Tekil Mesaj gösterimi

Hurdadan Mercedes yaptılar!

#1
Hurdadan Mercedes yaptılar!
Hurdadan Mercedes yaptılar!

Bartın'da meslek lisesi öğrencileri, topladıkları hurda malzemelerden üstü açılır kapanır 1933 model Mercedes marka otomobilin benzerini yaptı. Bartın Endüstri Meslek Lisesi Tesisat Teknolojisi Bölümü öğrencileri, eğitim-öğretim dönemi başında yapımına başladıkları Mercedes marka otomobili kaporta, far, silecek ve göstergelerine kadar 1933 modele uygun olarak tasarladı.
Hurdadan Mercedes yaptılar!
Mevcut modelden biraz daha küçük yapılmasına karşın iç donanımına kadar aslına uygun hazırlanan otomobil, deneme sürüşü için çıkarıldığı kentte vatandaşların ve bazı galeri sahiplerinin ilgisini çekti.
Bartın Endüstri Meslek Lisesi Tesisat Teknolojisi Bölümü Şefi Satılmış Çayır, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerinin 1933 model otomobili fotoğraflara bakarak ürettiklerini söyledi.
Hurda malzemeler kullanılan Mercedes'in ters çalışan sileceklerine kadar aslına uygun olmasına dikkat edildiğini anlatan Çayır, şöyle konuştu:
''Farları, stop lambaları, jantları ve lastikleri modele uygun bulundu. Tavan kısmı elektronik açılır kapanır sistemli otomobilin, kilometre göstergeleri de aracın modeline birebir uygun yapıldı. Ayrıca, 1930'lardan kalma bir radyo bulduk ve onu araca taktık. Yaklaşık 2 bin 500 liraya mal olan otomobile öğrencilerimiz büyük emek harcadı. Aracın bütün kaporta, kaput, çamurluk kısımları elle yapıldı. Biz bunu okulumuzun müzesinde sergilemek istiyorduk ama galerilerden çok talep var. Şu anda 10 bin lira teklif veren mevcut.''
Otomobilin satılıp satılmayacağına okul yönetiminin karar vereceğini belirten Çayır, ''Biz, okulda kalsın istiyoruz, ancak satılırsa ekonomik kazanç olur. O parayla da seneye daha farklı, daha güzel şeyler yapılabilir'' dedi.

İlginizi Çekebilir