İstanblue night: mavi kızkulesi ... çekimlerim. İYİ SEYİRLER !!

Merhaba ark.lar... istiklalde gezerken ara sokağına dalayım dedim. Hep ana cadde üzerinde geziyorum hem merakım gider dedim kendi kendime Ve ses ve ışık sistemlerinin kurulu olduğunu görmemle beraber kafamda hemen bi fikir belirdi. Fikrim buradan geceleyin iyi fotoğraf çıkacağıydı. Ki dediğim kadarda vardı. Kız kuleside bu mavilikden nasbini alacakdı. Nereden mi biliyorum elimdeki istanblue night party davetiyesinde yazıyordu Bunları öğrendiğim anda ilk otobüsle hemen ewe uçtum. Trafiğin olduğunu ve o kadar yolu git sonra ordanda üsküdara diye kafamda kurgularken biraz caymak için elimde bir çok neden vardı açıkcası Ama tüm bunları göze alarak akşam hava karardığında üsküdara gitmişdim. Herkes evine gidiyordu bense tersine Tahmin ettiğim gibi oldu ve istanbul yavaş yavaş maviye boyanmaya başlıyordu açıkcası. Kız kulesinden başka taksimde istiklal cad.nin belirli yerlerdede mavi ışık olayı vardı ama ben kız kulesinin maviliğini fotoğraflamayı seçdim ark.lar !! daha önce eskişehir gezim olcak demişdim ama o da bi dahaki konuya taşdı diyelim Neyse lafı fazla uzatmadan fotoğraflara dalalım arklar !!

1- Görüldüğü üzere mavi kızkulesi ve ışıklandırması ...

İstanblue night: mavi kızkulesi ... çekimlerim.            İYİ SEYİRLER !!

2- İlk karenin aynısı sayılabilir ama bu foto daha büyük Detaylar daha iyi seçiliyor... Bahsettiğim mavi ışıklarda net bir şekilde seçilebilmekde...

3- Aklımdakini gerçekleştirebildiğim bi kare ışık hüzmelerinin X şeklini alması uzun pozlamaya rağmen başardım bi tane daha var aşşağı bakın

4- Çok ender rastlanan bi durum ark.lar !! Işık yüzüme vuruken ... Yine uzun pozlamadan kaynaklanan sorundan dolayı bu şekilde kare yakalamada kendimi şanslı hissediyorum doğrusu ... Beklemiyodum yani ...

5- Kadrajı en geniş açıya ayarlayarak ışıkları ön plana çıkmasını istiyordumki öylede oldu ...

6- Bu kareyi eklemicekdim aslında ama fotoğrafın üstünde yer alan helikopteri göstermek istedim. O üstte çizgi - çizgi olan şey aslında helikopter ufo değil yani Silebilirdim ama silmedim ...

7- Bir başka X li fotoğraf... 2. X desem yanılmış olmam sanırım ...

8- Öylesine ...

9- Son kareyi mavi olmayan kız kulesine, orjinal halini göstermek için seçdim bu fotoğrafı ... Fikir vermesi açısından ...

Yorumlyacak & Yorumlamayacak herkese tşklermi borç bilirim ...

İlginizi Çekebilir

istanbuL'daki izLenmesi ve gidiLmesi en çok zevk aLınan yerLerden bence
ışık bambaşka bir hava vermiş insanın romantizm damarı tutuyor
harika görüntüLer emeğine sağLık (:

İstanbul / Kız kulesi güzel/dir..

emeğine sağlık.

Alıntı:
M€L€kSÿ´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
istanbuL'daki izLenmesi ve gidiLmesi en çok zevk aLınan yerLerden bence
ışık bambaşka bir hava vermiş insanın romantizm damarı tutuyor
harika görüntüLer emeğine sağLık (:
Haklısın didem ...
Alıntı:
asmina´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İstanbul / Kız kulesi güzel/dir..

emeğine sağlık.
sağol asmiina (adını unuttum bak )

Harika bir yer herkezin gitmesini tavsiye ediyorum
Uzaktan izlemek bile bir başka güzel geliyor insana

yine harika kareler

emegine saglık tşkler

Selçuk yine yaptın yapacağını var ya.. Çok güzel çok.Bayıldım.Manzara çok güzel..Bunun yanında çekimlerin de muhteşem..Hayran kaldım ve fotoğrafcılıga bi kere daha aşık oldum.

Şu kafamdaki şeyleri bi bitireyim;yardımların için kapını çalıcam.Emeğine sağlık.

süüüpeer./emegine saglik !

