İriti oluyorum artık.

Konuya 'iriti' oldum diyerek göndermemide yapmış oldum bu arada.

Benim derdim şahsi değil bir nevi genel olarak algılanabilir. Buda dert mi,diye düşünenler olabilir, o düşünenler bi zahmet yorum yapmasın, çünkü bana göre dert.

Kullandığımız her kelimenin özü nereden geliyor diye kimse merak ediyor mu,bilmiyorum. Kelimeyi kelime yapan harflerin yutulmasından dolayı derdim var. Bazen bu ufak görünebilen dert beni sinir küplerine bindirmiyor değil.

Örnekle açıklamak istersek;

X : arkdslr bu svglm bni hc sevmio ona nsl kndmi bgndrcm yrdm edn bana?

Yukardaki cümlenin Türkçesi :

X : Arkadaşlar bu sevgilim beni hiç sevmiyor, ona nasıl kendimi beğendircem, yardım edin bana .

Pek bi fark yok gibi görülsede, arada baya fark var.

Uzun lafımın kısası, kısa lafımın özü;

Türkçe'mize sahip çıkalım.

Dipnot: Ben hiç mi bu hatayı yapmadım? Elbet yapmışımdır. Dikkat ediyorumdur.

İlginizi Çekebilir
  • Yok oluyorum......
    Seni görmeden önce hayatımdaki her şey yerli yerindeydi.Karşıma sen çıktığında bütün düzenim yer...

• yok oluyorum......
    yok oluyorum... karanlıkların içinde kör kuyuların en dibinde bitiyorum... kendimi göremediğim için ...

• Yok Oluyorum...
    Bir ağustos akşamı otururken karanlıkta elimde kağıt kalem kendimi senin ismini yazarkan buldum farke...

• Sinir Oluyorum!..Ya Siz?.....
    Topluluk halinde yaşayan bir canlı türü olduğumuz için mutlaka hepimizin başına gelmiştir, küçük b...

• bu da ebn oluyorum:(...

[QUOTE=SaNaTuTSaK ツ;9796080]Konuya 'iriti' oldum diyerek göndermemide yapmış oldum bu arada.

Benim derdim şahsi değil bir nevi genel olarak algılanabilir. Buda dert mi,diye düşünenler olabilir, o düşünenler bi zahmet yorum yapmasın, çünkü bana göre dert.

Kullandığımız her kelimenin özü nereden geliyor diye kimse merak ediyor mu,bilmiyorum. Kelimeyi kelime yapan harflerin yutulmasından dolayı derdim var. Bazen bu ufak görünebilen dert beni sinir küplerine bindirmiyor değil.

Örnekle açıklamak istersek;

X : arkdslr bu svglm bni hc sevmio ona nsl kndmi bgndrcm yrdm edn bana?

Yukardaki cümlenin Türkçesi :

X : Arkadaşlar bu sevgilim beni hiç sevmiyor, ona nasıl kendimi beğendircem, yardım edin bana .

Pek bi fark yok gibi görülsede, arada baya fark var.

Uzun lafımın kısası, kısa lafımın özü;

Türkçe'mize sahip çıkalım.

Dipnot: Ben hiç mi bu hatayı yapmadım? Elbet yapmışımdır. Dikkat ediyorumdur.
[/QU.

gonderi ulasti sahibinee bence

ama bizzat başta belirttim, özel biri değil genel olarak dedim. İnanın sizinle alakası yok. Gün boyu o kadar yazışmalar okuyoruz ki.. Belirtmek istedim sadece. Alınmayın lütfen. Genel bir mesajdı. Alındıysanızda cidden çok özür dilerim.

Aynen katılıyorum, çok gıcık oluyorum bende
ama napalım bazılarına laf anlatmak gerçekten
çok zor...

Türkçemize Sahip Çıkalım...!

Alıntı:
SaNaTuTSaK ツ´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ama bizzat başta belirttim, özel biri değil genel olarak dedim. İnanın sizinle alakası yok. Gün boyu o kadar yazışmalar okuyoruz ki.. Belirtmek istedim sadece. Alınmayın lütfen. Genel bir mesajdı. Alındıysanızda cidden çok özür dilerim.
yok ne ozuru olur mu oyle sey haklisin ergenler gibi yazmak acma sadece aliskanlik oluyor bazen hizli yaziyim derken

bende katılıyorum ama bazen istemeden hızlı yazınca oluyo ya

Lanet olasıca emolar. Bir onlara, birde cep telefonu mesajlarına hastayım resmen.
Bu iki zımbırtı sayesinde Türkçe şuan ya Trkçe yada Turqche.

Ben genelde r leri yutarim
Mesela: gelebiliyo yapabiliyo olabiliyo gibi...

Alıntı:
biiSDekti´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben genelde r leri yutarim
Mesela: gelebiliyo yapabiliyo olabiliyo gibi...

sadece 'r' lerimi renktaş

Baska neyi yutmusum renktas

'ş'

Klavyemde olsa kullanirdim

Tahmin ettim aslında. Avrupada yaşayanlarda böyle sorun var. Çözümü var mı renktaş?

=)
Gülümsedim gülümsememin sebebi yorumlar oldu bizim türkçe hocamız peltek olan arkadaşımıza "s"leri lütfen yutmadan konuşur musun? derdi bizde her defasında gülerdik .
Haklısın Türkçe yani dilimize özümüze sahip çıkmamız gerekiyor. en çok karşılaştığım s.a
a.s
yada
s.aleyküm
a.selam
ii gclr
gnydn.........
gibi ve daha çok şey
yeni nesil işte böyle zamanının değeri için
elbet ister istemez yazıyoruz ama düzenli yazmak en önemlisidir.

meryem söylediklerini alışkanlık haline getirmekte fayda var.

Alıntı:
SaNaTuTSaK ツ´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tahmin ettim aslında. Avrupada yaşayanlarda böyle sorun var. Çözümü var mı renktaş?
Yok renktas.

Alıntı:
biiSDekti´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yok renktas.
leptopta yok ama ? normal klavye girişli bilgisayarlara takılabilir dimi

Bilmiyorum, ama benimkisi laptop

Bu sorun onceden daha fazlaydi ama forum genelinde pek yok sanirim artik.
Sadece kayitsiz uyeler yapiyor onlarda forum kurallari bilmediginden.

Bu arada benim unlu harflerde cikmiyor cunku klavye ingilizce.
Buna da yapacak bir sey yok maalesef.

Sizinkiler zorunluluktan olduğu için anlıyorum fakat bazı kesimler sırf zevk uğruna yapıyor ya da alışkanlık ya da bıkkınlık. Çeşitli çeşitli adları var işte.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum