın derinine inemez. Bilmiyordur ki o yüreğin güzel olduğunu. Bilemiyordur.
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:30 .