Kız kulesi başlı başına bir cevher! İnsanı büyülüyor, ışıkların denize yansıması ise yorumsuz..
Benim o denizde yüzmem gerek! Başka çekimlerinle takibimdesin, bekliyorum ((:

Alıntı:
lolita_girl´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Harika bir yer herkezin gitmesini tavsiye ediyorum
Uzaktan izlemek bile bir başka güzel geliyor insana

Alıntı:
dolaylı tümleç´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yine harika kareler

Alıntı:
»YáráĻı♥KáĻP«´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
emegine saglık tşkler

Alıntı:
'Đüş'eş..´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Selçuk yine yaptın yapacağını var ya.. Çok güzel çok.Bayıldım.Manzara çok güzel..Bunun yanında çekimlerin de muhteşem..Hayran kaldım ve fotoğrafcılıga bi kere daha aşık oldum.

Şu kafamdaki şeyleri bi bitireyim;yardımların için kapını çalıcam.Emeğine sağlık.
martın sonuna kadar çalsan iyi olur antalyaya gitçem ... Kasımda döncem !!

Alıntı:
ciq0lata____´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
süüüpeer./emegine saglik !
sağol çiqolata izmir çekimlerimde var onlarıda yayınlıcam bi ara ...

Alıntı:
Beetle Lov'e´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kız kulesi başlı başına bir cevher! İnsanı büyülüyor, ışıkların denize yansıması ise yorumsuz..
Benim o denizde yüzmem gerek! Başka çekimlerinle takibimdesin, bekliyorum ((:
tmm bekle ... bende tşk ederim takibinde olcaam içün ...

Ne güzel çekmişsin yine,hepsi birbirinden güzel.Kız kulesini görmesem hayran kalabilirdim.
Fotolarda en ufak bulanıklık,renklerde karışıklık yok.Gece çekimleri zordur aslında
Ellerine sağlık Selçuk,tebrikler

Alıntı:
Güneşim123´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ne güzel çekmişsin yine,hepsi birbirinden güzel.Kız kulesini görmesem hayran kalabilirdim.
Fotolarda en ufak bulanıklık,renklerde karışıklık yok.Gece çekimleri zordur aslında
Ellerine sağlık Selçuk,tebrikler
Görüdğün için hayran kalmıyorsun o zaman Bulanıklık, renklerde karışıklık olmaz çünkü taş gibi tripotum var !!

benim favorim de buydu...
malzeme güzel çeken yetenekli olunca ortaya böyle seyirlik manzaralar ve alkışlanacak ürünler çıkıyor...
tebrik ederim...

Etkinlikleri iyi takip ediyorsun
Güzel görüntüler çıkmış ortaya
Teşekkürler .. (:

offffffffff ya....süper
ellerine sağlık....harika,bravo valla.

Selçuk özlemişim senin bu fotoğraflarını , gerçi hayat tarzından mıdır nedir , bilmem bir garip tarzın var Ancak seninle birgün dolaşmak isterdim , hayatı sokaklarda yaşamak lazım derim. Ellerine sağlık , belki bir iki fotoğrafta soracaklarım var ama özelden sorarım onları. Gerçi seninle zaten görüşmem lazım , iyi çalışmalar.

Alıntı:
» ĐiĿemmά «´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
benim favorim de buydu...
malzeme güzel çeken yetenekli olunca ortaya böyle seyirlik manzaralar ve alkışlanacak ürünler çıkıyor...
tebrik ederim...

Alıntı:
Pearl Of My Heart´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Etkinlikleri iyi takip ediyorsun

Güzel görüntüler çıkmış ortaya

Teşekkürler .. (:

Merak ve şans ikilisinin etkisi büyük ...
Alıntı:
nesrin63´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
offffffffff ya....süper
ellerine sağlık....harika,bravo valla.

Alıntı:
NecatiEmre´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Selçuk özlemişim senin bu fotoğraflarını , gerçi hayat tarzından mıdır nedir , bilmem bir garip tarzın var Ancak seninle birgün dolaşmak isterdim , hayatı sokaklarda yaşamak lazım derim. Ellerine sağlık , belki bir iki fotoğrafta soracaklarım var ama özelden sorarım onları. Gerçi seninle zaten görüşmem lazım , iyi çalışmalar.
her türlü soruna açığım biliyosun ...

harika çok qüzeL beğendim

ellerine saglık

Alıntı:
uslanmaz bela´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
qüzeL

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Forum