KadınLar neden aldatır ?

#1
Amerika eski başkanı Bill Clinton’un eşiKadınLar neden aldatır ?Hillary ClintonKadınLar neden aldatır ? aldatılmasına rağmen evliliğini sürdürerek kadınlar arasında bir sembol haline gelmişti. Ancak bu günlerde bir kadınKadınLar neden aldatır ? sorunlu giden bir ilişkinin içinde sıkışıp kalmak ve arkadaşlarına şikayet etmek yerine aldatmayı seçebiliyor. Bilimsel açıdan konuya baktığımızda gerçekten de çok ilginç veriler ortaya çıkıyor.

İşte kadınları aldatmaya yönelten en sık rastlanan 6 durum.
1.Sıradanlık Eşler Arasına Mesafe Koyuyor

Amerikan St. Johns Sağlık Kurumu’nda yönetici olarak çalışan Psikolog Dr. Nancy O’Reilly en sık rastlanan aldatma nedeniniKadınLar neden aldatır ? sıradan ve sıkıcı bir hayat yaşanması olarak açıklıyor. Her gün çocuklarKadınLar neden aldatır ? faturalarKadınLar neden aldatır ? ev işleri derken kendini sürekli tekrar eden bir hayat kadınları bunalıma sürüklüyor. Bu durumda kendini ev işleri yapan birinden farksız görmeye başlıyor ve dışarıdan gelen herhangi bir ilgi dikkatini çekiyor.

Amerikan Oakland Üniversitesi’nde Sosyoloji Profesörü ve Michigan Üniversitesi’nde araştırmacı profesör olarak çalışan Teri OrbuchKadınLar neden aldatır ? “ Eğer eşler arasında duygusal ya da fiziksel bir iletişim sorunu varsaKadınLar neden aldatır ? kadınlar bu isteklerini giderebilecekleri ilişkiler kurmaya yönelebiliyor. Yaşadığınız ilişki sizi mutlu etmiyorsaKadınLar neden aldatır ? bu duyguyu eşinizden başka birinde arayabilirsinizKadınLar neden aldatır ?” diyor.

2.Paralel Hayatlar

Evlendikten sonra her adımı birlikte atmaya alıştığınız eşinizle farklı ilgi alanlarına sahip olmakKadınLar neden aldatır ? aradaki bağların zayıflamasına neden olabilir. Eşiniz futbol maçı izlemek isterken siz sinemaya gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Zamanla birlikte geçirdiğiniz zaman ve ortak noktalarınız azalır. Gittiği yerlerde onunla aynı zevk ve hobileri paylaşan bir erkekle karşılaştığında ise kadınKadınLar neden aldatır ? bu kişiyle eşinle olduğundan daha fazla şey paylaştığını ve onun yanında daha mutlu olduğunu düşünebilir. Uzmanlara göre bu duygu; kadınıKadınLar neden aldatır ? gerçekten istemese bileKadınLar neden aldatır ? eşinde bulamadığı mutluluğu dışarıda aramaya itebiliyor.

3.Heyecan Bitince Sorunlar Başlıyor

Dr. NancyKadınLar neden aldatır ? “ Bazı kadınların oldukça güzel evlilikleri var; çocuklarKadınLar neden aldatır ? eşleri ve sağlıkları yani her şey yolunda. Ancak evlilikleri sıkıcı olmaya başlamışsa yeni heyecanlar aramaya yönelebiliyorlarKadınLar neden aldatır ?” diyor.

Her şey yolunda gitse bile ilişkinin ilk zamanlarındaki hayallerinKadınLar neden aldatır ? umutlarınKadınLar neden aldatır ? saatlerce oturup sohbet etmenin özlemi ağır bastığında kadınlarKadınLar neden aldatır ? bu heyecanları yeniden yaşamak istediklerini belirtiyorlar.

Ünlü bir sosyal ağ yöneticisi Stephany Alexander sitede yürüttüğü anket sonucunda “ Aldatan bir kadınKadınLar neden aldatır ? yakalanmamak için uğraşmanın ve kovalamanın verdiği heyecanı cazip bulurKadınLar neden aldatır ?” diyerek kadınların aldatmalarının nedenlerinden birini açıklıyor.

4.İntikam Alma İsteği Ağır Basıyor

Günümüz kadınları eskiden olduğu gibi oturup eşlerinin onları aldatma ihtimalini düşünmüyor. Uzmanlara göreKadınLar neden aldatır ? eğer bir kadın eşinin onu aldattığına dair en ufak bir şüphe dahi duyarsaKadınLar neden aldatır ? intikam alma isteğiyle o da aynı yolda ilerleyebiliyor.

“Göze gözKadınLar neden aldatır ? dişe diş” mantığı günümüz ilişkilerinde dahi görülebiliyor. Eşlerinin onları aldattığını düşünen kadınlar aynı hakkı kendilerinde de görüyor. Tartışılabilir bir bahane olmasa da çoğu kadın eşlerinin onları aldatmasına karşılık intikam almayı tercih edebiliyor.

5.Güvende Hissetme İhtiyacı

Kadınları aldatmaya iten bir diğer neden ise kendilerini güvende hissetme istekleri. Bir ilişki başladığında kadın her konuda kendini güvende hissetmek ister. İşteKadınLar neden aldatır ? evde ve dışarıda başkalarından gelebilecek tehlike ya da durumlara karşı korunma ihtiyacı hisseder. Bir sorun olduğunda yanında birinin varlığına gereksinim duyar.

Uzmanlara göreKadınLar neden aldatır ? eğer erkek bu güveni sağlamada başarısızsaKadınLar neden aldatır ? kadın kendini savunmasız ve yalnız hissedebilir. Böyle bir durumda kadınKadınLar neden aldatır ? eşiyle konuşarak bu sorunu çözemediğindeKadınLar neden aldatır ? ihtiyacını duyduğu korunmayı başkalarında arayabilir.

6.Ego Tatmini

Kadınlar çok sevdikleri ve sevildiklerini hissettikleri bir ilişki yaşıyor olabilirler. Ancak eşinin onu sevdiği için iltifat ettiğini düşünmeye başladığındaKadınLar neden aldatır ? gerçekten güzel ve çekici olduğunu başkalarından da duyma isteği duyar.

Başka birisiyle birlikte olmakKadınLar neden aldatır ? hala arzulanılan bir kadın olduğunu kendine kanıtlamanın en kolay yoludur. Dr. Orbuch bu durumu; “ Eşiniz sizi ne kadar severse sevsinKadınLar neden aldatır ? güzelliğinizi ve çekiciliğinizi diğer kişilerden de duymak isteyebilirsiniz. Bu durumda kadınlar eşlerini aldatma yolunu seçerek kendi egosunu tatmin edebilirKadınLar neden aldatır ?” diyerek açıklıyor.

Aldatmanın ardındaki neden ne olursa olsunKadınLar neden aldatır ? erkekler eşleri ile kendileri arasındaki sorunları çözmeye çalışmalıdır. Kadınlar oldukça duygusaldır. Sevgi ve şefkatle yaklaşıldığındaKadınLar neden aldatır ? bir hata yapmış olsalar bile pişman olup hemen geri adım atmayı düşüneceklerdir.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:35 .