anlamsiz hayatim

evt basliyorum, uzun zamandir yapmak istedigim yaziya bugün basliyorum yani en azindan deniyorum gecekten icimi dökebilcemmi diye ... nasil baslasam bilmiyom hicbi fikrim yok. sadece sunu bilin ASKLA ilgili degil bu sorunum öyle olsa gelirdi gecerdi. benim problemim hayatimin kendisiyle aslinda, ve daha cok ailemle. gözlerimi kapatip icimden geleni yazmak istiyorum sadece, ama olmuyoo her istedigim seyi yazamiyorum hepsi benim icimde kapali bende kalmasini istiyorum belkide. baskalarinin benim yasadigim hayati bilmelerini istemiyorum cünkü utaniyorummm ozaman hayatimdan ve kendimden. distan herknekadar mutlu gözüksemde degilim mutlu bi insan degilim hayatimda hic mutlu olmadim demicem cünkü yalan olur... her insan gibi bende mutlu oldum ama bu mutluluklarim herzaman 1günden fazla sürmedi ... bu demek oluyoki ben mutsuz bir insanim ne yapsam ne etsem mutlu olmayan bir insanim ... hayata küsmüs bi insanim. suan sadece aglamak istiyorummmmmm elime geceni kirasim varrr firlatasim var. nefret ediyorum herseyden nefret ediyorum ...

özgür olmak istiyorummm kacinci yüz yilda yasiyoruzzzzz yaaa ... herkes kendinden sorumludurf bu dünyada hata yaparsan kendine yaparsinnnnn bisey olcani bilsem o hatanin üstüne ztn gitmemmmmm niye özgür olamiyorum herkes gibi neden neden ... hapis kalmak yakismiyo bana baskalarinin hayatini kiskaniyorummm ve yine agliyorum ozaman.aslinda biliyorum benden kötüleride varrrrrr ama benden IYILERDIDE vaaaaarrrrr ve ben özgür olmak istiyorum özgürlügün kizi olmak istiyorum kus kadar özgür olmak istiyorum ... ama olmuyor peki neden ??neden bana güvenilmiyo ?? ben naptimki bukadar kötü anlamiyorum naptim ??

sanirim bu sorularin cvbi herzaman bi sir olarak kalicak hicbi zaman cözemicem sorular bunlar ....

hayatima bi anlam veremiyorum bi anlami yok cünküü!!
icimdekiler hep icimde kalicak hernekadar büyüsemde degisen bisey olmicak icimdeki acilar herzaman bende kalicaklar ve beni aglatmayi basaricaklar birgün mutlu bir insan olsam bile .............

İlginizi Çekebilir

büyüsemde değişen bişey olmayacak demişsin çok şey olacak değişince beni hatırlarsın bu yaşlar sendromludur ailede işi sıkı tutuyor yanlış arkadaşlara maddelere filan bağımlı kalmandan korkuyor senin iyiliğin için yapıyorlar tabi bazen çok sıkı olabilirler ama gelip geçiyor sıkma canını düzeliyor sabret.

Alıntı:
nico1907´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
büyüsemde değişen bişey olmayacak demişsin çok şey olacak değişince beni hatırlarsın bu yaşlar sendromludur ailede işi sıkı tutuyor yanlış arkadaşlara maddelere filan bağımlı kalmandan korkuyor senin iyiliğin için yapıyorlar tabi bazen çok sıkı olabilirler ama gelip geçiyor sıkma canını düzeliyor sabret.
evlendigimde düzelir evet haklisin o yüzden hemen evlenemem ya oooooooooooooofffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff hayat ne zor nekadar irenccccc anlatamiyom yaaa bosver

sadece sabret diyorum resimdeki senmisin bilmiyorum sensen Allah sana güzellik vermiş bu lütüf bile yeter sana ne üzüyorsun kendini geçerrr nico demişti dersin canına bak hayat fani

Alıntı:
nico1907´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sadece sabret diyorum resimdeki senmisin bilmiyorum sensen Allah sana güzellik vermiş bu lütüf bile yeter sana ne üzüyorsun kendini geçerrr nico demişti dersin canına bak hayat fani
sence güzellik herseymi?? bence öyle degil görüyoruz

