#21
wayy wayy..helal olsunn#22
YorumLarınız için TeşekkürLer ArkadaşLar Beqenmenize Sevindim


#23
BunLar Süperr Adeem Amma BecerikLiymişSin MaşaLLah SaoL PayLaşımın iÇin
Devamını bekleriz


#24
çok güseller valla ya ellerine sağlık


#25
Baştan sağma gibi durmuyo pek Adem'cim hepsi birbirinden güzeL.eLLerine sağLık başka yaptığın resimLeri de görmeyi isteri[m]z..


#26
Adem kardeşim, naturemort çalışman gerçekten çok başarılı. Fırça ve boya ile bütünleşmişsin. Fırça darbelerin kendini bulmuş. Oldukça yumşak,cezbedici. İnsanı huzura taşıyacak bir çalışma olmuş. Mükemmel bir çalışma. Ama diğer çalışmalarında bu kadar başarılı değilsin ve buyüzden diğerlerine yapacağım yorum hoşuna gitmeyebilir.Ama ben kendimi sanata estetik yargımı koyma hususunda her zaman hassas ve gerçekçi olmuşumdur.

Portrede fırçalarını hatalı vurmuşsun,sertleştirmişsin. Oysa fırça çoğu zaman yumşaklığı sever, en katı resimlerde bile. Bunu dengele. Yayılacak kadar yumuşak olmasın,suratına çarpacak kadar da sert olmasın. Fırçayı tutuşunun kıvamına dikkat et. Ayrıca yüzdeki orantılardan şaşmışsın sanki. Bozukluk var. Saçlar yapmacık durmuş. Bu karad sert yorum yapıyorum çünkü ilk çalışmandaki lezzeti aldıktan sonra diğerlerinde aynı lezzeti bulamamak benim damağıma iyi gelmedi ve bu durumdan karşımdakini haberdar etmem gerekir.

Karakalem kalışmalarında da gerçeklikten uzaklaşmışsın. Çizimlerinde hatalı tuttuğun yerler sırıtıyor gözüme. Karakalemde boyada olduğu kadar başarılı değilsin. Kalem darbelerin çok sert. Sana tavsiyem, karakaleme 8B kalemle devam et. Ve bileğini yönetmesini öğren.
Ama şunu sakın unutma, her ressamın bir çizgisi vardır. Bazıları kübizmde başarılıdır, bazıları naturalizmde,bazıları sürrealizmde. Bazıları naturemortda daha başarılıdır, bazıları portrede. Bazıları karakalemde daha başarılıdır,bazıları boyada. Bazıları yağlı boyada daha başarılıdır, bazıları guajda, bazıları pastelde, bazıları renkli kalemlerde daha başarılıdır,bazıları kök boyasında. Sana gelince, sen naturemortda daha başarılısın. Bu yönde çok kolay ilerleyebilirsin. naturemortda çizgini koymuşsun zaten. İlk resminden aldığım lezzeti pek az üstadın resminden almışımdır.

Son olarak şunu belirteyim, herhangi birine oranla oldukça başarılı çizimler. Ama daha önce dediğim gibi, ben ilk resim üzerinden verdim notunu. O yüzden diğerleri böyle düşük. Neyse,başarılar kardeşim. Devamını bekliyorum çalışmalarının.


#27
yagmur_yürekli >> Ben Sadece Ders Notumu Almak için Bu Çalışmaları Yaptım Öqrenmek Gibi Bir İsteqim oLsa Kursuna Giderim. Yine de TeşekkürLer..

Portre Benim İlk YağLı Boya ÇaLışmam Tabiki İlkLerin MükemmeL oLması Hiçbir Zaman BekLenemez...İlk Sıradaki TabLo isé 2. ÇaLışmam o Yüzden Daha Çok Hoşuna Gitmiştir...

KemanLı KarakaLem ÇaLışmasını Beqenmemeni AnLayamadım İlçede 1. Lik Var...O Zaman Birçok Resimci Bu İşi BiLmiy0r...Öbür KarakaLem ÇaLışması Zaten Baştan Saqmaydı ... (20 Dakika)

Bu Arada o Kadar Sanat Akımı BiLiy0rsun ve Bana o Kadar ResimLe iLqiLi Ders Verdin Seninde Varsa Bir Kaç ÇaLışmanı Görmek İsterim...Yorumun için TeşekkürLer

______________________________________________________

Zeh!r >> TeşekkürLer Büşra BunLar Benim İlk ÇaLışmaLarım İnşAllah Daha İyiLeri oLur..

Hırçınkız >> TeşekkürLer Arkadaşım Yorum için..Beqenmene Sevindim

Candy >> EyvAllah Yorumun için...


#28
Saatlerimi vrdiğim çalışmalarımı sitede yayınlamadım. Ama geçtiğimiz dönemlere ait bir kaç dakikalık çalışmalarım var. Resim ve motivasyon dersleri veriyor(d)um. Karakalem resmin ilçende birinci olmuş olabilir. Son notuma dikkat edersen sevinirim. Ben senin notunu birinci resimden verdim. Ve çalışmanda hatalar var. Ha güzel değil mi, güzel. Ama birinci tablo gibi etkileyici değil. Bir de şu gerçek var, resminin bir yarışmada birinci gelmesi onun diğer resimlerinden güzel olduğu anlamına gelmez ki. Ya da kusursuz olduğu anlamına gelmez. Ve ben de senin gibi ders almadım. Hatta bizim okulda resim dersi bile yok.
Çalışmalarımdan görmek istiyorsan bir tanesini ekleyeyim. Diğerlerine de linkten bakabilirsin. Hepsi kameradan alınmış görüntülerdir. Tarayıcı ile çekilmiş görüntülerini siteye koymadım. Bu yüzden oranları gerçekte olduğu gibi gözükmüyor.

ŞaheserLerim :p (Resim ÇaLışmaLarım)

https://forum.tatliaskim.com/resimler-guzel-resimler/20896-bunlar-da-benim-karalamalarim-karakalem-paint.html

https://forum.tatliaskim.com/resimler-guzel-resimler/20896-bunlar-da-benim-karalamalarim-karakalem-paint-2.html

https://forum.tatliaskim.com/resimler-guzel-resimler/20896-bunlar-da-benim-karalamalarim-karakalem-paint-4.html

https://forum.tatliaskim.com/resimler-guzel-resimler/20896-bunlar-da-benim-karalamalarim-karakalem-paint-9.html

https://forum.tatliaskim.com/resimler-guzel-resimler/20896-bunlar-da-benim-karalamalarim-karakalem-paint-12.html

https://forum.tatliaskim.com/uye-resimleri/40458-her-sayfada-baska-bir-yagmur-dunden-bugune-ben.html


Bu linklerde hepsini görebilirsin. Ben de mükemmel resim yaptığımı iddia etmiyorum. Ben daha çok eleştiri yapıyorum. Unutma ki, eleştiri yapan eseri yapan değildir, eserin çizgisini ve olması gerekeni söyleyendir. Sonuç olarak ben resimlerine baktığımda oluşan estetik yargımı söyledim. Unutma ki eleştiri yoksa başarı da yoktur. Ayrıca resimde gelecek için kursa gitmen şart değil. Gerçek şart resim yapıyor olman ve resim yapmayı sevmendir.


#29
ŞaheserLerim :p (Resim ÇaLışmaLarım)

Bu gerçekten tek kelimeyle şahaeser yani !!

süpersin canım emeğine sağlık


#30
çok güzeller ellerine saglıkBasit Bir KarakaLem ÇaLışması (Baştan Sağma Biraz İdare Edin


ŞaheserLerim :p (Resim ÇaLışmaLarım)

__________________bu senin baştan savmansa


#31
çok güzel ellerine sağlık


#32
tebrik edeRim ya çok güzeL oLmş gerçekten...


#33
vaavvv senmı yaptın bunları süpermiş canım yaa benimde potremi yapsana


#34
çok güzel çizmişsin valla =)


#35
vuu süperr resimLeRr baya yetenekLisn :d


#36
süperrrrrrrrr bunlar çok güzel


#37
harbi bunLarı sen mi yaptın süpersin ya PaYLaŞıM iÇiN TşKLeR...!


#38
0uff.. çok süperlerr .. paylaştıın için Thnx


#39
Hepinize Teşekkür Ederim YorumLarınız için...


#40
oouuyhhşşş (biraz deişik bi şaşırma oldu idare edin ) Çok güzel çizmişsin abicim Tebrik ederim
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 10:16 .