Tekil Mesaj gösterimi
Alıntı:
x|DaRK PiήK Lâdy|x´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tebrik ederim oncelikle.
Teşekkür ederim
Sizin her 'haftanin konugu' uyelerine sordugunuz sorulari bu kezde ben size sorsam kizmassiniz umarim.
Bu soruları birinin soracağını biliyordum ama kim soracak meraktaydım yani (:

Gözlerin büyüdü mü ufuklara bakınca?
Mumsuz bir evde mum yakar mısın kendi mumlarından?
Gider misin sevdiğin insanla diyar-ı gurbetlere?
Borçlu musun çocukluk arkadaşına çocukluk şekerlerinden.
Öper misin gözlerinden hiç tanımadığın bir yetimi?
Gökyüzünde yıldızsız bir gece de ayın anlamı olur mu?
Gözlerinin boşluğa takılması uzun sürer mi?
Anlamsız olan şeylere anlam yüklenebilir mi?
Ölümden dönmek istermiydin?
Kesinkes hiç bir yanıtı olmayan bir soruyla karşı karşıya kaldın mı?Ve bu soru neydi?
Olmasaydın ne değişirdi?
Bir taş olacaksın nerede?
Bir dram kahramanısın hangisi olurdun?
sana siyah dediğim zaman nasıl birşey aklına gelir yada şöyle diyeyim dünyaya siyah baktığın zaman gördüğün nedir?
ezan sesi sana ne hissettirir?
yaşam ile ölüm arasındaki çizgi nasıl sana göre?
dünya sence neye benziyor?
hiç gün batımını izledin mi? her güneşin batışında ömründen bir günün gidişi seni üzüyor mu?
bi kış günü kar yağarken elinde bir fincan kahveyi yudumlarken hissettiğin haz nedir?
bir karanlık sana ne verebilir?
belkilerin olmadığında hepsini çoktan geçtiğinde ne düşünürsün?
hayat bi yap boz tahtası olsa hangi parçası olursun?
yeldeğirmenlerine savaş açmak yada rüzgara karşı uçmayı denemek boş uğraşlarmı?
Gün içinde geceyi yakalamak nasıl birşeydir ki…
Acı çekerken bile gülümseyebilmek,gülümserken ağlayabilmek…bu kadar zor mu hayat?
Bazen zaman içinde yüzüp giderken geçmiş bizi alıp götürür…bilemeyiz gittiğimiz yerleri yada göremeyiz geçtiğimiz yerleri…ne yaparsın o zamanlarda…ağlamak yeterlimi rahatlatırmı…
Sessiz geceler vardır anlar bizi karanlıklar saklar korur bizleri..o geceleri o gecenin içindeki duyguları anlat bakalım biraz…kime sığınırsın ne yaparsın…
Arkadaslarını seçerken ne gibi özellikler ararsın?
dünyada nereye gitmek isterdin?
seni sen yapan deger nedir?
birinden öldürmeyi düsünecek kadar nefret edebilir misin?
karamsar mısın yoksa umutlu mu?
hayatında asla unutamam dedigin olay?
en cok almak istedigin üc sey?
herkesten farklı olarak yani standart seyler dısında hergün yaptıgın sana özel bir sey varmı varsa nedir?
Gündemi takip edermisin?
Forumda gördüğün kadarıyla beni tanımlar mısın?

Kolay gelsin simdiden.

- Evet büyür,uzaklar ümittir bana göre ama bazende korku. yani hem umuttan hem de umutsuzluktan büyür gözlerim bazen.

- Eskiden olsa yakardım çünkü korkardım karanlıktan ama şimdi mum yakmak yerine gözlerimi alıştırıyorum karanlığa (:

- Giderim elbette.

- Hayır değilim. Ama o günlere bir kere daha dönmek için borçlu kalmayı isterdim.

- Öperim .

- Ay çıkmayınca yıldızların bir anlamı mı kalır?

- Yok hiç takılmaz gözlerim. Bizimkiler "gözüm kalıyor" dediklerinde o nasıl bir şey ya hiç olmadı bende diye düşünmekten kendimi alamam.

- Yüklenir. Mesela bazıları aşk anlamsız bir duygu dediklerinde gidin aşkı yaşayanlara sorun derim,onlar anlamadığınız duyguyu anlatır size (:

- Bilmem. Yani nasılsa o döndüğümüz ölümle tekrar karşılaşmayacak mıyız ki? Dönsek de ölüm her an yanıbaşımızda

- Bazen "neden" sorusuna bir cevap bulamam biri sorduğunda ama yüreğimde cevabı vardır o sorunun.

- Olduğuma göre bu sorunun bir manası kalmıyor demekki

- Bir tepenin denize bakan yamacında (:

- Bu soruya Gülsüm cevap verdiğinden beri,ben kendi yanıtıma ulaşamıyorum.

- Siyah bana gecenin en katran karası halini hatırlatır,herkesin uykuda olduğu yapayalnız o anı..

- Bana Rabbime karşı sorumluluğumu hatırlatır,bazen huzur buldurur bazen üzer. Bu farzı yerine getirip getirmediğime göre değişir.

- Sırat'ı geçmekle kalmak arasındaki yol bana göre.

- Sana sunulan boş bir kutu,içine ne dolduracağın sana kalmış..

- Evet izleme şansım oldu ve çok severim.. Üzüyor ama doğanın kanunu bu her doğan şey ölmeye mahkumdur..

- Isınmanın verdiği rahatlık ve dinlenme molası (:

- karanlık çoğu zaman şerre işarettir velakin " Sizin hayır gördüğünüzde şer,şer bulduğunuzda hayır vardır".

- Kafamdaki tüm soruların cevap bulduğunu..

- Kararı değiştirecek bir parçası olurdum

- Elbette değil,ama onları alt edecek bir şeyle karşılarına çıkmak lazım. "Böl,parçala,yut" misali.

- Akşama kadar koşuşturduktan sonra eve gelip oturduğun yerde ayaklarını uzatmak gibi bir hayali planlamaktır.

- Zor..Hepimiz bir tiyatrocuyuz aslında hayata karşı..

- Hayır rahatlatmıyor aksine daha da huzursuzlaştırıyor o anlarda insanı..

- Gece gözyaşlarını saklamanın en güzel anıdır,ağlamak rahatlatır o anlarda beni..Ve tabiki Allah'a sığınmak..

- Olgunluk,farkındalık ve karşısındakini tanıyabilme kabiliyeti

- Mekke,Medine, Karadeniz.

- Her şeye temkinli yaklaşmaya çalışırım(bu zamanla kazandığım bir şey). Herkesi hemen sevemem .

- kindar bir insan değilim ama nefret ettiğim birileri var malesef..

- Bazen oldukça karamsarken bazende haddinden fazla umutlu olurum.

- Sevdiklerimle geçirdiğim güzel anılar

- Şuan almak istediğim bir şey yok .

- Her gün yapmasamda ara ara yazarım kendimce.

- Ederim.

- Seninle bir zamanlar çok tartıışırdık neredeyse her haber bizim tartışmamız için açılan bir fırsattı sanki ama artık o tepkilerimiz kalmadı birbirimize diye düşünüyorum.
Farklı fikirleri savunan insanlarız ama hala iyi niyetlerimiz bizimle.
Seninde iyi niyetli ve kalbinde bir kötülük olmayan biri olduğunu düşünüyorum.