Steve Miller Band'ten : Serenade şarkısı benden sana , geçer bu günlerin. Şarkının sözlerini bul dinle

Merhaba

Herkes kendince bazı özgürlükler ister sahip olamayınca hep hayal kırıklığı yaşar,güven meselesini kendi üzerinde yorumluyorsun,ailenin sana güveni tamdır,belki dış dünyaya olan güvenleri yoktur,buda hali ile sana yansıyor.Bu hep böyle olacak diye bir şey yok.Yaşın 17 sana göre büyük bir yaş ama ailene göre değil demek ki. Bu durumda olan çoğu kişi var ailensin baskılarına maruz kalan. Kendine ve aile biraz daha zaman vermelisin yaşın ilerledikçe düşüncelerinde ilerleyeceğini unutma Allah yardımcın olsun.

Alıntı:
_ebruLii´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sence güzellik herseymi?? bence öyle degil görüyoruz
güzellik önemlidir bunuda anlayacaksın ama özgürlük dediğin şeyi en çok ne zaman anlayacaksını biliyor musun çocuğun olduğu zaman sen onlar için onlardan daha kıymetlisin gözleri akılları hep sendedir sen rahatsız olursun ama bu bir iç güdümdür hayatın gerçeğidir sabret geçecek bunlar sıkıntı değil güzelsin sağlıklısın diyorum önce şükret sonra sabret

özelden yardımcı olabilirim

kimse umdugu yada hayal ettigi hayatı yaşayamaz... buna engel çok sey vardır.anladıgım kadarıyla aile baskısı var üzerinde elbette seni korumak kollamak istiyorlar o yüzdendir bu durumun. sana yanlış geliyo bu günümüzde bir çok insana yanlış geliyo her an her istedigini yapamazsın istersin.. ama yapamazsın diyecegim tek şey anne baba olunca anlarsın bizler daha onların gözünde hala çocuguz hiç büyümedik bu benimn şahsi fikrim ve gördügüm şeyler. bakalım sen çocuklarını özgür bırakacakmısın... her istedikleri şeyleri yapmalarına izin verecekmisin bi de böyle düşün istersen...

seni çok ii anLıyorum aiLe baskısı bendede var 19 yasına giricem tek qece çıkamam 8 den önce ewde olmalıyım babam çok sert biridir burası küçük bi yer dışarı çıktıqım an haberi oluo ama yapabiliceğin hç birşey olmuo bazn bnde çok kızıyorum ama sonuçda ailen seni koruduqu için böyde davranıo aLışmakdn baska caren yok

her normal anne baba cocugunun iyiligini ister ve her anne baba yasak koydugu zaman bunu seni üzmek icin degil senin icin iyi olacagini düsündügü icin yapar. belki yanlis düsünerek hareket eder bazis, veya yanlis yöntemler kullanirlar ama hepsinin maksati cocugunu en güzel sekilde yetistirmek cocugunu korumaktir. Baska bir nedeni olabilir mi ki sence bir düsün?
Misal bizi yaratan ALLAHtir ve bizim her halimizi en ayrintisina kadar bilen odur. Rabbimiz'de bize belirli kurallar cizmis, yasaklar koymus ve bize benim size tarif ettigim yoldan giderseniz sonunda mutlu olacaksiniz demis: Rab bizi sevmedigi icin mi yada bizim özgürlügümüzü almak icin mi bu kurallari koymus? Hayir, bizim iyiligimiz icin yapmistir ki sona ulastigimizda karli cikalim diye.

Ayrica demissin ki evlenmek ile kurtulursun. Asil bu konuda yanlis düsünüyorsun. evlenmeyi kurtulus olarak görüyorsan cok yanilirsin cünkü insanin bir annesi babasi kadar ona deger veren hatta canini gerektiginde verebilecek hic kimse yoktur. Bi cocugun yetiskin yasina girse bile nazini en cok anne ve baba ceker es degil veya dost degil. yaptigin her yanlistan sonra, her hatadan sonra bagrina basan onlardir, düsünce hak etsen bile kolundan tutan onlardir, es bugün yapar, her hatana katlanir ya yarin yine ayni olur mu?

Dipnot: istisnalar kaideyi bozmaz elbetteki

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum