Cevabı Bulunamayan Sorular!!!

1-Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze
aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?

2-Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

3-Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

4-Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyu götürür" seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlarda;"4 dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

5-Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

6-Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu ile göbek atilmaktadir."Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

7-Cumartesi ve Pazartesinin neden kendi isimleri yoktur?

8-Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

9-Neden futbol takimi olan Ajax"Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?

10-Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir? Hipokrat yemininde"arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir?

İlginizi Çekebilir

... bunu kom!kl€rd€ okumu$tum gülmü$tüm..burdæ okuyuncæ dü$ündüm...

hehehe düşündürücü şeyler

Alıntı:
2-Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

4-Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyu götürür" seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlarda;"4 dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

5-Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

10-Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir? Hipokrat yemininde"arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir?

Çok hklısın wala cnm güzel tşkler

saoL cnm

1-Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze
aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?

C;Şahsen bizim buralarda öyle bi adet yok.Aksine yardım için seferber oluruz.
C;Hayır ne alakası var,bende bir dünya haritasına baktığımda hemen Türkiyeyi bulmaya çalışır oradan memleketim Trabzona bakar ve oradanda yaşadığım küçük semtime bakarım.Bu bana göre benim harita bilgimi ölçmekten kaynaklanıyor ona bakarsan Türkiyeden sonra hemen İngiltereye ve sonrada Amerikaya bakarım..
C;Bunu bir çoğumuz yaparız değil mi?Ne kadar da özlemişim gel bir sarılayım der sıkıca sarılır hafif sallanır ve birbirimizin sırtını okşarız.Bu özlem ve sevgi gösterisi olsa gerek.
C;Soruları kafadan atmıyalım diye.Biraz düşünce ne demek istediğim anlaşılıyo!
C;Yağmurdan korunmak istediğimiz için bir refleks olmasın sakın!
6-Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu ile göbek atilmaktadir."Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?
C;Bizim buralarda saatlerce horon tepilir. Kabul ,bu benide bayıyo ama insanlar eğlenmek için yapıyorlar.Anlayış göstermek lazım.
7-Cumartesi ve Pazartesinin neden kendi isimleri yoktur?
C;Cuma ve pazar haftanın en önemli ve akılda kalıcı günleri.Ee o kadar önemli günlerin ertesi de cumaertesi veya pazarertesi oluvermiş demek ki.
8-Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?
C;Çünkü bindi-indi birlikte okunduğunda bindindi gibi bişey oluyor.E bizde bu kadar ayrıntılara gelecek bir millet olmadığımızdan adamlar da daha kolay okunsun diye yapıvermiş işte.
9-Neden futbol takimi olan Ajax"Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?
C;Ben ikisinide Ajaks olarak okuyorum diğerlerini bilemem.
C;Çünkü doktorluk en iyi mesleklerden biri.Hatta belkide şöyle bir düşündüğünde en iyisi.Ee arabasını satın alacağı insanın doktor olduğunu öğrenmek müşterinin hoşuna gider .Doktorunda bu fırsattan istifade etmesi niye garip olsun ki...

Kendimce yanıtlamaya çalıştım.Umarım anlatabilmişimdir.Paylaştığın için saol.

heheh saol cnmm

Alıntı:
bunu bende merak ediyorum

Alıntı:

nerdee

Alıntı:

valla ben eğmem aksine kafamı yukarı kaldırrım.. yağmuru çok severim

Te$ekkürler..

Alıntı:
Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?
sağol emeğine sağlık

Alıntı:
Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?
Hep merak etmişimdir bunu Paylaşım için saol..

Düşündürücü evet aslında günlük hayatta çok yapılan ama farketmediğimiz şeyler sağol

çok haklısın ya çok ii paylaşm

paylaşımın için sağol

Te$ekkürler..

paylaşım için tşk

saoL

çok saol InnOCent cidden yanıtları düşündürücü

çok saol Arwen cevapaar için

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum